1. den

March 13, 2019 in Poland ⋅ ☁️ 5 °C

Po kratkom lete z Viedne a ubytovani sme vyrazili na rychly prieskum na Rynek Glówny. Zastavka v stylovej cajovni Herbarciarna Czarka (https://eherbata.pl/herbaciarnia.html) - super priestory a vyborny Oolong caj (ja Ali Shan Jin Xuan a Majka Milk Oolong). Potom presun do zidovskej stvrti Kazimierz, kde sme sa tesili na veceru v restike Zazie bistro (http://www.zaziebistro.pl/ - taliansky zamerane, vyborne recenzie a tesili sme sa na musle), ale bolo plno. First fitovo (caj uz riadne tlacil) sme nakoniec skoncili v Kolanko No 6 (http://www.kolanko.net/). Ukazalo sa to ako vyborna volba. Lokalne krakovske craft pivecka (podotykam, ze si dala aj pani M.) nasledovalo predjedlo (ja Indonezyjski satay a Majka Kofty wegetarianskie) a ako hlavne jedlo Musaka (grecke jedlo, Majka) a Murgh Makhani (indicko-britske jedlo, ja) - proste typicka polska restika ;) ... ale preto ma motto “ Naokolo swiata”. Ja som to este zaklepol zakuskom Ciasto czekoladowe podawane na cieplo z sosem z malin , jagod i porzeczek a Long Island Ice Tea. Nasledne som sa uz len odgulal cez nocny Rynek Glówny do postele - popravde pred spankom este ochutnavka cestou zakupenej flasky lokalneho cerveneho Srebrna Góra Kraków Cabernet Cortis 2017 (vyborne!!!). Kazdopadne som v Kazimierzi s jeho mnozstvom utulnych restik, barov a culym nocnym zivotom odhalil velky potencial aj do dalsich krakovskych vecerov.Read more