Poca da Dona Beija - termál fürdő

September 8, 2019 in Portugal ⋅ ⛅ 18 °C

Szitál az eső, hűvös is van, ilyenkor mi a legjobb? Befeküdni a forró termál vízbe.
    Olvastuk, hogy van egy másik fürdő is Furnasban, kisebb, meghittebb, és nyitva van reggel 7-től egészen este 11-ig. Akartunk is korán jönni reggel, de inkább aludtunk 😁 Most viszont ideális az idő, hisz nedves, hűvös, kell a meleg víz :)
    Szerencsére sokan mások is így gondolták, a parkoló teljesen tele volt. Jöhettünk volna persze gyalog is, 800 méter a szállás, de az eső miatt nem akartunk.
    Ide csak 6 euró a belépő, viszont ha kimész, nem jöhetsz már vissza.
    Szóval közepén van egy patak, a két oldalán pedig vagy dzsungel vagy kiépitett medencék termál vízzel, ami a hegyből folyik.
    Kellemes a hőfok, az első medence csak 39 fok volt (🥵). Láttuk meg olvastuk, hogy itt (is) van ilyen barnás trutyi a medencék szélén meg ahol beömlik a víz, amit sokan az arcunkra kennek, mert nagyon jót tesz a bőrnek. Rögtön az első medencében bekentük magunkat, jó poén volt, addig, amíg rá nem jöttünk, hogy ezt most hiába mossuk, nem akar lejönni, tiszta narancs színű a fejünk és a többi ember a medencében furcsán néz ránk. Gyorsan irány egy másik medence.
    Itt már mások is bőszen kenték, úgyhogy megnyugodtunk 😉 Viszont tényleg nagyon nehezen jön le, az ujjaink a körmöknél most, két nappal később mikor ezt írom, még mindig narancssárgák, az arcunk remélem már nem 😁
    Nagyon hangulatos hely, de inkább kora reggel érdemes meglátogatni amikor még nincs tömeg (itt 9 óra előtt szinte semmi mozgás az utcákon), vagy este mikor már besötétedett. Nagyon tetszett, jó volt ázni benne, de amikor minden medence tele van, az kicsit nekem nekünk már nem az igazi, a legjobb lenne egyedül 👍