Den6 Cesta do Frankfurtu III.

May 17, 2017 in Germany ⋅ 🌙 21 °C

Po 35 minutach jazdy tunelom sme dorazili do Calais. Zmenili jednotky konecne na km a km/h. A potom s napatim nahodili nas dnesny ciel do navigacie a ... prvotne nadsenie s ocakavaneho prichodu o 22:20 skalilo Majkine pozorovanie, ze navigacia ma este UK cas, co sa vzapati potvrdilo, ked si ho navigacia sama posunula a zobrazila nekompromisnych 23:20. A tak sme vyrazili. V hlave pocitajuc s rozumnou urovnou pokut sme bez zastavky dali Francuzsko aj Belgicko. Cesty boli plne. Navigacia stale prepocitavala optimalnu (rozumej najrychlejsiu) trasu. Na nase prekvapenie to znamenalo, ze sme obisli Holandsko a z Belgicka vosli rovno do Nemecka. Hura, konecne to na nemeckej nocnej dialnici dobehneme. Chyba!!! Iba v skratke, cesty boli v noci uplne upchate (stale nechapem preco, bola streda v noci), same zuzenia a obmedzenia pre opravy a dokonca pre velku nehodu uzavreta jedna cast dialnice a vsetky okolite cesty s dopravnym kolapsom. V praxi toto cele znamenalo, ze bez ohladu na sposob jazdy (slimak vs. rychlo a zbesilo) sme celu cestu od Calais az k Frankfurtu udrziavali podla navigacie planovany prichod medzi 23:22 a 23:36. Okolo 22:25 sme museli tankovat - bola to jedina zastavka na ceste z Calais do Frankfurtu. A bolo to ako tankovanie na pretekoch F1, t.j. na cas. Ja som rychlo tankoval, Majka vybehla kupit nejake oblozene zemle pre vyhladovanu posadku, Rebca so Zdendou zatial wecko. Wecko stihla potom este Majka, ja som zaplatil a skakali sme do auta a makali v ceste dalej. Celkovo tankovanie cca 6 minut :-) O 22:40 nastal cas volat do hotela. Nakoniec to zdvihla prijemna pani a nemala ziadny problem a nasim neskorym prichodom po jedenastej. Vydychli sme si, zvolnili a nakoniec sme stastlivo presne o 23:17 uspesne zaparkovali rovno pred nasim hotelom Irmchen v Maintali (http://www.hotel-irmchen.de). Ja som hned valil dnu, vysla ospala pani, dali mi klucik od izby, este mi ju ukazala, stihla mi povedat kedy su ranajky a zmizla s tym, ze sa vidime rano ;-) Dotiahli sme nase veci do izby a konecne uverili, ze nebudeme v noci bez strechy na hlavou. Izba je paradna - teda ono to je ako velky byt s predsienou, obyvackou, spalnou, kuchynou a kupelnou s wc. Parada. Este zopar oslavnych drinkov po najdlhsom presune nasho tripu a ide sa spat. Na fotky z tento casti tripu bohuzial nebol cas ;-)Read more