Final4 tour

June 2017
A 8-day adventure by Noemi Read more

Bad Goisern erkezes

June 1, 2017 in Austria ⋅ ⛅ 21 °C

Csutortokon fel 7 kornyeken erkeztumk meg final4 turank első állomására, Bad Goisernbe, közel Halstatthoz. A szálláson nagyon kedvesek voltak és flottul ment minden, egyszerű és tiszta volt a szívnak is és nagyon szép a kilátásunk is. Eredetileg Halstattban akartunk megszállni, de röviddel az indulas előtt elfogadható áru szobák már nem voltak. De a Pension Leprich is tökéletesnek bizonyul egy ejszakara. Megérkezés után Sanyi meg futott egyet, aztan elindultunk vacsizni Halstattba. De addig már nem jutottunk el mert útközben megálltunk egy szimpatikus fejen a Traun folyó mellett. Amit nagyon jól tettubj mert valószínű nem vacsorázunk ha tovább keresgelunk, ugyanis már majdnem 9 volt és a legtöbb osztrak konyha 9-kor zar, mint ahogy ez is. A pincér meg is kert bennünket hogy lehetőség szerint gyorsan valasszunk mert zárnák a konyhát. De finomat ettünk amugy, Sanyi saiblingot (ez egy hal fajta) salival és petrezselymes krumplival, én pedig valami túrós toltelekkel töltött raviolit vad fokhagyma mártással. Uh jot kajiztunk, megnéztük meg holnap hova kell menni a Salzwelthez, aztán hazamenitunk lepihenni.Read more

Salzwelten Halstatt

June 2, 2017 in Austria ⋅ ⛅ 22 °C

Már régóta terveztük sielesekkor, hogy egyszer eljovunk megnezni a halstatti sobanyat. Ez a terv most meg is valósult. A sóbánya tavasztól őszig van csak nyitva emiatt sieleskor esélytelen megnezni. Sanyi reggel megvette a jegyeket, a fel10kor induló vonatra, amugy negyed óránként megy el fel és párhuzamosan vele jön egy másik kocsi le. Gyönyörű a hely maga ahova felvisz, nagyon szép a kilatas a tóra és Halstattra. Van egy kiépített ki út, így fel lehet sétálni a banya központhoz, ahonnan vezetett túrák vannak a sobanyaba, ahol elmondják a bányászok életet, honnan van a só, hogyan dolgozzak fel ma és hogy éltek régen az emberek. Így a hegy gyomrában sétáltunk 400 meter melyen, és 400 méterre a szélétől. A bánya vizit elott kapott mindenki védi ruhát, nagyon csinosan neztunk ki benne. Az enyém zöld, Sanyie lila volt. A tura egyébként nagyon jó volt, a sok vetítés mellett volt benne két lecsúszás bánya szintek között és a vegen egy kis bánya vonattal hoztak ki bennünket, ddak sajna be kerültünk egy koreai csoportba, így rengetegen voltunk és kicsit hosszabb is lett a program mint terveztük. De azért viszunk sot haza innen 😊Read more

1. Kölni vacsora

June 2, 2017 in Germany ⋅ ☀️ 26 °C

Halstattbol fel1kor indultunk neki a 810 km-es útnak Kölnig. Jó sokat mentünk, de Sanyi hősiesen végig vezetett az úton kisebb-nagyobb hullamvolgyekkel. Ami jó volt a nemet autópályán h ninccs hivatalos felső limit, így amikor lehetett menni akkor nem volt probléma, viszont rengeteg helyen van felújítás, így sokszot volt benne altató korlátozás. Illetve rengetegszer kapott el bennünket eső is útközben, így egy idő után már fel kellett húzni a tetőt is 😃. Kolnbe vegul este 10 körül érkeztünk meg, a szállást konnyen megtalaltuk és nagyon flottul ment a bejutás is, pont ahogy Katrin megírta. A lakaska nagyon cuki, jó pici, de idealis airbnb-nek, ezt megalllapitottuk Sanyival. Majd a kipakolas után én már nagyon éhes voltam, így elindultunk valami vacsit nézni a környéken, Ani eloszor nagy kihívásnak tűnt fel11-kor mert már mindenhol csak inni lehetett de végül találtunk egy helyet ahol pizzát meg lehetett rendelni, így azt ettünk. Es a helyhez képest nagyon fini kis pizza volt, vagy mar rettentő éhesek voltunk 😃Read more

