A 11-day adventure by Dori Read more

Andiamo!

July 6, 2017 in Hungary ⋅ ☀️ 29 °C

Végre megyünk nyaralni!!! El sem hiszem.
    Tegnap este meg egy kis kerti party, szóval picit fáradt a reggel, szerencsére Marcus tartja a frontot, nagyon draga, pakol és szendvicseket is ő gyárt.
    Es ezúttal én vagyok az első, aki már az M1/M7 kivezetőn nekiesik a finom falatoknak. :) Na ez már tényleg szabi!

Piran, a szlovén (olasz) ékszerdoboz

July 6, 2017 in Slovenia ⋅ ☀️ 30 °C

Szóval első desztinacionk a Budapesttol kevesebb mint 5,5 orara levő Piran. Mivel ez kb felut Toscana fele és én meg sosem voltam itt (Marci itt töltött két hetet nyári egyetem keretében és azt mesélte, hogy zseniális volt), ezért esett a választásunk erre a városkára.

Aki esetleg nem tudna, Piran egy felsziget-nyúlványon van és autóval nem igazán lehet bejönni. Illetve a külső sorompon bizonyos időre meg igen, de a belso részre egyaltan nem. Szóval logisztikazni kellett kicsit- bejöttünk, apartman keresés (én vettem at mert odaig kocsival már nem lehetett bemenni), majd cuccok ki és utána kocsival ki és a sorompó túloldalán (nekünk ingyenes) mélygarázs elfoglalása. Mindez 40fokban. És éhesen.

Viszont túlélve a megpróbáltatásokat: szallas nagyon cuki, kis garzon az óváros szívében és maga a hely is tenyleg mesebeli. Nekem hozza StTropez-t (kevésbé puccos verzióban) és Trogirt is.

Szóval kicuccolas, zuhi és bevetésre készen. Először seta, majd Hugo coctail a parton egy StAndrea nevű helyen ahol egy Dávid nevű kisfiút próbál fegyelmezni az alkoholista-fejű nagymama és a kicsivel nagyobb teso, majd megint séta és vacsi a Tripadvisor által ajanlott Pavel nevű halétteremben. Hugi minta itt lennétek.:) isteni Dorada, Marci meg scampit és calamarit nyom, már nagyon kellett. Utána megint séta a varázslatos szűk utcácskakon, ucsorges a parton és meg a tengerparti naplementet is elkapjuk egy fagyi kíséretében.
    Kezdődik a dolce vita, vagy ahogy Marci mondana, hedo a köbön! :)

Reggeli es Szt György templom kilatoval

July 7, 2017 in Slovenia ⋅ ☀️ 31 °C

Már tegnap kineztuk Marcussal a Hotel Piran hívogató teraszat egy jó kis brunchra. Minden volt mi szem szajnak ingere és meg egy sirály is társult a lakomahoz (állítólag Levi ismeri is :))). Szóval feltoltottuk a lemerült elemeket, de kellett is mert kis séta után megmasztuk a kilátót, megnéztük a templomot és a gyönyörű kilátást Piranra és a környező varoskakra. Megérte felkutyagolni!:)
    Utána pedig a Piazza Tartinin elszopogattuk a jól megerdemelt hűsítő kokteljainkat.:)

First diving

July 7, 2017 in Slovenia ⋅ ⛅ 27 °C

A nap megpróbáltatása pedig csak ezután következett.
    Miután strandoltunk egy jót és felavattuk az új matracokat, 17h-ra volt időpontunk a Subnet nevű búvár helyre, ugyanis befizettunk egy kezdő búvár tanfolyamra! :) Marci javasolta, hogy csináljunk valami olyat amit meg korábban egyikünk sem próbált ki- na ez pont ilyen. :)

Nekem totál gyomorgorcs a nulladik pillanattól kezdve, persze vegyítve a kíváncsisággal hogy azért csak ki kellene ezt próbálni. Először beültettek egy tanterembe, egy félórás oktató videót kellett megnézni. Utana jött az "instruktor", aki (tört angolsaggal, ami kicsit nehezitette a megértést, főleg amikor belegzes helyett "exhale"-t mondott, ami azért ebben a szituban erősen nem mindegy) szoval elmagyarázta a felszerelést, és utána bele kellett magunkat préselni a neoprem ruhába. Marcinak persze ez komfortos volt, nekem kevésbé, de utólag visszanezve ez meg gyerekjáték volt! Ránk aggattak súlyokat (nekem 6, marcinak 8kg-ot, amihez utólag meg köveket is pakoltak a zsebunkbe, mert egyikonknel sem bizonyult elégnek), majd a bazi nehéz palackkal vonultunk a vizbe. Mondtak, hogy benn majd minden könnyebb lesz. :)Ezután, sok időt nem hagyva a visszafordulásra, jöhettek a gyakorlatok.

