Keliaujame automobiliu. Read more
  • 958kilometers

Baubau beach

June 9, 2022 in Italy ⋅ ☁️ 20 °C

Kadangi jau ryt išvažiuojame, nusprendžiame, kad prie tų 16 tūkst. žingsnių trūksta 4 km iki Baubau beach, nes juk Baylee kentėjo ir viena mūsų laukė viešbutyje. Einame.
    Promenada labai tvarkinga, tačiau sistemos nepagaunu. Kurortas draugiškas šunims, tačiau jiems, šiukštu, negalima ant žolytės. Tai pršeprašam, kur jiem sysiot-kakot? Baubau beach randame, Baylee kaip reikalas išsiduoda, iš šviestuvuose sumontuotų garsiakalbų skamba latinosų ritmai. Na, man labai patinka. Stuburas jau subyrėjęs į triusikus, bet laif yz djūtifūl.
    Viešbutis Hotel Croce di Malta, beje, vertas atskiro paminėjimo. Ir ne vien dėl to, kad priima be problemų su gyvūnais, bet ir dėl kitų svarbių dalykų. Tikrai labai rekomenduoju ir giriu. Parkingas sužiūrėtas, pusryčiai tobuli, personalas ypač draugiškas ir paslaugus.
    Summa summarum užskaitau Lido di Jesolo kurortą.
    Rytoj išjudame į Lucca!! Vežu Luką į Luką, o viešbučio savininkas ten, pasirodo, irgi Luka.

Luka in Lucca

June 10, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 28 °C

Viena iš svarbių misijų Italijoje nuvežti Luką į Lucca. Miestelis su 88 tūkst. gyventojų. Turistų nenutryptas, dėl to tave čia tiesiog MYLI. Nuostabaus grožio Villa san Donatto B&B mus pasitinka šeimininkas Lucca. Daiktus mielai užneša, viską aprodo. Viešbutukas mažytis, tačiau neįtikėtinai jaukus. Labai rekomenduoju. Dušo reikmenys iš viso iki vienkartinių dantų šepetukų ir dantų pastos, ant lovos laukia ir sausainukai. Mažmožis, bet labai miela. Supa Klimto paveikslai ir senoji buržua prabanga. Gauname ir žemėlapį su išsamiu išaiškinimu, kur ką galima rasti ir kur kas vyksta.
    Išeiname į senamiestį, kuris nuo čia už kelių minučių. Visą Luccos senamiestį juosia galinga gynybinė siena, vietomis išplatėjanti iki 30 m. Iš pradžių nutariame papietauti: Luka picos, aš - makaronų su pomidorais ir burata. Kaip pasakė vilos šeimininkas: čia viskas local, nes miestas ne turistinis. Tai tiesiog išeiname į pagrindinę Amfiteatro aikštę ir ten randame, kur prisėsti. Neužilgo pasirodo vaikinukas su violančele, papildomai (kaip Venecijoje) mokėti už muziką nereikia, nebent įmesti kažkiek į dėklą.
    Karštis nesvietiškai vargina ir Luka jau mielai suktų namolio. "Tai einam ant sienos ir ja pareisime" - pasiūlau. Bet ant sienos dar reikianrasti palipimą, nes dar nesam žmonės vorai. Beieškant užlipimo aptinkame katakombas, kiek nejauku, bet smalsiai žygiuojame senais rūsiais kol išlendame į kitą sienos pusę. Na, ne to mums reikėjo. Lendam atgal į katakombas ir kiek paėjusios randame laiptus į dangų. Ir nors einant ta diena į dešinę iki namų 1,2km. pasuku į priešingą pusę, prailginant trasą 3 km. Gerai, kad Luka čia neskaito, nes garantuotai gulėčiau dabar su perkąsta gerkle. Pakeliui sutinkame italę su bedieviškai išsiterlinusiu auksaspalviu, surandame bažnyčią prie kurios kiekvieną vakarą yra Pučinio (katrasai čia gimė) kūrinių koncertas.
    Namo jau ir aš parsivelku dvesuodama. Užtat gulime dabar ramios ramutėlės.

