Joined August 2019 Message

Holbox - Cancun (Krystal hotel)

November 8, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Buenos dias Mexcio 😊
    Danes je najin zadnji cel dan v Mehiki.
    Ob 7:15 naju prebudi budila, nakar vstanema in odideva na zajtrk. Sadna bovla z jogurtom in domačimi kosmiči. Nato pa Ameriške palačinke z maslom in Javorjevim sirupom.

Odideva na chek-out in na plaži počakava na taksi, da naju zapelje do pristanišča Holbox. Ob 10:00 se vkrcava na katamaran, ki naju v 25 minutah pripelje do Chiquile.
    Ker je turistov veliko, najverjetneje ne bi dobila kart za avtobus do Cancuna. Zato sva v Chiquili plačala taksi, da naju zapelje in to direkt pred hotel. Vožnja do Cancuna je trajala dobri dve uri.
    Prispemo v zono hotelera.
    Opraviva check in, ter odideva v sobo. V sobi naju čakata dva laboda narejena iz brisač. Zelo lepo in domiseljno. Ko pa pogledaš skozi okno hotela, pa ostaneš brez besed. Tukaj je barva morja božanska!
    Jaz sem bil talo navdušen, da sem spregledal stopnico na balkonu in skoraj padel. Čisto sem bil vzhičen in osupel. Kaj takega!
    Takšne kot so barve na sliki, so tudi v realbosti.
    Hotel Krystal je kot celota zelo velik resort. Ponudba je ogromna. Nekončna bela peščena plaža raztegnjena na t.i. Zona hotelera. Res zelo zelo lepo.
    Ko pridem malo k sebi, odideva na kosilo. Zopet spregledam šipo in se skoraj zaletim v vrata 🤪😂.
    Kosilo je bilo odlično. Bogata ponudba hrane, pijače in slaščic.
    Ker morava jutri zapustiti hotel ob 12:00, sva se odpravila v lobby, da povprašava za kasnejši chek out. Zopet spregledam stopnico in padem v samem lobbyju.
    Dejan se drži za glavo in se mi smeji. Z mano je vse ok.
    Odideva na plažo in v kristalno čisto morje. Noriva med valovi in zganjava norčije. Voda ima 28°C, kar ni preveč osvežujoče.
    Na plaži odtaneva do 17:30 ure, nato pa se odpraviva v sobo na balkon. Sediva na balkonu in občudujeva rajski razgled.

Odločiva se, sa greva malo po glavni ulice cone. Raziskujeva trgovinice in opazujev nočni "lajf".
    Kar hitro se odločiva, da se vrneva v hotel. Odideva na večerjo, nato pa plavat v bazen. Tukaj je vlage dosti več kot pa na lokacijah kjer sva bila. Ne glede na to, da piha rahel vetrič, je vroče.
    Na balonu še posediva cca. 30 minut, kjer opazujeva in poslušava valovanje morja. Zvok naju uspava, zato se odpraviva v posteljo in utrujena zaspiva.

Buenas noches 🌜💙

Punta Cocos - Flamingos ️

November 7, 2019 in Mexico ⋅ ☀️ 29 °C

Dobro jutro v predzadnji dan Mehiškega potovanja.
    Zbudiva se ob 7:30. Najprej zajtrk in vse ostalo, kar se zjutraj spodobi.
    Po hrani, sva se ponovno odpravila na Punta cocos. Malo z taksijem in malo peč. Tokrat ne po morju, ampak po mlahak, ki so na cestah. Vmes pa ogromno komarjev in midva 🙂.
    Pred nama je hodil prijazen gospod, ki nama je posodil repelent proti komarjem.
    Zaščitiva se in se odpraviva dalje.
    Prispeva na plažo, kjer ni bilo skoran nikogar.
    V daljavi zagledava jato flamingov. Občudujeva jih in fotografirava. Ker še ni bilo preveč vroče, sva se podala na raziskovanje same plaže.
    Prispeva do rta kjer je na eni strani laguna na drugi pa morje. Čudovita narava in ptice.
    Malo se ustaviva in fotografirama.

Danes je sončno vreme brez oblačka, zato je tudi temu primerna barva morja. Rajski pogled na samo plažo in morje.
    Odpraviva se nazaj proti hotelu, ter si v lokalu ob plaži privoščiva osvežitev. Ledena kava in Coca cola. Kaj boljšeg.....