Kölni varosnezes

June 3, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

Az elődöntők előtt Sanyival elindultunk felfedezni Koln belvárosát, miután kivittük a kocsit egy nem fizetős parkolóba és reggeliztunk egy finomat. Mint szerintem minden kölni városnéző túra, mi is a domnal kezdtünk, ami kívül belül tényleg csodaszép. Azt persze mondanom sem kell, hogy rengeteg Veszprém drukker volt a városban mindenhol, tele volt piros mezesekkel. Ami nekünk is volt amúgy Bencenek és a Krisztinek hala, de meg csak vittük magunkkal. Majd elmentünk megnezni a Rathaust, a mögötte levő kis teret, setaltunk a belvárosban, az Altenmarkt-on beultunk egy italra is, egyrészt nagyon helyes volt a kis tér és meg is szomjaztunk, plusz Sanyi mindenképpen ki akarta próbálni a Kölsch-t, ami egy kölni specialitás. Utana lesetaltunk a Rajna partra, majd elindultunk át a hidon a Lanxess aréna fele. Az híd is nagyon érdekes volt, vasúti híd és az elválasztó rácsokon rengeteg lakat volt, tok jól nézett ki. Sőt volt egy pár, ako akkor hozta a kis lakatjat, és vettek elő egy díszdobozbol és tettek fel a rácsra. 😊Read more

Final4 elodontok

June 3, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

Meg az elődöntők előtt kitaláltuk hogy eszünk egyet h ne ott legyünk nagyon éhesek a sok séta után. És megbeszéltük Koncziekkal is hogy ott beérnek bennünket. Így már az arénahoz közeli mexikói étteremre esett a választás. Először nem tűnt jó otletnek mert nagy volt a hely és zsúfolásig tele volt a meccsre igyekvő éhes (és már nem szomjas) szurkolok hadaval, de végül egész időben tudtunk rendelni és meg is kaptuk az ételt, ami viszont nagyon finom volt, igy jó választásnak bizonyult. Közben megérkeztek Koncziek, de végül külön mentünk be és ott talalkoztunk bent velük. Rengeteg magyar szurkoló volt, de nem abban a blokkban ültünk, hanem ott vegyes csapat volt. Végül a jegyek ellenére nagyjából sikerült egymás melle leulnunk, bár a meccs végére megerkezett két macedón szurkoló ahol az egyikük cseppet sem volt szomjas és eleg bunkó stílusban ült le a helyére ahol Uli ült pont. De végül kiderült h az egyik pasi egész értelmes, de o már Németországban szuletett. A fölöttünk ülő németek is jó fejek voltak,- magyaroknak szurkoltak mert hogy mennyire jó fejek a szurkoloik de sajnos ez sem segített abban hogy legyozzuk a Párizst. Bár nagyon szoros volt a meccs, de eggyel kikaptunk így nem lett döntős a Veszprém hiaba voltunk itt 😔Read more

Heumarkt vacsi

June 3, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

Az elődöntők után gyorsan meg összeszedtuk a táskákat amiket nem engedtek bevinni, aztán elindultunk a Heumarktra, hogy találjunk egy helyet ahol lehet vacsizni és meccset nézni, ugyanis a Madrid játszott a Juventus-szal és Uli nézni szerette volna. Nagy szerencsénkre találtunk egy éttermet, ahol meg valahogy szorítottak nekünk 4 helyet és kezdésre oda is értünk. Sőt, akik "odaengedtek" bennünket, ott a fogore meg mondta h fizet nekünk egy kör sort mert annyira szimpik vagyunk neki, de persze ebből nem lett semmi, főleg, hogy Sanyival mi bort ittunk 😊a vacsi finom volt de sajna mivel abszolút fullon volt, ezert nagyon lassan jött a kaja, de celeb spotting, hogy Kiss Ramóna is azon a helyen volt, Putics Barnaekkal vacsizott ( ha már nem engedtek gondolom h Lekaival találkozzon aznap este 😉).Read more