Carrara Marmo

June 11, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 24 °C

Šiandien iš ryto susiruošiame į Cinque Terre. Mokant viešbutyje miesto svečio mokestį, Luka deda kalbos: aš nesuprantu, kas čia per šalis, už viską mokėk: už kelią mokėk, už tunelius mokėk, už miestą irgi mokėk... Sumokėjome.
    Cinque Terre suplanuota praleisti 2 dienas. Luka jau vakar užmatė akmenų pasaulį, tiksliau senąsias Carraros marmuro kasyklas. Jose sau marmurą rinkosi dar pats Mikelandželas. Aš paburbu, kad Carrara nebuvo mūsų planuose, bet ryte pajudėjus sugalvoju, o gal visai nieko. Juk pakeliui. Sukam nuo autostrados, vėl mokame. Iki marmuro kasyklų reikia kilti aukštai. Kažkuriam etape. Nervai neatlaiko ir nutariame, kad mums užteks ir pakeliui esančių suvenyrų parduotuvių. Kasyklos ir iš ten puikiai matosi. Ar gi mes žinojome, kad priekyje laukia tikri serpantinai... Mama mia!!! Na, bet jei nusileidome kažkaip iki čia (Monterosso al Mare) tai gal vėliau ir pakilsime kaip nors. Kadangi Luką iš streso prarovė ant išminties, pareina komentaras apie serpantinus: "kam reikia amerikietiškų kalnelių? Prašau, su visais baisumais ir dar blogiau, niekada nežinai, kas iš priekio iššoks."

Monterosso al Mare

June 11, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 24 °C

Nieko tam Monterosso nebepamatome. Spėju kelis kartus panirti į Ligūrijos jūrą, pažiūrime filmuką apie Lucca (filmuko miesteliai nupiešti Cinque Terre pagrindu) ir belieka laiko vakarienei ir ledams.

Cinque Terre - Riomaggiore

June 12, 2022 in Italy ⋅ 🌙 22 °C

Gerai. Mes nesame labai stiprios. Šiandien išvažiavome traukiniu apžiūrėti likusių 4 Cinque Terre miestelių. Įveikėme du. Kepinant +30, maišantis žmonėms kaip mišrainėje - tai neblogas rezultatas. Esmė miestelių kaip ir aiški: bažnyčia arba kelios, mare (suprask - jūra) ir gražus vaizdas foto nuotraukai. Baylee traukiniui gauna skarelę ant nosies, nes taip parašyta taisyklėse, kaip paaiškėjo vėliau, kurių niekas nepaiso. Bet patraukiame ta skarele greta stovinčių ispanų dėmesį, moteris iš karto patraukia vaiką. Matydama, kaip tą vaiką ji vis gena nuo Baylee, sakau, nesiworinkit, geras šuniukas. Moteris nepatikliai rodo į aprištą Baylee nosį, jei toks geras, kam ta bandana. Mama mia!!! Tam, kad tokios taisyklės.. Vėliau jų nebepaisom ir mes.
    Taigi, italai tuose miesteliuose gyvena kaip kalnų ožiai: visas veiksmas up-down-up-down. Riomagionare apeinam tiksliausiai pagal visas rekomendacijas, kurias labai aiškiai mums nupaišo informacijos centro darbuotoja.
    Pirmiausia - Mare (jūra).
    Prie jūros ant akmenų kaip kokie driežai sukritę poilsiautojai. Vietiniai vyrai matuojasi kiaušiniais šokdami nuo siaubingai aukštų uolų, aš net nesuprantu, kaip jie į jas įsikaria. Bet ten tikras šou. O kai po vieno šuolio aš pirma imu ploti, tuoj pat iš vandens gaunu jauno italo pažadą dabar užlipt ir nušokt dėl manęs. Vajėzus, galvoju, kokia garbė ir traukiuos iš "ložės".
    Nusiperku visų rekomenduojamų gruzdintų jūros gėrybių iš Tutto Fritti. Bedžiu į labiausiai panašų miksą ir sakau šitų pikolo (suprask - mažą), ponia purto galvą ir sako, tau šitų nereikia. Akimirką pagalvoju, ar tik ne ant dietos specialistės pataikiau, kuri be užuolankų bando pasakyt, kad ir taip atrodai pavalgius. Na, bet ne. Mano ištysusiam veidui ponia pasako, kad tavo mare kepa dar, o ką tu čia bedžioji yra daržovės. Ai, nu ačiū, supratau. Po kelių minučių gaunu savo tūtą keptų mare produktų: aštuonkojukai, krevetės, žuviukai kažkokie maži ir kalmarai. Dieviškai skanu.
    Čia pat peisėdame patenkinti Lukos pilvo poreikių, per jėgą privalau suvalgyt ir aš kažką, nes niekas neduoda vien tik drink. Pasiimu caprese salotų, kas realiai yra pomidoras su mocarela. Luka ragauja spagečių su bolognese padažu. Ir krypuojam toliau. Karštis vėl muša prie žemės.
    Tad grįžimas į stotį nudžiugina. Tiesa, vieną kaimuką, į kurį reikia kartis laiptais (apie 300) jau po Riomagionare išbraukiame iš sąrašo. Bet vis dar turime minčių aplankyti likusius 2.