Vroče postaja, zato brž nazaj do hotela in v bazen. Ponovno bova popoldan preživela ob morju in ob bazenu. Malo lenarjena, malo spanja skratka vsega po malem. Pina colada (brez alkohola seveda), Coca cola in kava.....

Lenarjenje, bazen in morje..... POPOLNO.
    Naužila sva se zadnjega dneva na otoku, do popolnosti.
    Na plaži sva počakala na sončni zahod, ki je za razliko od drugih bil prečudovit. Vsak večer je nebo poskrbelo za unikatne barve neba. Res zelo lepo.
    Napotiva se v mestece na palačinke. Njami. Tokrat z arašidovim maslom.
    Odideva do prizorišča včerajšnje zumbe in opazujeva kako plešejo. Odlični ritmi Mehiške glasbe, ponovno poskrbijo, da zamigava. Fuuuuul faaaajn 😀😀.

Večerjala sva v pizzeriji La pinsa ( Tio Pupo Holbox) v centru. Odlične pizze, kot v Italiji, ampak po Mehiško 😊.

Po pizzi, ki je bila odlična, odideva nazaj v hotel. Spakirava stvari in pospraviva sobo. Jutri se še zadnjič na tem potovanju seliva in sicer v CanCun od koder imava v soboto ob 19:55 let v Zürich.
    Med tem ko je Dejan pod tušem, odidem na plažo, kjer poslušam večerno valovanje morja in se zazrem v jasno nebo, katerega osvetljuje luna.
    Hvala Holbox za vse kar sva doživela tukaj. Tako kot je slabo kazalo na začetku, si namana koncu zlezel pod kožo!

Jutrijšnji dan bo potovalno in relaksacijsko naravnan. Več sledi jutri.

Lahko noč 🌜

Holbox

November 6, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 26 °C

Jutrooooo.
    Malo imava že domotožja 😀
    Ob 7:30 se zbudiva in odideva na zajtrk. Umešana jajca z slanino in sirom. Tukaj zajtrk pripravljajo svež. Pred tem pa sveže sadje z jogurtom in kosmiči. Mehiško sadje je prav posabnega okusa. Sočno, sladko in bolj barvito kot pa v Sloveniji.
    Po hrani se odpraviva v center na iskanje stenskih poslikav, ki jih tukaj ni malo.
    Poslikave so zelo lepe in barvite.

Sprehodiva se ob plaži do napisa Holbox. Tukaj narediva par fotografij in se usedeva v bližnjem lokalu.
    Popijeva kavo in Coca colo.
    Malo prečikirava socialna omrežja, ter se odpraviva nazaj v hiško ob bazen.

Kar cel popoldan sva preživela ob bazenu. Sonce, morje, bazen, pijača in hrana. Nič nama ni manjkalo.
    Čas je mineval po Mehiško, počasi.
    Ob bazenu sva počakala na sončni zahod, ki je mimogrede bil najlepši do sedaj. V objektiv sva ujela lepe trenutke barv, ki jih je ponudila narava.

Odločila sva se za krajši sprehod do mesta.
    V samem centru dogajanja sva si privoščila vsak svojo palačinko. Dejan si je izbral Nuttelino, jaz pa sem k Nutteli dodal še banano. Od daleč sva slišala divje ritme salse, zato sva sledila zvoku, ki naju je pripeljalo na kraj dogajanja.
    Domačini so v vročih ritmih plesali Zumbo. Osupla sva in jih opazovala skoraj 45 minut. Sama od sebe sva migala in občudovala Mehiško energijo, ki je preplavila mestece. Božansko! V tistem trenutku, se je še bolj povečala želja po sami Mehiki.
    Mimogrede zaljubila sva se v samo državo in v vse kar sva videla.
    Tukaj je vse preprosto, prijazno in veliko dobre energije! 😀

Sprehodiva se nazaj do hiške, se oprhava in utrujena zaspiva okoli 22:00 ure.

