Negyedik szállás - Casa de Avelino

September 4, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 20 °C

Most a sziget keleti csücske lesz a következő pár napra, Nordeste mellett Lomba Da Fazendában. Egy kis aranyos falu. A házigazda fogadott minket, igazi régi polgári ház. A házigazda nagyon kedves, mindent megmutogatott, kaptunk ajándékba azori vajat (Kata imádja) és lekvárt meg képeslapot, ajánlott éttermet meg minden. Megmutatta hol lakik az apja, akié régen a ház volt, mondta mehetünk oda nyugodtan ha valami gond van, bár angolul nem tud :D
    Végül elvitt minket a helyi pékségbe, mondván ott csinálják a legjobb kenyeret, ilyet nem kapunk máshol. Ebben biztos igaza lehet, mert itt nem nagyon ettünk még jó kenyeret, olyan semmilyenek.
    Kikért két darab két kilós kenyeret, mi néztünk, mondtam h nem hoztam pénzt magammal, mondta h semmi gáz és meghívott minket 😊
    A kenyér tényleg nagyon jó, sőt, még forró és friss volt, de hogy eszünk meg két kilót, azt még nem tudjuk, általában max fél kilót eszünk egy héten :D
    Ráadásul úgy tűnik, a ház üres, bár van még vagy 4-5 szoba, de nincs senki rajtunk kívül.
    Ja, és a legjobb hír, van mosógép is, úgyhogy nagymosással kezdtünk 👍👍👍