Cinque Terre - Monarola

June 12, 2022 in Italy ⋅ 🌙 20 °C

Monarola sekantis punktas. Žmonių tik padaugėjo. Mikliai nusprendžiame, kad bažnyčios mums neįdomios (mare būtų lygiai taip pat neįdomi, jei būtų reikėję lipti aukštyn, bet buvo atvirkščiai). Nueiname iki nuotraukų darymo punkto. Mintyse jau galvoju, gal mes tam likusiam miestely nieko nebepamatysim ir sutariam be jokių ginčų - važiuojam namo. Visur ieškome pavėsio ir pasėdėt. O kai randu vandens stotelę akimirką nuoširdžiai dėlioju planą, kaip į ją įsikarti visai. Bet nesikariu, tik pilu rieškutėmis vandenį.
    Ir čia italai matuojasi kiaušiniais strakinėdami nuo uolų į vandenį. Aš jums sakau, čia viskas up and down.
    Akivaizdu, kad Cinque Terre geriausiai lankyti ankstyvą pavasarį arba rudenį, kitaip degsit gal ir ne pragare, bet kažkaip panašiai.
    Monterosso, pakeliui į viešbutį, nusiperkame ledų, vandens (parduotuvių vis dar nerandame, tad perkame iš visų šitų užeigėlių už super kainas), pamatome driežą ir grįžę gulime pagaliau kojas užvertę. Dar kaupiuos į maudynes. Atsigaivint.

Monterosso al Mare

June 12, 2022 in Italy ⋅ ☀️ 23 °C

Paskutinis vakaras Cinque Terre. Išeiname pasivaikščioti ir randame dar vieną miesto dalį - tą, kuri kažkur anapus buvo pasikavojus nuo mūsų. Praėjus tunelį išnyra puiki senamiesčio dalis. Vakare jau +27, tad palaimingai kinkuojam galvom: atvėso. Pačiam senamiesčio centre Baylee randa kažką valgomo ir mikliai sučiaumoja, dėl ko timpteliu už čiuprynos ir pabaru, dėl ko gaunu ax*jienai daug velnių nuo pro šalį einančios aistringos italės, kuri ne tik barasi itališkai, bet ir demonstratyviai žiūrėdama man į akis, raunasi nuo galvos šiušį plaukų, tikėtina, aiškindama, kad taip daryti negalima. Tada ji nupirdolina į kažkokį namą (kaip paaiškėjo vėliau - savivaldybę) ir išlenda su policininku. Zjbs, galvoju, paskundė policininkui. Laukiu, kas bus, bet atrodo, kad skundė ji gal kažką kitą. Bet gaunu dar dozę piktos italės žaibų iš išsprogusių jos akių. Apsimetu, kad px. Ir vis tiek kažkuriuo stuburo slanksteliu laukiu kokio tais švilpuko, antrankių ir turmos. Fuf. Nebuvo.
    Einant namo sutariam užsakyti picos, bet ten, kur suplanuota - neduoda išsinešimui, tenka grįžti prie Lapo's ristorante. Ten užsakau paprastos prošiuto picos, svarbu, kad nedėtų svogūnų. 10 min. ir pica atnešama, "with onions" išdidžiai pasako padavėja. Ai, galvoju, susimaišė, nes prašiau "without". Tai dabar paspėliokim, ar buvo ar ne tie cipolle? Cipolle buvo, o va fungi - ne. Žodžiu, pakreatyvino mums vakarienę. Likusią vakaro dalį krapštau cipolle. Ir dar žiūrime Auksinį protą, su pauzėm, nes juk ne Italija pirmauja su kokybišku internetu (jei ką, Austrija irgi nepirmauja ir vynuogynuose wifi nebuvo).