Buenas noches Mexico 💙

Holbox - Punta Cocos

November 5, 2019 in Mexico ⋅ ☀️ 26 °C

Dobro jutro v sončen dan. Ob 7:30 vstaneva in se počasi odpraviva na zajtrk.
    Nimava prav daleč, saj greva samo čez del, kjer so ležalniki in slamnati dežniki.
    Nazajtrkujeva se, ter se z taxijem odpeljeva do plaže Punta Moskino. Sama plaža je divja, zato je tudi pot do tam primerna divjini. Taxi naju odloži na koncu mesta, ter se odpraviva do plaže. Hodila sva po čisti divjini, kjer ni ničesar. Nizko rastje, mlakuže in komarji. Ob obali pa kupe alg, ki strašno smrdijo.
    Nisva prišla prav daleč, saj nama pot zapre grmičevje. Nisva se prebijala skozi ampak sva odšla nazaj do hotela.
    Ustavila sva se v resortu ob plaži in si privoščila kavo in Coca colo. Dejan je užival v senci in ob morju, jaz pa sem z fotoaparatom lovil trenutke za na sliko. Naredil sem kar nekaj dobrih fotografij.

Ko sva hodila po plaži, nama je bilo zelooo vroče, zato je prva stvar, ki sva jo storila, bazen ob hiški. Ko sva hodila skozi mesto, sva občudovala freske, ki krasijo hiše samega mesta. Holbox je malo barvito mestece, kjer je vse malo in cart. No obstajajo tudi predeli kjer je zanemarjen. Mehiški utrip je prisoten na ulicah, iz lokalov ga pričara vonj po hrani in sama glasba.

Osvežila sva se in se sončila ob bazenu.
    Po cca. 2 urah, sva se peš odpravila do plaže Punta Cocos, ki je na samem rtu otoka. Do tja sva hodila dobrih 30 minut. Malo po morju, malo po plaži in tudi po nizkem rastju. Zanimivo.
    Bilo nama je ekstrmno vroče, a se nisva okopala, saj je morje tukaj zelo ne mikavno in kalno.
    Ko prispeva do plaže, je sredi divjine provizorno narejen lokal z osnovno pijačo. Popila sva vsak svojo limonado iz limete ter počila v senci.
    Odpraviva se nazaj.
    Bazen, Coca cola in Caffe laté.
    Postala sva lačna. Naročila sva si hrano kar ob bazenu. Cordon blue z rižem in pečenim krompirjem z začimbami. Dobro sva se najedla in za vse skupaj odštela 480 pesosov.
    Nato pa ponivno v bazen.
    Popoldan sva lenarila ob bazenu in čakala na sončni zahod, katerega sva tudi danes ujela v objektiv.
    Krasne barve v kombinaciji z morjem in oblaki.

Zvečer pa na krajši sprehod do centra mesta, kjer sva si v lokalu pod imenom ROSA MEXICANO, privoščila kaj drugega kot kavo in Coca colo.
    Počasi se utrujena odpraviva nazaj. Pred hiško posediva še slabo uro, nato pa utrujena zaspiva.
    Lahko noč ⭐

Holbox

November 4, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 28 °C

Ob 12:30 prispeva na otok. Tukaj ni asfaltiranih cest, ampak so samo iz grobega poteptanega peska. Ker je bil močan naliv, je vse v vodi. Približno 30 minut čakava na taksi, ki naju odpelje do hotela PUERTO HOTEL HOLBOX.
    Opraviva se na Chek-in, in odideva v najino hiško ob plaži. Vreme je oblačno, plaža umazana od alg in namesto belega peska je na tone malih školjk.
    Dejan nama priskrbi kavo, ki jo na terasi popijeva. Javima se mami in Romanu, da sva prispela.
    Na terasi hiške, vedriva. Močan naliv z grmenjem prihaja iz morja.

Ko se vreme izboljša se odpraviva peš po plaži.
    Zelo sva razočarana, saj je ob plaži na tone alg, ki jih je morje naneslo. Sicer so domačini takoj pričeli z čiščenjem, ampak vseeno.
    Postaneva lačna in žejna
    Odideva v lokal ob morju, ter si privoščiva kavo, Coca colo in takosov čips z solato, jogutovim prelivom, salso in popečenim piščancem.

