2. den, Europa Park

April 19, 2019 in Germany ⋅ ☀️ 19 °C

Kedze cesta z Mnichova zabrala vdaka zapcham o hodinu a pol viac ako mala, tak sme sa rychlo ubytovali a hajde do parku. BTW, upgradovali nam ubytko - mame apartman so 6 izbami, obrovskou terasou a dvomi kupelnami, z toho jedna obrovska s virivkou.

V Europa parku sme sa stihli trochu rozhliadnut, absolvovali sme jazdu EP expresom okolo arealu a prve atrakcie: Matterhorn-blitz, Atlantis Adventure, Cassandra's Curse, Euro-mir, Eurosat - Cancan Coaster, Swiss Bob Run a Jungfrau Glacier Flight. Mierne adrenalinovy Matterhorn-Blitz s nami hned na zaciatku absolvovala aj Majka, ktora si inak kratila cas cakanim na nas navrat z adrenalinov zazitkovymi atrakciami typu Sleig Ride Snowflake - po proste same vlaciky, lodicky a podobne “atrakcie”. Nas zatial najviac oslovil Euro-Mir, ktory sme dali hned dva razy a raz sa nam podarilo natocit aj GoPro videjko (zatial nezostrihana verzia tu: https://gopro.com/v/36yBvXOopk3kq - staci sledovat od 2:57 min).

No a v noci to prislo, Reb zavelila a dali sme prve dva top adrenaliny: Wodan - Timburcoaster (https://youtu.be/U5wvbx8p6SE) a Blue fire Megacoaster powed by Gazprom (https://youtu.be/bt3qyCqv-eU) - oba v islandskej casti parku. Co dodat, bol to riadny brutal, prvy prepad a rychlost na Wodane i looping na Megacosteri, bocne nasobne rotacie i jazda dole hlavou. Vsetko s paradnym nocnym osvetlenim. Snad staci dodat, ze Reb mala po skonceni jazdy na Blue Fire Magacoasteri tepovu frekvenciu 134!!! Po nocnej veceri na hoteli a jednom (ja dvoch) drinku sme padli do postele. Zajtra nas caka Silver Star!!! ... uz teraz sa nam trasu kolena ;)