Merules, légző berendezés (regulator) használat megtanulasa, felkészülés "a mi van ha kitepik" szitura (jó hogy megtanultuk mert én kb 5 perccel később a nagy kalimpalasban ki is teptem Marciet:))), szemüveg tisztitas, egyezményes jelek megtanulasa.

Én ugyereztem mint aki nem kap levegőt, ráadásul nem bírtam lemerulni (meg kövek jöttek), szóval folyamatosan visszajöttem a víz fölé. Volt egy pont, amikpr tényleg hagyni akartam a francba az egészet. De aztán a kitartás győzött (illetve Marci ölelése sokat segített), és végül sikeresen abszolvalva a feladatokat, 6m-ig merultunk.

Nagyon érdekes volt, ott uszkaltak a halacskak a labunk között, láttunk rákot és egyéb tengeri elolenyeket, ja én szerintem egy kakit is.:)
    Egy para volt, amikor Marci egyszercsak eltűnt a szemem elől (általában ő előttem ment), az instruktor haladt, Marci meg sehol. A csavonak nem bírtam szolni hogy Baszki stop! Aztán szerencsére realizálta a helyzetet és kiderült h Marci felettünk lebeg és nem bír lejonni. Aztán valahogy megoldotta és jött lefelé szerencsere.

Ami nagyon para volt meg, hogy néha azt hittem szetreped a fejem és a fülem, ahogy merultunk lefele, folyamatosan kiegyenlíteni kellett.

A végén a "nagy mélységben" az instruktor kezet fogott velünk, és gratulált, ott nagyon örültem h sikerült megcsinalni! És Marcival egyutt.
    Kierve remegett kezem lábam de nagyon büszke voltam magunkra! :)
    Azt meg nem tudom lesz-e folytatás (Marci már a Voros tengert emlegeti), de nagyon nagy élmény volt es Piranrol mindig ez fog eszembe jutni!

Bazira kifaradtunk, elmentünk egy vacsira aztán bedoltunk az agyba. Jó kis nap volt!

Agriturismo Signorirni

July 8, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 23 °C

Reggel búcsú Pirantol- köszönjük, hogy ilyen jó kis vakáció-kezdést biztosított nekünk!
    Toscana (konkrétan Lajatico, ami mellett a szállasunk van) 5,5 óra autókazast jelent ismét.

Kitalaljuk, hogy megszakitjuk a Velence melletti Designer Outlet meglátogatásával, leginkább Marcinak kellene napszemcsi mert elhagyta a VOLT-on.
    Haaaat, (jó) napszemüveg nincs, ellenben hőség, és irdatlan embertömeg van. Persze, hisz szombat dél van és egyébként július közepe...Azért egy két portekat beszerzunk, ebedelunk egyet majd folytatjuk utunkat.
    Marci legnagyobb elegedettsegere ezúttal végig fenn vagyok és szórakoztatom illetve segítek abban is h ne haljon éhen.:)
    Toscana egyébként már ahogy "belépünk" csodás, dimbes-dombos, középkori városkakkal és mindenhol napraforgo mezokkel- Marci is rögtön otthon érzi magat.

Az agriturismo Lajatico mellett van (itt született Andrea Bocelli), domboldalon. Maurizio és a barátnője a magyar Timi kedvesen fogadnak minket és rögtön el is foglaljuk a zöld apartmant.
    Vacsi előtt meg egy jó úszás a feszített víztükrű medenceben majd Maurizio anyukajanak isteni hazi foztjevel zárjuk a napot (prosciutto con melone, pestos farfalle, sült hús salival és babbal majd fagyi).

Volterra, kötelező!

July 9, 2017 in Italy ⋅ ☀️ 31 °C

Sikerült 11h-ig aludni! :) nem is értem, úgy látszik nagyon kifaradtunk a nyaralás első 3 napjába :)))
    Szóval kontinentális reggeli (csak édesség,szinte osszetapadt a szám a sok cukortol:))) után elindultunk felderíteni a környéket.

Első kiszemelt város Volterra, ahol én már egyszer voltam és annyi rémlett hogy dombtetőn hatalmas varosfal veszi körbe és nagyon szép középkori.
    Hála az égnek nem tűzött a nap így a szűk utcacskakban kifejezett jó volt a hőmérséklet.
    Megnéztük a Piazza Dei Priorit (főtér), valamint az ott helyet kapó Palazzo dei Priorit, ami Toscana legrégebbi önkormányzati székhelye és meg ma is üzemel! Megmasztuk a tornyot is ahonnan lélegzetelállító (wow:) kilátás nyílt a varosra. Aztán kiultunk egy prosecco- bruschettara, neztuk az embereket, majd ettünk egy isteni gelatot és en megleptem magam egy szuper olasz bőrcsizmaval.