Počasi se odpraviva nazaj v najin rajski domek😊. Preoblečeva se v kopalke in se osveživa v bazenu. Zganjava vragolije v vodi in ujamava trenutke z GoPro kamero.
    Ker se dan počasi poslavlja, se odpraviva na plažo, ter opazujeva prečudovit sončni zahod.
    Preženejo naju nadvse krvoločni komarji.
    Poskrbiva, da jih ustavima, ter se napotiva v mesto. Ob obali si privoščiva pijačo, ter uživama ob zvokih valov.....
    Holbox je zelo umirjen otok, prisiljen si v počivanje in uživanje. A midva se ne dava. Jutri si bova rentala golf avto in se podala na raziskovanje otoka.

Ob 20:30 prispeva do hiške, ter na terasi poslušava morje in čekirava socialna omrežja. Ura kar hitro teče in postajava zaspana. Odideva spat in zaspiva v pričakovanji novega dne.

Buenas noches.😴

Playa del Carmen - Puerto de Chiquilá

November 4, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Dobro jutro 🇲🇽☀️
    Budilka naju prebudi ob 7:00 in čas je za najin drugi premik. Danes potujeva na majhen košček nebes na zemlji, kot ga poimenujejo domačini - Holbox.
    Do 7:30 popijeva kavo v sobi, nato pa se odpraviva na zajtrk.
    V jedilnici naju obišče Ga. Sandra in se poslovi od naju, saj bo ta čas ko midva odideva, na sestanku. Naredimo selfie in odide.
    Odhitiva nazaj v sobo, ter spakirava še nekaj stvari, ter pregledava vse, da česarkoli ne pozabiva.
    Na recepciji narediva Check-out, ter se posloviva še za Johano, ki nama je prav tako veliko pomagala z informacijami, ki sva jih potrebovala.
    Iz hotela, odideva naravnost do postaje ADO, kjer naju čaka prevoz ob 9:15 za Chiquilo.
    Vmes še dvignem denar, skočiva na WC in že čakava v vrsti za na bus.
    Vožnja do same Chiquile kjer je pristanišče, kamor katamaran z imenom FAST FERRY TRANSPORTE MARITIMO 9 HERMANOS, ki pluje na otok Holbox, traja dobri 2 uri.

Sonce, oblaki in Dež..... 💦
    Vmes pa vožnja skozi džunglo, majhne in zelo revne vasice. V trenutku sva ozavestila hvaležnost za najin dom in pokrajno kjer živiva. Na samem avtobusu je udobno. Klima primerna, filmi na tv in lepa pokrajna.

Ob 11:30 prispeva v blatno Chiquilo.
    Kupon za katamaran, ki sva ga kupila v Playi, v pristanišču zamenjava za karto katamarana.
    Ob 12:00 se vkrcava in v 25 minutah nas pripeljejo do Holboxa.

Rio Secreto

November 3, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 23 °C

Buenos dias Mexico 🇲🇽🌞
    Danes načrtujeva izlet v podvodni svet jam in rek pod imenom Rio Secreto.
    Ob 7:00 se zbudima, ter se odpraviva na zajtrk.
    Po hrani spakirava stvari v sobi in se odpraviv do postajališča, ki je par ulic stran od hotela.

Ob 8:30, naju medkrajevni turistični prevoznik Colectivos, odprlje do same točke izleta. Rio Secreto je od Playa del Carmen oddaljen cca. 7 km.
    Ob 8:45 prispeva v park. Odideva na recepcijo po zapestnico, ter izpolnima dokumentacijo o najinih osebnih podatkih.
    Isabel je vodička skupine desetih udeležencev, v kateri sva tudi midva. Na recepciji parka, si ogledava 5 minutni predfilm o samem parku. Glede na to da je park opredeljen kot naravni rezervat, je mogoče videti različne živali.
    Z mini busom, nas odpeljejo 7km v džunglo, kjer je vhod v podzemni svet.
    Vožnja traja cca 15 mint, po gosto raščeni džungli. Na cesti pa znaki kot naprimer, pozor jaguar na cesti, legvani in druge živali.
    Nismo imeli sreče, da bi karkoli opazili.
    Ko se pripeljemo do lokacije, ugotovijo, da so naju razvrstili v napačno skupino z Francosko in Špansko govorečo vodičko Isabel.
    15 minut sva morala počakati na skupino z Angleško govorečim vodičem po imenu Gustavo.
    Priključila sva se dvema Brazilcema in šestim Američanom iz Michigana.
    Vodič nas lepo sprejme in nam poda navodila za obisk jame.
    Slečemo si oblačila ter obujemo čevlje za v vodo. Dobili smo tudi vsak svoj neopren, čelado s svetilko in rešilno / plavalni jopič.
    Za varnost imajo zelo poskrbljeno. Sledilo je skupinsko tuširanje in to kar na prostem.
    Voda je bila kar precej osvežilna, ampak glede na to koliko je vlage tukaj, je zelo prijalo.

