Den2 Cesta do Minska

May 9, 2014 in Belarus ⋅ ⛅ 17 °C

04:23
    Podla rychlej kontroly na webe sa na nasom hranicnom prechode caka aktualne priemerne 7 minut (osobne auta) ;-) !!! Tak snad to stihneme vyuzit. Vstaneme, dame sa do poriadku a vyrazame. Ozveme sa ...
    05:12
    Vyrazame.
    5:54
    Hranice. Total super rychle tempo na polskych. Na bieloruskych este cakame v rade.
    6:26
    Captosi docaptosili, sme za hranicou!
    6:29
    Stojime na cerpacke a upratujeme doklady a papiere. Potom este natankujeme.
    6:36
    Upratane. Este nenatankovane. Ceresnicka na torte, zistila som prave, ze idem navigovat podla mapy z google maps. To bude zazitok.
    7:07
    Vlastne 8:07 pre casovy posun +1hod. Sme zas na ceste. Do Minska mame este gps, ale v meste uz navigujem ja!
    9:27
    Stojime niekde pri lesiku. Tatino cika. Uz len 3hodky, 220km.
    10:01
    Predbehli nas slovaci. Isli sme okolo ,,zdochnutych'' krav. (opat zdravim Mareka :D)
    11:13
    Sme v Minsku. Celkovo sme presli 1200km.
    11:58
    Zaparkovali sme, netusim kde, ale fajn.
    12:28
    Uz sme ubytovani. Juchuuuu.

12:40
    Tak opat moj update po Rebekinom blogovani. Cesta bola fajn, dokonca aj hranice. Tym ze sme isli skoro, sme boli prve auto vo fanusikovskej lajne. Oprasil som rustinu, pokecal s colnikmi, dali sme im vsetky pozadovane doklady, opat vyplnili migracne formulare, ktore som uz predtym posielal elektronicky (asi nedorazili) a v podstate hladko sme presli.
    Za hranicami sme natankovali. Nafta vyjde cca 30 centov za liter. Pred tankovanim som musel najprv do predajne nahlasit, kolko litrov a akeho paliva beriem, zaplatit a az potom to pustili a mohol som natankovat kupene mnozstvo paliva ;-)
    Zbytok cesty po Minsko v pohode. Za hranicami rovne cesty s rychlostou 90 km za hodinu. Takze by stacilo uviazat volat a zapnut tempomat.
    Po jednej drobnej chybe sme v pohode zaparkovali na strazenom parkovisku kusok od nasho hotela. Parkovanie na jeden den by malo vyjst 180.000 bieloruskych rublov (BLR) ... ale kolko to pre jezkove oci vlastne je?!?
    Po prichode do hotela sme za ubytovanie na 2 noci zacvakali 3.600.000 BLR. Hotel je super, prerobeny nejaky stary klastor. Rebeka konstatovala, ze mame byvanie ako na hrade ;-). Vzapati sa stavame milionarmi ... za 300 euri sme ziskali 4.163.700 BLR!
    Napriek Rebekinym protestom sme sa najprv vybalili, ulozili veci a az nasledne vyrazame smer Cizovka arena.