Nagyon durva hogy a város már Kr. Után 200 körül letezett (akkor foglaltak el a romaiak), tiszta középkor, mindenhol zászlókkal. Ja és megnéztük a teatro romanot is, ami egy középkori színház (illetve romjai), Marci teljesen odavolt érte!

Montecatini Val di Cecina,a szellemváros

July 9, 2017 in Italy ⋅ ☀️ 28 °C

Volterraban 3,5 órát töltöttünk, teljesen beszippantott minket a város. De ideje volt indulni, mert mára meg további 3 uticelunk van terv szerint.

Második városka a kb 10km-re szinten magaslaton fekvo Montecatini.
    Megerkezve rögtön feltűnik, hogy a főterén kívül (ahol nehany helyi fiatal és idősebb csoportba verődve szemlelodik és úgy tűnik mi vagyunk A VASÁRNAP ESTI LÁTVÁNYOSSÁG) egy lelek nincsen a kis utcakban. Tiszta szellemváros. (Egyedül az itt-ott kiakasztott mosott ruha és a szép virágok mutatják h azért megis van itt élet.) Nekem teljesen a Provence-i Crestest hozza, az is gyönyörű volt de emberekkel nemigen találkoztunk.

Szóval kicsit barangolunk, de mivel az egyetlen nyitva levo kavezoban a HVCSk kevésbé bizalomgerjesztoek, igy úgy döntünk, kávét majd a következő állomáson iszunk.

Utkozben

July 9, 2017 in Italy ⋅ ☀️ 30 °C

Nehany ízelítő kép arról, hogy két város között milyen hihetetlen látvány tárul elénk...(és meg egy esküvőbe is "belebotlunk")

Lajatico, Bocelli szülővárosa

July 9, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 30 °C

Lajatico fele meg volt egy betervezett uticel, Orciatico, azonban végül ez a hely annyiban merült ki, hogy atautoztunk rajta, tekintve hogy nem nagyon láttuk, mit is kellene nézni, viszont fentrengtunk a nevetestol, mert megincsak látványossága váltunk- néhány idős neni és bácsi ültek egy padon és ahogy lassan elhaladtunk autoval mellettük, gyakorlatilag végig kovettek minket a tekintetukkel és forogtak utánunk balrol jobbra. :) szóval Marcival azt gondoltuk, menjünk Lajaticoba, mert Orciatico annyira kicsi és annyira elettelen, hogy autentikussag ide vagy oda, ez már sok nekunk (vagyis kevés :))).

Lajatico nagyon közel van az Agriturismonkhoz, erről a helyrol elég sok hasznos infót kaptunk (minden egy helyben a főterén/ coop, bancomat, tabacco, stb), ugyhogy le is dobjuk magunkat a főterén éppen csak akkor kipakolt hívogató piros párnas fehér műanyag fotelekbe és több mint ket órát ücsörgunk itt és várjuk az "aperitivo"-t (ha rendelsz alkoholt, ehetsz a kipakolt snackekbol), ami 7 helyett 8 után meg js érkezik. :)
    Jól nem lakunk tőle, de alapozasnak szuper plusz elvezzuk az olasz semmittevest. :)

Lajatico egyébként arról ismert, hogy ez Andrea Bocelli szülőfaluja, így minden róla szól. Bocelli pedig hálás és evente egyszer visszajon egy ad egy hatalmas koncertet a Teatro de Silenzioban (idén Aug.2 lesz sajnos, pedig biztos hatalmas élmény lehet), amit este vacsi után meg mi is útba ejtunk.

Ristorante da Nella & Teatro de Silenzio

July 9, 2017 in Italy ⋅ ⛅ 27 °C

Aperitivo után meg kicsit éhesek maradtunk,szóval a helyiek ajánlására meglátogattuk a Ristorante da Nella éttermet.
    Helyiek apraja nagyja itt van, és este 9-10 óra magasságban vacsizgat. Alap.:)
    Felezunk egy Pasta da Nella-t (lényegében bolognais teszta) és egy tiramisut, ennyi pont elég mára. :)

Hazafele meg megnézzük a Teatro de Silenziot, ami vaksotetben is impozáns bár kicsit scary is.
    A színpadon egy hatalmas piros paprika van (nem teljesen világos az idei koncepció :))) és mögötte egy mesterseges to amiben békák üvöltve kuruttyolnak. Viszont nappal csodálatosan lehet, háttérben a Toscan tajjal, és ha Bocelli meg közben énekel is...
    Marci lő néhány képet (mobillal szinte lehetetlen), aztan hazafele vesszük az irányt.