Ko smo pripravljeni, se po ozki potki pričnemo spuščato v samo jamo. Kratek čas smo hodili po suhem delu, nakar preidemo malo globlje in stopimo v kristalno čisto vodo z cca. 23°C.
    Hodili smo med kapniki in po naravnih stopnicah narejenimi kar v vodi.
    Globima vode se je spreminjala. Iz hoje smo prehajali v plavanje in spet pokrčena hoja skozi majne luknje.
    Vmes se ustavimo in poskačemo v naravno ustvarjen bazen. Naredimo krog ter dvignemo noge na gladino vode. Po navodilih vodiča, smo v trdi temi in tišini, poslušali mir v sami jami. Zelo zelo zanimiva izkušnja.
    V sami jami je prepoved kamer in fotoaparatov. Smo pa imeli fotografa, kateri je bil večino časa prisoten.
    V koloni eden za drugim, smo v trdi tebi, plavali eden za drugim. Zelo zanimivo je, kako se povečajo čutila v takšnih razmerah.
    V sami jami smo se zadržali eno uro in pol.
    Na koncu same avanture pod zemljo, smo morali vsak posebej stopiti na rob kapnika v vodi, iz katerega nas je vodiš v trdi temi potisnil v vodo. Zelo smo se imeli lepo.

Iz jame, nas je po džungli vodila pot do samega začetka, kjer smo štartali.
    Vrnili smo jim opremo, ki so nam jo posodili, ter se odpravili na kosilo. Ponovno smo okušali Mayevske specialitete, ter več različnih vrst naravnih sokov.

Po kosilu in kratkem predahu, so za nas na USB kljičku pripravili fotografije iz jame, katere smo po želji lahko tudi kupili. Ker je to izkušnja katero ne doživiš vsaki dan, sva slike brez pomisleka kupila.

Celotni izlet je trajal do 14:00 ure, nato pa nazaj v Playa del Carmen z Colectivosom.

Prispeva v Playo, ter si najprej privoščiva kavo. Najin standardni kafič v Playi. Bela kava grande in wifi 😊
    Pokličema mami in Romana, ter poklepetamo.
    Po kavi se sprehodiva po celotni aveniji, kjer zagledava frizerski salon. Ker moji lasje potrebujejo škarje, sem se odločil za Mehiško striženje.
    Prijazen frizer me uredi ultra dobro. Vmes pa pogovo o frizerstvu in razlike mes Mehiko in Slovenijo.
    Za striženje z umivanjem, sem odštel cca. 16 eur. Primerljivo s Slovenijo.
    Pred salonom Monika v katerem sem bil, se slišiva z Klaro, da vidi moj novi izgled.
    Midva sva navdušena 😊

Iz morja prihajajo nevihtni oblaki, zato se odpraviva nazaj v hotel, ter na poti zavijeva v Starbucks, po vsak svoj jagodbi frapuccino.
    Odločiva se da greva na streho hotela na bazen, dokler naju dež ne prežene.

Še zadnji večer se naužijeva bazena, nato pa se odpraviva v mesto na večerjo.
    Vmes se odločiva, da kupiva manjšo pozornost za receptorko Johano, ki nama je prav tako ustregla vse kar sva si zaželela.
    Kupila sva ji dišečo svečko z dišečim difuzorjem. Ker nama je priporočila naj si v Starbucksu kupiva Kokosov frapuccino z sojo, ker je njen najljubši, sva ga odšla iskat in sva ji ga daja da se osveži, v tem vročem večeru.
    Bila je zelo vesela in naju jd objela. Njene besede so bile: ko bi le bilo več takšnih gostov kot sta vidva, saj sta mi polepšala dneve, že samo s tem, ko sem vaju videla in sta se mi nasmehnila 😊.

