Kersik Tua

January 16, 2016 in Indonesia ⋅ ⛅ -5 °C

V Ayu Transport, co mi Ling z Hello Guesthouse doporucila, jsem si pozadala o autobus za 170.000 rupii a dostala auto za 130.000. Docela dobry deal, coz :-)? Zatimco na zadnim sedadle se tisnili 3 mistni plus dite, ja mela predni sedadlo sama pro sebe (no jo, bylo mi to trosku blbe, no :-/). Mijeli jsme nadherna jezera obklopena horami a vysoko polozene cajove plantaze a do toho poslouchali Beatles a Deep Purple, prolozene indoneskou hudbou. O cca 300 km dal a velmi prijatelnych 8 hodin pozdeji (vcetne prestavky na obed a odpoledni kopi susu, desne sladkou sumaterskou kavu) jsme byli v cili. Ve Family Homestay jsem se potkala s Eeenem (vyslovuj "En") Endatnem, ktery bude mym zitrejsim pruvodcem na vrchol Gunung Kerinci. Een mluvi skvele anglicky, predal mi vsechny instrukce a pak me zavezl do vesnice pro vodu a veceri. Uz se nemuzu dockat, az na to zitra rano skocime ;-).
    Vesnice Kersik Tua lezi v nadmorske vysce 1500 m, a tak je tu signifikantne chladneji, nez ve zbytku Sumatry. Takovych 18-20 stupnu vecer. Na indoneske pomery doslova mrazivo. A ja jsem po mesici v tropech zhyckana. Tesila jsem se na horkou sprchu, abych zjistila, ze mam v pokoji jen studenou. Tak dlouho jsem na neanglicky mluvici majitele gestikulovala, az me vpustili do pokoje jinych hostu, kde jsem se mohla trochu ohrat ;-).