Csokimuzeum

June 4, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

Sanyi kitalálta, hogy nézzük meg a csoki múzeumot, így a regggeli után neki indultunk. A Rajnan van egy kis mini szigeten és hatalmas a múzeum területe. Így a meccsig rendelkezésre álló idő is kevés volt, meg sokkal többet el tudtunk volna itt tölteni. A kakaó termeszteserol, lelohelyeirol, szuretelesrol kezdve a csoki gyártásig mindent bemutattak, sőt a gyartas folyamatat élőben végig lehetett nézni. Lehetett volna sajat összeállítású csokit is csinálni ha tud Valkó várni ra 45 percet, volt főző tanfolyam is, gyerekeknek is kulon foglalkozás ahol a kakaorol és csokirol tanultak. Szoval szuper jól ki van találva csak több idő kellett volna. Így például a Shopba sem tudtunk sajnos bemenni és körülnézni, pedig rengeteg mindent keszitenek kakaobol 😉Read more

Reggeli Koncziekkal

June 4, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

A reggeli kicsit túlzás, mert 11kor találkoztunk Koncziekkal és utána ültünk be enni egyet de mivel első étkezés volt ezért reggeli. 😃 de szuper kis napkezdes volt, kis kaja, kávé és dumcsi a Rajna parton. A reggeli nem volt extra, de finom volt, Koncziek pedig jól bepalacsintaztak. Mondjuk a késői reggeli előtt Sanyi már volt futni, én meg tornáztam, Uh büszke vagyok magunkra 😃Read more

BL donto

June 4, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 17 °C

A vasárnap szerencsére jobban alakult mint a szombat a Veszprém szempontjából. Egy nagyon jó meccsen megvertük a Barcelonát, így győzelemmel és bronzéremmel zárult a hétvége. A hangulat ismét szuper volt, szinte nagyobb hangulat volt mint a döntőn. ahol pedig csodával határos módon a macedonok megverték a Párizst Uh ismét nem józan, nemet-macedón szomszédaink teljes eksztazisban uvoltottek végig a meccset. Mivel tegnap a Veszprém kifarasztotta a Párizst, így könnyen legyőzte őket a Vardar 😉és meg rendkívül szuper Melanie C koncertnek is részesei lehettünk így már tényleg felejhetetlen lesz a hétvége 😂😂Read more

Vacsi Heumarkt#2 - Maredo

June 4, 2017 in Germany ⋅ ⛅ 16 °C

Ismét a Heumarktra esett a választás hogy eszünk egy jót, ezúttal a Maredo nevű steak házra esett a választás. A kaji nagyon finom volt, de a kiszolgálás hagyott nemi kívánnivalót. Az volt valószínű az egyetlen mazlink h meg a tömeg előtt odaértunk és leadtuk a rendelést mert pikk pakk tele lett a hely. Konczi edzojeek csatlakoztak meg hozzánk egy fel oraval később akikkel beszélgettek egy fel orat aztán szegenyek le is léptek mert fel se vettek addig a rendelesuket. Így velük később találkoztunk meg ahova ok ültek be. Sanyival Feleztunk egy tatart és egy steaket, egyébként nagyon finom volt. A fizetésnél a pincer nem győzött bocsánatot kérni de akkorra már keso bánat volt. Az este végén Koncziektol búcsút vettunk, mert innentől kettesben folytatjuk az utat, ok pedig mentek vissza Berlinbe.Read more