Satellite

Den17 Ubud, Bali

April 30, 2017 in Indonesia ⋅ ☀️ 28 °C

Na dnesny den nam Dominika pripravila perfektny plan. Hned rano po nas prisiel odvoz do kucharskej skoly na celodenny kurz varenia balinezskych jedal. Ako prve bola exkurzia na lokalne trhovisko, kde sme dostali vyklad o ich lokalnych koreniach, zelenine a ovocii. Potom nas vodic zaviezol na ryzove policka, kde nam vysvetlil, ake ryze pestuju a ktora je naco dobra a ze Indonezcan zje denne min 0,5kg ryze. Ako sme prisli, zoznamili sa, bez zbytocnych prestojov sme zrazu drzali noz, alebo drvili korenie. Zacali sme sprudka pripravou omacok a spracovanim dolezitych prisad. Niet divu, v plane bolo navarit az seden jedal. Ked boli suroviny pripravene, prva bola zeleninova polievka. Nasledovala moja oblubena arasidova omacka so zeleninou Gado Gado. Potom tuniak ala Pepes Ikan, grilovane kuracie na spajdlach, zlte kari atd. Koncili sme dezertom. Samozrejme sme to vsetko zjedli. Perfektna akcia, recepty si odvazame domov. Ale to nebolo vsetko. Po kratkom zotaveni pri nasom bazeniku sme vecer isli na kulturne predstavenie tradicneho Bali tanca a hudby. Velmi exoticky folklor. No a kedze sme boli stale najedeni z nasich 7 jedal tak na veceru tentokrat nebolo miesto.Read more