Dan 1

August 25, 2018 in the United States ⋅ ☁️ 20 °C

Najprej hvala vsem za lepe želje in misli. Vas že pogrešava. Ampak ne spet tok fejst ;)

Za nama je prvi dan. Kaj naj rečem? Američani so definitino zelo divji vozniki in obsedeni z varnostjo. Kot prvo, žmigavc je za njih nekaj kar ne obstaja, pasove menjajo kot nori. Drugo: varnost, varnost, varnost. Šla sva čez skener v Benetkah, v Munchnu so imeli prav posebej del namenjen poletom v ZDA. Najprej avtomatsko skeniranje potnega lista, prstnih odtisov, slikanje in še pregled potnega lista pri odgovorni osebi. Nato 3D skener v katerega greš bos, vendar ta ni dovolj, te potem še pretipajo in odpirajo ročno prtljago. Ko prispeš v ZDA, te pa fršlok, ko vidiš vrsto čakajočih za ponovni pregled. Najprej spet avtomatski sken potnega lista in prstnih odtisov ter slikanje obraza. Čisto za brez veze, ker dobiš X na naprintanem izpisku in moraš na "ročni" pregled. Tu sva imela srečo, so naju dali v vrsto kamor gredo drugače osebe s posebnimi potrebami in sva šla kar hitro čez. Haha, sva videti posebna? :D Zelo prijazen policist nama je ponovno (še tretjič) vzel prstne odtise, naju slikal, povprašal kaj bova tu počela, vpisal "odobreno" v potni list in nama zaželel prijetno potovanje. Jeeej, končno. Nato pa razočaranje...

Prtljaga žal ni prispela z nama. Le 1 uro sva imela časa med pristankom in vzletom v Munchnu, s tem, da je letalo iz Benetk zamujalo skoraj pol ure. Pristali smo ob 10:27, namesto ob planiranih 10:00. Naslednji let pa ob 11:00. Jaz cela nora tečem po letališču, Urban pa lagano sportski. Ga bodo že počakali :) Prtljago naj bi dobila danes. In ja, vsi, ki smo imeli ta let, je nismo dobili. Sem vprašala, firbec pač :D Na srečo imava zamudo prtljage zavarovano, pripada nama vračilo po 100 EUR na osebo. Poleg kozmetike krijejo tudi nujno potrebna oblačila in obutev. Shopping must be done! :D

Let je bil drugače prijeten, malo turbulenc, nič kritičnega. Prostora za noge dovolj, sedeži udobni, ogromno ur video materiala (ekran v sedežu pred tabo), hrana pa presenetljivo okusna. Kar nisva mogla verjet kako zelo. In seveda, gin tonic, v skoraj neomejenih količinah :D

Rentanje avta: rezervirala in plačala sva že pol leta nazaj. Avtomobil Ford Mustang ali nekaj podobnega je pisalo v pogodbi. Tu potem pričakuješ Dodge Chalenger-ja ali nekaj v tem rangu. Prideva v poslovalnico rent službe Alamo (iz letališča te pripelje zastonj bus, pohvalno), urediva vse potrebno, naju usmerijo na parkirišče, kjer se naj bi dogovorila za prevzem. Hja, Mustanga ni bilo (ker je seveda najbolj popularen), je bil pa VW Beetle. Več njih. Urbanu je tema padla. Vprašava strica, ki je avte preparkiraval, kje so Mustangi, pravi, da jih ni, da pa lahko čakava, da se kak pripelje nazaj. In midva čakava. Pri oznakah na mestih za kabriolete stoji še 6 ljudi. Oni tudi čakajo. Ker nama zaposleni na okencu ni točno povedal kako zadeve sploh funkcironirajo tu, greva nazaj vprašat. In pove: na pogodbi imate zapisano kabriolet. Izberete si lahko katerega koli, na parkiriščih z oznako kabriolet. Kje pa dobiva ključe? Ključ je notri. In je res bil. Nikogar ni, ki bi ti avto predal, ti prideš, se vsedeš in odpelješ. Greš pa na koncu čez rampo, kjer si zaposleni zapiše registrsko tablico avtomobila. In to je to. Vmes lahko prideš nazaj in avto zamenjaš. Seveda za drugega kabrioleta, ker imaš tega plačanega. V glavnem, izbrala sva si BMW 430i. Da pa Barbi nebi bila Barbi, sva se najprej napakirala v črnega, ko se pripelje beli. In jaz: "Am, Piki, bel se je pripeljal, dejva menjat :D". Ena izmed punc iz skupine, ki so čakali, reče: "Jaz bi naredila čisto enako :D" Smeha polno. In sva vzela belega. Kako je lep :)

Hotel kjer bivava 4 dni, Tuscan Garden Inn, je super. Ni stenic in čričkov, kar je najbolj važno. Klima dela, WC požira, voda teče. Tudi topla. Hladilnik je tudi, rjuhe so čiste. To je to.

Center sva si ogledala že včeraj, prvi fast food joint je tudi padel. IHOP - https://www.ihop.com/en/menu (če koga zanima :D)

Jet lag? Pa ja, je. Ponoči sva se zbudila okoli 2h (po uri najinega bioritma je bila 11h dopoldan), imela malo težave zaspat nazaj, ampak je šlo. Jaz sem spala do 6h, Urban malo dlje.

Danes naju čaka Santa Monica in Venice Beach. Morjeeee. Še prej pa šoping :D

Bodite super. Ajde bok!