Auckland

December 13, 2015 in New Zealand ⋅ 🌙 2 °C

Prodala jsem auto, juchuuuu! Par hodin pred odletem. Vcera v 7 vecer mi dosla SMS od Honzy z Ceska, ze pry by meli s pritelkyni zajem o moji Toyotu. A tak jsme se jeste vecer sesli, podivali se na ni, projeli se... a placli jsme si ;-)!
    Rano jsme zaridili na poste prepis, predala jsem klicky, odpustila sympatickym krajanum 100$ (me to nevytrhne a oni budou mit aspon na prvni nadrz :-)) a sla si uzit posledni volny pulden do mesta.
    Koncert v Aotea Parku byl super a na oslavu jsem si koupila velke kafco a muffina. V Art Gallery (free) bylo spousta vystav, krome modernistickych patlanin i par zajimavych kousku - napr. vystava maleb na motivy Ramajany nebo kratke filmy alternativniho japonskeho rezisera, jehoz jmeno si nepamatuju. A taky jsem netusila, ze i Zelandani maji sve kubisty.
    Pred vlakovym nadrazim Britomart dole na Queen Street jsem chytila konec predstaveni sympatickeho cirkusaka (pro ty, co pry nevi, co je to "koha", tak je to maorsky vyraz pro 50dolarovku ;-)), na pristavisti ferry na Queen Wharf jsem se podivala na "The Cloud", zajimavou budovu ve tvaru mraku (maorsky vyraz pro Novy Zeland je Aotearoa - zeme dlouheho bileho mraku) a vsechno zakoncila v Auckland Domain, nejvetsim aucklandskem parku. Vcera tam byla velka predvanocni party, ktere jsem se nemohla zucastnit, protoze jsem prodavala to stupidni auto :-(.