Hoi An

February 20, 2016 in Vietnam ⋅ ⛅ 21 °C

Rano jsme zahajili vynikajici bagetkou z poulicniho stanku a jeste lepsi kvalitni robustou (nekteri jasminovym te) v obchode kavou a cajem. Dokonce se mi podarilo slecnu servirku presvedcit, ze nechci silene kondenzovane, ale cerstve mleko :-).
    V Hoi Anu jsou stovky historickych budov z doby predevsim konce 17. a 18. stoleti. Na jednu vstupenku za 120 000 dongu jich clovek muze navstivit 5. My jsme videli jeden buddhisticky chram, cinskou shromazdovaci halu (assembly hall), presli japonsky most, podivali se do stareho domu rodiny obchodniku (porad tu ziji, dnes uz 7. generace) a ja jeste do historickeho muzea se zaprasenymi sbirkami, ale nadhernym vyhledem z kavarny v 5. podlazi. Pak se vsichni vrhli na nakup (snad) rukodelnych suvenyru - vcetne me (nechejte se prekvapit :-)).
    Exkurzi po meste jsme zakoncili hudebne-tanecnim predstavenim v Handicraft Workshopu (kulturni pulhodinka pro turisty ze zapadu). Pak si Jozka usmlouval cenu za nahrdelnik a naramek ze vzacneho dreva agar. Puvodne je pry bile a vinou/zasluhou specialnich bakterii tmavne. Stoji miliony (dongu).
    O pul 6 jsme nasedli - ano, zas :-( - do nocniho autobusu a vezeme se smer Nha Trang.