Potts Range

November 15, 2015 in New Zealand ⋅ 🌧 7 °C

Takze muj dnesni experiment, hehe :-). Nejdriv jsem tedy krosla reku Potts a voda byla ledova jako s...a. Pak jsem zacala splhat nahoru (z asi 900) a v 1100 m jsem pobyla asi tak pul hodiny, nez jsem zjistila, ze k pohodlne chuzi po terasach bude mit moje anti-DOC-track dobrodruzstvi hooodne daleko. Viz snimky hrebenu Potts Range. Bylo jich hodne a vsechny jsem je musela vylezt nahoru. A slezt dolu. A nahoru a dolu. O hruznych speargrassech a porostech jakychsi alpskych stromku s 5cm trny (o kterych v mape taky rec nebyla!), co byly tak huste, ze se jimi nedalo projit a musely se SIROCE! obchazet, nemluve! A o pocasi, co se z ranniho poprchani zmenilo ve snezeni, uz vubec ne!
    Asi 4 hodiny mi trvalo, nez jsem se konecne dostala na terasovity usek, co jsem si dle mapy vysnila. Napojila jsem se tu na stary farmarsky 4WD trek (ten v me mape byl, huraaa), otevrela si nekolik bran... a pak narazila na jednu, co byla zamcena! O navratu zpet nemohla byt rec - nasla jsem vhodne misto, prehodila bagl a sama podlezla. Kdyz jsem si pak u silnice po 1,5 hod. na terasach otevrela posledni branu, skvela se na ni velka cedule "Private property. No tresspassing." Sorry, uz to nikdy neudelam.
    Sectenoa podtrzeno: i kdyz to asi nebylo vcerejsich 23 km, trvala mi dnesni "prochazka" 6 hodin. O hodinu dele nez vcerejsi "proper track". A boli me nohy. A svaly na zadku od splhani nahoru a dolu. A podivejte se, jak vypadaji moje nohy od tech z...ch trnu! Ale jinak supr vylet ;-)!