Cairns - nesaprotamā pilsēta

April 28, 2019 in Australia ⋅ ⛅ 24 °C

Šorīt nolemjam uz lidostu braukt ar vilcienu. Ar taksi pa dārgo katrs var aizbraukt, ja ir nauda. Ar sabiedrisko transportu - tur vajadzīga domāšana. Nolemjam, ka domāšanas spēju mums ir pietiekoši. Sidneja atkal pārsteidz pozitīvi - vilciena biļešu automātā uz lidostu biļeti var nopirkt ar vienu pieskārienu ekrānam, viena pārsēšanās, un ar visu to galā esam 20 minūtēs.
    2000 km uz ziemeļiem ir īstie tropi, lietusmežu pasaule. Un lietus tiešam līst aumaļām, kad nosēžamies Cairns. Tā izrādas diezgan jocīga pilsēta - tāda kā Australijas Lasvegasa. Viss juku jukām - smalkas viesnīcas un kazino, ķīniešu bodītes, skaļi bāri, taizemiešu masāžas, arī mākslas galerijas visam pa vidu. Pilsēta ir pavisam jauna - pirmā skola dibināta 1907. gadā. Vēl nesen Cairns bijusi tik maza, ka busa šoferis par to joko: “ Šeit vietējie precas tikai ar ārzemniekiem, lai nav jauši vai nejauši jāprecas ar radinieku(ci).”
    Mūsu viesnīca pārsteidz vareni - sākumā domāju, ka tas ir kinoteātris bet nosaukums saskan ar Booking.com rezervēto. Izrādas, tā ir jauniešu viesnīca, kas apvienota ar tāda paša nosaukuma diskoklubu. Uz iečekošanos stāv rindā cilvēki piecpadsmit, no kuriem vairums jaunāki par mūsu Elīnu (23). Viņi, visdrīzāk, domā, ka mēs jau vismaz reizi esam miruši un augšāmcēlušies - tik acīmredzama ir vizuālā atšķirība.
    Administrators gan mierina, ka iedos mums istabu 4. stāvā, kur visklusāk. Uz to arī ceram.
    Viens kļūst skaidrs 10 minūtēs - no Cairns brauksim projām rīt no rīta. Uzzinām, ka autobuss uz mūsu nākamo pieturas punktu iet reizi nedēļā, tāpēc nākas darīt to, ko parasti nedarām - rezervēt nomas auto. Piedāvājums gana labs - “parketa džips” uz 2 dienām, sākot ar rītdienu - 130 AUD (90€).
    Ko tad vēl šajā “Lasvegasā” paveikt? Salasām no visa pa druskai - baseins, Thai masaža, ķīniešu tirgus un īru krogs saldajā ēdienā.
    No 4. stāva disko tiešām neizklausās pārāk traucējoši, dienu var saukt par veiksmīgi noslēgušos.