Lodny dennik spojenych karavanistov 25

July 6, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 25 °C

Do Los Angeles sme dorazili okolo 8 vecer, akurat aby sme sa stihli presunut pred radnicu kde sa mala konat jedna z mnohych slavnosti/akcii ku dnu nezavislosti. Nakolko americania ziju v strachu pred teroristickymi utokmi, do arealu radnice nas s batozinou nevpustili. Rozdelili sme sa teda na dve dvojice, kde jedna sa sla pozriet na radnicnu akciu a druha zatial strazila kufre pri budove sudu s tym, ze sa po nejakej dobe vymenime. Ked sme ako prva skupina dorazili do arealu radnice, akurat skoncil hudobny program a msl zacat ohnostroj. Pokyny moderatora zneli jasne, treba sa pozerat nad radnicu. Americky sudruhovia asi niekde spravili chybu, lebo ohnostroj sice bol, ale kvoli budove radnice ho nebolo vidiet :D Ihned zavladla davova psychoza a vsetci zacali obiehat radnicu aby aspon nieco videli. Pravdu povediac silvestrovsky ohnostroj na Ciernej Vode byva velkolepejsi :) Po ohnostroji zacalo mesto celkom rychlo vymierat a my sme zacali hladat vhodny kutik na prespanie. Lokalny bezdomovci nam dali tip, ze v parky sa cez noc cistia a z tadial nas vyzenu. Tak sme sa pomaly presuvali mestom, pricom sme si dali kratku pauzu pred budovou kniznice. Do 5 minut vysiel straznik ze tam zostat nemozeme. Na nasu otazku ci nevie kde by sme sa mohli na noc podiet povedwl, ze mame cakat ze nam nieco pohlada. O chvilku sa vratil aj s papierom nejakej organizacie pomahajucej bezdomovcom :) Tak sme mu pekne podakovali a nasadli na bus smerom na plaz, na ktorej sme sa doruzova vyspali.Read more