• Castro verde - Lugo

June 17, 2018 in Spain ⋅ 🌙 14 °C

Esam atstājuši tikai apmēram 20 kilometrus mūsu pēdējam posmam - kā nekā šodien Svētdiena. No rīta manām, ka viens dievbijīgāks gājējs pat pie baznīcas durvīm lūdz Dievam atļauju turpināt gājienu svētdienā. Reljefs šodien arī viegls, toties ainavas nekādas un daudz jāiet pa asfaltu vai sausu un putekļaiņu lauku ceļu, kas izrādās liels pārbaudījums gan pēdām, gan galvai. Beigās iznāk, ka nav arī neviena bāriņa, kur piestāt, un tā mēs nedzēruši un neēduši nomaršējam 21 km bez apstājas lidz pašai Lugo pilsētai. Esmu tuvu saules dūrienam, gandrīz atsakos no kopējās bildes pie katedrāles, tomēr komandas labā saņemos.
    Nu, gājiens tagad beidzies, un statistika sekojoša: noieti 190 km, kopējais kāpums 5470, kopējais kritums 5200 m. Gluži Everests tas nav, bet vairāk kā Monblāns gan. Primitivo ceļš mums bija skaists, bet prasīgs pret ceļotāju. Jā, un dzīvi beidz arī man 8 gadus kalpojušie ceļojumu zābaki, tie paliks Lugo.
    Lugo pilsēta ir tajā izmēra kategorijā, kas parasti ir visgarlaicīgākā - ap 100 tūkstoši iedzīvotāju, daudz pelēku daudzstāvu ēku un tamlīdzīgi. Tomēr viena lieta šeit ir īpaša - vecpilsētu apjož Romas imperijas laika mūris, kuram pa augšu, gluži kā Ķīnas mūrim, iet ceļš. Un tieši šodien Lugo notiek Romiešu laikam veltiti svētki “Arde Lucus”, kas šeit ir milzīgi populāri. Pilsētā ir milzum daudz viesu, notiek dažādas izrādes, sacensības un vienkārši uzdzīve, vairums cilvēku tērpti romiešu tērpos, skan bungas un citi instrumenti. Riktīgs ļembasts, un vakara vēsumā to izbaudīt iesim arī mēs.