• Tineo - Pola de Allande

June 12, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 17 °C

Šorīt stipri līst. Mēs jau to zinājām vakar, tomēr cerējām uz brīnumu, kurš nenotika. Pie brokastu galda mēģinam turpināt jau vakar uzsākto sarunu par to, kurp šodien dosimies. Ir viegli iztēloties, cik briesmīgi dubļi mūs sagaida pēc 12 stundu lietus, tāpec nolemjam pirmos 10 kilometrus pabraukt pa šoseju, un tad turpināt kājām. Ceļam turpinoties, ciemati solas būt arvien mazāki un tukšāki, bāru un viesnīcu arvien mazāk, tāpēc jāplāno rūpīgi, lai nepaliktu bez pajumtes.
    Esam nolēmuši, ka lietus beigsies 10.00, un tad arī dodamies ceļā. Lietus ir gandrīz beidzies, tomēr dubļu kārta uz svētā ceļa ir iespaidīga. Efektīva cauri tikšanas metode izrādas 2 akmeņu nešana rokās, lai vajadzības gadījumā bruģētu ceļu cauri peļķei. Apvedceļu pa šoseju mērot nav pieļaujams, Svētā ceļa grūtības jāpieņem tādas, kādas Sv.Jēkabs mums tās sūta.
    Senais ceļš ar nosaukumu Camino Hospital ved augšup pa kalnu korēm, tas domāts īstiem un stipriem svētceļniekiem. Tomēr izvēlamies modernāko vēlīno viduslaiku atzaru, jo tas šķiet daudzsološāks gastronomijas un naktsmāju sakarā. Turklāt Hospital ceļš ielien mākoņos un miglā, tāpēc skaisto skatu iespēja sašaurinās.
    Astūrijas skatu netrūkst arī uz mūsu takas, neiztrūkstoši ir govju ganāmpulki, kurus vērodams nolemju rīkot Miss VacaAsturias skaistumkonkursu. Uzvarētāju nododu jūsu vērtējumam pievienotajā foto. Jāpiebilst, ka par galveno vērtēšanas kritēriju izvēlējos IQ - uzvarētāja gudri atsaucās uz manu aicinājumu pozēt.
    Mūsu pēdējais šīsdienas posms ved strauji uz leju, ievedot mūs Pola de Allande pilsētiņā, kas dos mums naktsmājas un cerams arī Astūrijas delikateses vakariņās. Rīt no paša rīta jāveic 500 metru kāpiens, lai tiktu pie skaistā skata pāri ielejām. Protams, ja nebūs mākoņu un miglas.