Večerjala sva v lokalu z Mehiško hrano.
    Dejan si je privoščil piščančjo chimichango, jaz pa fajitas z piščancem. Hja....čez kuro je ni 😊.
    Glede na to, da sva že 7 dni v Mehiki, pa si še nisva privoščila coctayla, je le ta prišel na vrsto, ampak brez alkohola (jagoda in pina colada).
    Natakar nama jih je do mize prinesel kar na glavi 😀🍹🍹.

Isla Cozumel

November 2, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 28 °C

Dobro jutro 😪
    Danes je zelo zahteven dan, saj je pogreb naše zlate babice. Ob 14:00 popoldan po Slovenskem času, poteka zadnje slovo. Po Mehiški uri je to ob 8:00. Zjutraj pravočasno vstanema in sva z mislimi in v podpori najinim najbljižjim. Skupaj smo 😪♥️. Spominjam se vseh lepih trenutkov, ki sem jih doživel z njo. Hvaležen sem, da me je sprejela takšnega kot sem in da me je imela iz srca rada. Hvala ti za vsak trenutek, ki sem ga lahko preživel s tabo draga mama Tončka ♥️♥️😪.
    Z Dejanom ozaveščava kako je pomembno graditi na odnosu sedaj, ko so ljudje še z nami, kajti kasneje je prepozno!
    Hvala Teoriji Eksena za pot ljubezni, saj brez nje resnično nebi zmogla iti skozi tako zahtevno situacijo. Ne glede na to, da je bolečina prisotna, se imava z Dejanom zelo lepo in namenjava trenutke dnevu, ko se spomnima na babico ♥️♥️.

Ob cca. 9:00 uri odideva na zajtrk v hotelu. Svaže sadje, ter umešana jajca z slanino, stročji fižol, ter popečen krompir. Kava in sveže izstisnjen pomarančni sok pa za žejo.

Po zajtrku greva v sobo po stvari, ter se odpraviva do pristanišča, kjer se bova ob 10:00 vkrcala na Ultramarjev katamaran, ki naju bo odpeljal na otok Cosumel. Vmes se v pristanišču dogovorima za najem Jeepa z odprto streho, ki naju bo prevažal po otoku. Zanimiva izkušnja. Kot v filmu :)
    Ko vse urediva se vkrcava na katamaran. Divji valovi poskrbijo za nihanje katamarana. Vmes pa živa glasba, moški s kitaro, ki ni tako prepričljiv, kot pa gospod iz katamarana na Isla Mujeres.
    Skupaj sva♥️.

Prispeva na otok in naju takoj očara. Palme, barve, vse urejeno,čisto,...
    MAHI MAHI rentals & tours, je najin naslov za najem Jeepa. Prispema do njihove pisarne, ter uredimo vse kar se tiče dokumentacije.
    Usedava se v avto in VIVA MEXICOOOO 😀.
    Danes je sončno celi dan.
    Zapeljeva se na drugo stran otoka, kjer je manj turistično in manj gneče.
    Rajske plaže z palmami, belim peskom in turkiznim morjem. Dih jemajoče. Kar ne veva kje bi se ustavila. Komaj uspeva slikat, snemat in opazovat. Noro! 😀
    Zaustaviva se v restavraciji El Pescador, ter si na plaži pod slamnikom privoščiva Coca colo.
    Na tej strani otoka je naravni rezervat, kjer je v vodi mogoče videti vse živo. Korale, ribice ter tudi orjaške morske zvezde.
    Po osvežitvi se odpeljeva dalje. Voziva se po obalni cesti in opazujeva mamljive plaže z turkiznim morjem. Ker je vreme sončno, so barve morja res osupljuve.
    Ustavima se ob nama najlepši, ter se odpraviva na kopanje. Divji valovi, beli pesek in midva. Popolno 🏝️♥️. Tukaj ostaneva kakšno uro, ter se odpeljeva naprej. Najina naslednja postojanka je naravni park PUNTA SUR. Narava polna živali. Legvani kar hodijo po cesti in ptice preletavajo nebo. Voziva se po divjini z najinim Jeepom. Precej avanturistična izkušnja 😀.
    Pripeljeva se do plaže, kjer si privoščiva kosilo.
    Navdušena sva nad buritusom, zato si ga privoščiva tudi tokrat.
    Jaz se osvežim še v morju, Dejan pa kar v senci.
    Ker se nama počasi približuje ura vrnitve avtomobila, sva se odločila, da se počasi odpraviva nazaj proti mestu.
    Postojiva v pristanišču Puerto Maya, ter se sprehodiva mimo trgovinic in lokalov. Na konci pristanišča so zasidrane 3 ogromne križarke, ki čakajo na odhod. Ljudje se počasi zbirajo in od daleč, se na pomolih vidi kača ljudi, ki se vkrcavajo na ladje.
    Ob morju se usedeva ter zopet naročiva Coca colo 😀.
    Slišiva se z mami in Romanom, ter poklepetamo preko video klica. Spet nastopi trenutek, ko se spomnim na mamo 😪.

