Hobart

October 9, 2015 in Australia ⋅ ☀️ 15 °C

Patek je normalni pracovni den, a tak jsem se opet musela zabavit sama. A tak jsem prochodila Hobart, 300tisicove hlavni mesto Tasmanie. Nejdriv jsem to vzala pres centrum a namesti Salamanca, kde se kazdou sobotu kona prosluly trh, ktery si pry zadny navstevnik nesmi nechat ujit (ja si ho ujit necham, o vikendech vyrazime z mesta pryc).
    Pak do pristavu v Sandy Bay a na desatou zpet do centra do Parlamentu, kde jsem se jako jediny zajemce zucastnila free guided tour. Pan byl super a prozradil mi toho spoustu o tasmanske demokracii (napr. to, ze volby jsou tu povinne - kez by to tak bylo i u nas!).
    Domy na hobartske waterfront driv slouzily k ruznym ucelum, cela jedna ulice tu kuprikladu byla tovarnou na jam. Zamestnano tu bylo v dobach nejvetsi slavy az 1100 pracovniku!
    No a pred prohlidkou (opet free) Hobart Museum a Art Gallery (vstup zdarma) jsem stihla i botanickou zahradu. Muzeum je nadherna budova se spoustou zajimavych vystav - napr. o aboriginske historii Tasmanie nebo dnes vyhynulem Thylacinovi, neboli tasmanskem tygrovi (nekteri veri, ze nekde v prirode, v hlubokych lesich jeste zije, posledni v zajeti ale zemrel v hobartske zoo v roce 1936). A nebo taky o Antarktide.