Sorico

June 13, 2022 in Italy ⋅ ⛅ 28 °C

Reikėjo apvažiuoti Italijos dalį ratu, kad paskutinę dieną rast vietą, kurioje norėtųsi pabūti kad ir visą savaitę. Man nublanko ir Cinque Terre ir Venecija prieš Komo ežero didybę. Sorico mažas miestukas. Tobula ramybė, jaukus ir mielas priėmimas Hotel Europa. Jau žinau, kur norėsiu grįžti.Read more

Sorico - Hotel Europa

June 13, 2022 in Italy ⋅ 🌙 20 °C

Su vieta ir viešbučiu belekaip gerai užtaikėm. Atėjus vakarienės, esame pasodinamos išskirtinai prie lango, kad būtų gaiviau. Vakarienei kepta žuvis, pagauta šiandien Komo ežere, o Lukai naminiai šeimininkės taglietti su bolonijos padažu. Užsisakėme tiramissu, nors šiaip nesu didelė jo gerbėja, čia nuo skonio užgiedojo angelai. Panašu, kad Lietuvoje neturime tikro itališko tiramissu, nes jei jis būtų toks kaip čia - valgyčiau kiekvieną dieną. Mattia - šeimininkų sūnus, pramokęs ir kelis lietuviškus žodžius, kas maloniai nustebina. Sako, kad čia kartais irgi būna svečių iš Lietuvos. Paprašytas paplūdimio rankšluosčių, Mattia net nusipurto: neįmanoma net dieną dar maudytis, negi mes eisim vakare. Taip, eisim. Nes vanduo po +32 dieną - tobulas. Bella vita!Read more

Šveicarija - tranzitas

June 14, 2022 in Switzerland ⋅ ⛅ 19 °C

Pajudame iš nuostabaus Sorico pačios sau pasižadėję grįžti. Mattia dar kiek užlaiko, jam labai rūpi, kokios mūsų nuotaikos dėl karo. Papasakoju, kiek tik galiu. Net ir tai, kad vakarai elgiasi šlykščiai, siūlydami Ukrainai nusileisti.
    Kelias laukia ilgas, apie 6 val. tad atsimojuojame ir net nenutuokiame, kokie vaizdai dar laukia ir į kokius serpantinus dar brazdėsime. Bet tai ką pamatome Šveicarijoje, mus išmeta iš... mašinos. Stojame kas 15 min. dėl nuostabiausių vaizdų. Oras pagaliau šiltas, bet ne stovintis, o gaivus. Luka aikčioja, galiausiai nutaria, kad šveicarai negali sirgti jokiom depresijom, kad čia negali būti alkoholizmo. Parypuoju, kad visur tokių bėdų yra. Luka mosteli ranka į langą: "va, čia gyvenant, sakai, tai įmanoma? Aš netikiu!" Toliau prasideda namų kainų Šveicarijoje paieškos, dar vėliau svarstymai, kad tarp tokių kalnų tikrai turi atsirasti kokia pamiršta ir niekam nebereikalinga trobelė, kurią galėtume užimti. Žodžiu, gal apie persikėlimą dar negalvokime, bet užuomazgos, bent jau dėl ateities atostogų, bręsta.