Cotacatchi

July 11, 2017 in Ecuador ⋅ ⛅ 20 °C

11. JŪLIJS JAUNAS CEPURES UN UZ PRIEKŠU - COTACATCHI PĀRSPĒJ OTAVALO - LAGŪNA AR BURBUĻIEM

Rītu sākam ar Aļonu, kura "pēc punktiem" skaisti zaudē Venusai. Manuprāt, ļoti noderīgs zaudējums - daudz būs ko analizēt un mācīties. Vakar aizmirsu pateikt, ko Kichwa valodā nozīmē Fuya Fuya kalna nosaukums - tas esot uzvaras sauciens. Latviski "Urā!", tenisistu valodā "Come on!".
    Tad nu apkrāvušies ar savām mugursomām ejam lejā uz Otavalo autoostu un spriežam, kura virsotne bija mūsu vakardienas mērķis, jo lielas un skaistas apkārt redzamas ir četras. Pasakaina vieta.
    Nonākam Otavalo tirgū, kas slavens ar to, ka šeit paši vietējie ražotāji tirgo savus izstrādājumus, kas tiešām ir kvalitatīvi. Neskatoties uz tā jau pilnajām somām, nopērkam Zandiņai šalli, bet Eļukam un man Panamas cepures. Šeit gan tās cepures tā nesauc, jo visiem skaidrs, ka tās radušās Ekvadorā. Eļuka iepriekšējo Ķīnā ražoto cepuri atstājam pārdevējai demonstrācijai kā "nekam nederīgu krāmu".
    Autobuss uz Cotacachi atkal ir izcils ar savu klientu savākšanas metodi un pasažieru dažādību, pusstundas brauciens maksā tikai 35 centus, izskatās, ka kopējais bruto ienākums no reisa ir ap 10 dolāriem. Mēs pēc skata stipri atšķiramies no visiem pārējiem, bet lielu interesi neizraisām.
    Cotacatchi mūs pārsteidz - te ir skaisti. Jauki sakoptas ieliņas, ziedošs centrālais laukums, vienā pusē stiprais Ibabura, otrā - skaistā Cotacachi. Abi mīlētāji blakus.
    Uz Cuicocha lagūnu dodamies ar taksīti pa asfaltētu ceļu līdz pašam galam. Šī lagūna ir slavenāka un tāpēc aprīkota ar tūrisma infrastruktūru, kas mums šķiet nedaudz garlaicīgi. Izdaram pareizo izvēli - braucienu ar laiviņu pa lagūnu. Maršruts ved pa šauru kanālu starp salām, tad apstājamies pie vienas no tām un vērojam, kā no ūdens ceļas ārā burbuļi- kā virtuves katlā, vienīgi ūdens vēss. Izrādas, ka lagūna atrodas uz darbojošās vulkāna, un mēs esam pašā krātera vidū. Lagūna esot izveidojusies pēc pirmā izvirduma, bet tad vulkāns cauri 180-200 metru dziļajam ūdenim izstūmis vēl 3 salas. Nav izslēgts, ka tam spēka vēl gana, lai radītu vēl kādu saliņu.
    Šoreiz esam rezervējuši pavisam nesen celtu, "garlaicīgu" reģipša un spīdīgu flīžu klātu viesnīcu ar Booking.com atsauksmi 9.2. Pastaigājot pa tuvākajām ieliņām, atklājam super skaistu koloniālā ēkā ierīkotu dizaina viesnīcu, ko izveidojusi ģimene no ASV. Domājam, kāpēc gan neizvēlējāmies šo? Risinājums ļoti vienkāršs - Booking.com atsauksmes rāda 7.2. Saprotams, ka tādu risku uzņemties nevarējām.
    Jāsaka gan godīgi, ka mūsu "flīžotajā" viesnīcā serviss izrādījās uz goda.