Cody, Whyoming

August 27, 2015 in the United States ⋅ ⛅ 16 °C

Rano nas cekal presun zpet do Yellowstonu. Dve hodky jizdy utekly jako voda a dneska cheme objet horni yellowstonsky okruh. Vecer mame v planu rodeo v Cody, Whyoming a tak jsme celou cestu propocitavali v kolik z jake vyhlidky musime vyjet abychom to vse stihli.

Je opravdu zajimave jak je Yellowstone rozmanity. Opet jsme meli pocit, jako kdyby jsme vjeli do uplne jineho narodniho parku. Hezka priroda, mohutne hory, bublajici jezirka a gejziry. Videli jsme i kaskadova lavova jezirka, ktere Adelce pripominali chorvatske Pamukale.

Vse jsme stihali naprosto presne dle naseho casoveho harmonogramu. Je zde spoustu k videni a ruznych zastavek, takze jsme meli plan pripraveny na minuty. Pri odjezdu z parku nas zastihlo mohutne krupobiti. Nic takoveho jsem v zivote nevidel a fotka zde asi dostatecne nevystihuje co se delo. Behem 2 minut se vytvorila asi dvou centimetrova vrstva snehu/krup na silnici. Ridime se dle hesla, ze nejrychlejsi je auto z pujcovny a jedeme i pres tento necas k mestecku Cody. Na silnici jedeme uplne sami jelikoz ostatni auta zastavuji a snazi se bouri preckat, my na to v nasem casovem planu nemame misto.

Presne v 7PM se dostavame k Cody Stampade, tedy stadionu urcenemu pro rodeo. Nakupujeme cowboysky klobouk, korale a jeste se fotime na bykovi. Show zacina a je naprosto uzasna. Ruzne vekove kategorie, holky i kluci, se stridaji ve vsech rodeo disciplinach. Od jezdeni na divokych mustanzich, soutezi ve svazovani telatek az po opravdove rodeo na ruzzurenych bycich. Adelka zavira oci pri situaci, kdy se asi deseti lety chlapec sviji v bolestech po zasahu bykem do nohy pri neuspenem pokusu se na nem udrzet po dobu 8 sekund. Rodeo bylo jednoznacne “highligh” dne a urcite to stoji za to videt na vlastni oci.

Jeste nejsme uplne unaveni a tak si “najizdime” dve ste mil k Mt. Rushmore, kam se chystame zitra. Motel nachazime za $59 ve mestecku Sharidon. Usiname asi behem jedne minuty. Je to hrozne, clovek si na dovolene vubec neodpocine. Ale i presto je to tady uzasne.