Este Furnasban

September 7, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 17 °C

Nézzük meg este is a sok gőzölgő helyet, sétáljunk egyet.

Nagyon érdekes, hangulatos, ahogy a lámpák fénye világítja a füstös utcákat.

Megláttunk egy nagyon cuki teázót a patak parton, beültünk. Pultos lány nagyon kedves volt, elmagyarázott sok mindent, ajánlott teát, ami nagy segítség volt, mert több száz féle volt. Ha már itt vagyunk, természetesen helyi teát kértünk, bergamontos fekete tea, hozzá néhány féle tea süti, meg egy helyi specko, olyan mint a mi tejberizsünk, de kicsit szilárdabb, torta formában van, szeletelik, citromosabb és izesebb, bár Kata szerit olyan, mint amit a nagymamája csinált régen 😊
    Megnéztem a wct, olyan meleg szauna volt bent, hogy teljesen leizzadtam. Hát persze, a WC hátsó fala mögött van a sok caldeiras, és ez is gőzölög ezerrel. Kint van egy szép folyamatosan csobogó kis csap a falon, bele tettem a kezem, persze megégetett 😁 itt sose tudod melyik forrásból jön hideg és meleg víz.
    Lassan zártak volna, mikor rájöttem hogy a pénzt a szálláson hagytam 😂 Sprint vissza, kocsiba be, kifizettük, kicsit már durcin néztek ránk 😉

Utána még séta a caldeirosok között a gőzben. Este még jobban látszik, hogy mindenhonnan jön a gőz. Még az összes csatorna fedél alól is ömlött. Ijesztő és varázslatos.

Hazafelé a patak parton még megálltunk. Itt is folyik a falból a víz, és itt van, egy kis medence is kialakítva, nagyon forró víz folyik bele és onnan tovább a patakba. Mások is áztatták a lábukat, mi is megálltunk. Ingyenes természetes termál lábfürdő 👍