Odpeljeva se v center, ter vrneva avto. Na poti do pristanišča se ustavima v majhne uličnem lokalu, ter spijeva kavo.
    Ob 17:50, se vkrcava na katamaran, ki odpluje nazaj v Playa del Carmen ob 18:00 uri. Vožnja traja dobrih 30 minut. Valovito morje poskrbi, za prijetno nihanje katamarana.

Ob 18:30 prispemo v Playo del Carmen. Najprej odideva na kavo in na brownie.
    Ker ni bilo proste mize, sva si vse skupaj odnesla v hotel.
    Ko prispeva v hotel, najprej obesiva brisače in kopalke, spijeva kavo, ter se odpraviva na bazen. Veliko je vlage, zato nama osvežitev kar precej prija.
    Na bazenu ostaneva do 21:00, nato pa si kar tukaj privoščiva večerjo.
    Nadvse prijazen natakar Fernando, nama kar ob mizi pripravi svežo omako za tortilije.
    Nato pa špageti bolognese in testenine štirih sirov.
    Ob 21:20 se odpraviva v sobo.
    Glede na to da sva danes pozabila na sončno kremo, bo svoje delo za konec dneva opravil gel Aloe vere :)

Jutri odhajava na izlet v Rio Secreto, kaj več o tem, zapišem jutri.
    Z mislijo na babico, ležem v posteljo in utrujen od dneva zaspim.

Buenas noches 😪🌜

Playa del Carmen

November 1, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 30 °C

V majhnem lokalu z imenom AHOCACAO, si privoščiva najboljšo kavo, ki sva jo pila te dni v Mehiki, zraven pa kolaček po imenu PAN DE MUERTO. Malenkost počijeva in se odpraviva dalje.
    Sprehodiva se do znanega napisa Playa del Carmen. Tam se pofotkama in ponovno občudujeva lepoto morja in narave. Ker nama je vroče se osveživa na plaži, ki je izven samega centra. Malo se sprehodivs po plaži, ter si najdeva prostor z senco. Ker je sama plaža oddaljena od mestnega vrveža, je tukaj bolj mirno. Morje je toplo! Palme, beli pesek, sprehajajoči domačini, ki ponujajo sveže sadje.
    Kupila sva si vsak svoj lonček z mangom in kokosom. Njami 😊🥭🥥.
    Tukaj sva skoraj 2 uri, zato se do dobra naužijeva sonca in morja.

Počasi se odpraviva nazaj. V pristanišču, kjer plujejo ladje na otok Cosumel, katerega si bova ogledala jutri, si privoščiva kavo in frapuccino v Starbucksu.
    Postojiva na razgledni terasi in se odpraviva dalje.
    Do hotela sva se sprehajala kar po plaži. Vmes pa marijachi, turisti in domačini, ki ponujajo od masaže, sadja, tequile,itd....

V nedeljo planirava izleg v Rio Secreto (čudoviti podzemni svet jam, kapnikov in podvodnih rek), zato sva še za las ujela Go. Sandro, da nama je rezervirala vse kar je potrebno.
    Odideva v sobo, ter se odpraviva na bazen, kjer dočakava sončni zahod. Iz daljave prihajajo nevihtni oblaki za katerimi sonce ustvarja čudovite barve.
    Po kopanju, se v sobi preoblečeva, ter odideva na avtobusno postajo ADO, po nakup kart za Chiquilo (Holbox). Iz Playa del Carmen odideva v ponedeljek zjutraj, zato sva si že sedaj rezervirala sedeže, saj je kar gneča za dotično destinacijo.
    Ker celi dan nisva nič kaj konkretnega jedla, si na glavni ulici privoščiva pravo Mehiško pojedino.
    Juha morskih sadežev ter škampov in piščančji buritos. Odlično! 😊
    Ob hrani opazujeva ulično dogajanje. Domačini se ukvarjajo z vsem živim, samo da pridejo do zaslužka. Do mize pristopi prijazen gospod, ki iz palmovih listov izdeluje klobuke, vrtnice in ostale rože. Zelo lepo, vendar nisva kupila, ker nimava prostora za vse te lepe stvari. Ampak za majne spomičke se bo pa našel prostor 😊

Cenote Cristalino & Cenote Azul

November 1, 2019 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

Jutro :)
    Današnji dan pričneva malenkost kasneje.
    Dia de Muertos je dan 1. 11. kot ga poimenujejo Mehičani. Njihov praznik traja kar 3 dni. Verjamejo da se duše vrnejo nazaj na zemljo. 1.novembra pridejo duše otrok, 2.novembra pa duše odraslih in starejših. Ker verjamejo v življenje po življenju, doma postavijo oltarje z slikami umrlih, ter jih okrasijo z oranžnim cvetjem (cempoalxóchitl), prižgejo svečke z imenom veladore, stvarmi, ki so jih umrli imeli najraje ter z okostnjaki, ki so pobarvani v vseh živih barvah. To ponazarja življenje po življenju.
    Na grobovih se veselino, pojejo in nenazadnje tudi jejo. 2.11. ob 12:00 pa se duše po njihovem mnenju vrnejo nazaj v njihov svet.
    (na kratko o njihovi tradiciji).

Zbudila sva se ob 8:30 ter na balkonu hotela popila kavo. Slišala sva se z družino, preko video klica.
    Danes se bova bolj kot ne zadrževala v okolici Playe del Carmen in si jo tudi bolj ogledala. Ob cca.11:00 uri, sva se odpravila do recepcije hotela, kjer nama je Sandra priskočila na pomoč. Nisva se najbolje znašla glede prevoza do cenot, ki so v bližini.
    Odpeljala naju je do postajališča, kjer parkirajo lokalni prevozniki pod imenom Colectivos.
    Odpeljal naju je do cenot in za vožnjo računal cca 3,5€ za oba. Smešno poceni.
    Najprej sva se odpravila do cenote Cristalino, ki je po Sandrinem mnenju, lepša. Za vstopnino odštejeva 300$. Spustiva se po gozdni potki navzdol, kjer se nama odpre čudovit pogled na cenoto.
    Gneče ni bilo, zato je bilo zelo prijetno. Voda čista in po okusu sladko/slana. Zanimivo.

Po kopanju sva se usedla na rob vode, kjer sva imela zastonj pedikuro 😂.
    Ribice ki plavajo v vodi, so se lotile najinih nog, kar je na začetku bilo malenkost žgečkljivo a je postajalo prijetno, sploh Dejanu, ki je ekstra žgečkljiv. Kr predstavlajte si ga, kakšne face je delal in zvoke, ki jih je spuščal 😂.

Ko sva imela dovolj, sva odšla peš do cenote Azul, ki je bila cca 5 minut oddaljena od cenote Cristalino.
    Plačava vstopnino (240$), ter si ogledava še to cenoto. Tukaj je bila večja gneča, zato se nisva predolgo zadržala. Sama cenota je čudovita, saj ima ob čisti vodi, še velikansko belo kamenje, ki domujejo na samem dnu. Osvežila sva se v vodi, jaz pa sem dvakrat skočil iz višine 3,5 m v kristalno čisto vodo.
    Sama narava v okolici cenot je zelo lepa. Občutek je takšen, kot da si sredi pragozda. Gosto rastje vse povsod. Zelo lepo.

Ob cca. 13:00 se odpraviva s Colectivosom nazaj v Playa del Carmen. Izstopiva v centru, ter se odpraviva na kavo in nekaj sladkega.
    Kot sem že omenil, je osebje vse povsod zelo prijazno in sprejmejo te z veseljem.

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android