Tapolcai ténfergés

July 13, 2017 in Hungary ⋅ ☀️ 23 °C

Hüvös, szeles reggelre ébredtünk, így könnyen lebeszéltük magunkat az ablakpucolásról. 😉
    Ilyen időben a strand is kilőve, tehát irány a jolly joker: Tapolca!
    A turkálós-lomis piacon kezdtünk, ahol is sikeresen szert tettem 2 raffia gombolyagra, és vagy fél óra tépelődés után egy igen magas művészi színvonalú alkotásra! 😃 A Brémai muzsikusok képecske immáron az én kis családomat hivat megtestesíteni: baromfi, kutya van, Macsekom a macska, én meg egy jó nagy szamár vagyok, hogy ezt a képet megvettem! 😃 De jelentem alkudtam! Fejlődőképes vagyok!

A nagy izgalmakra jól megéheztünk, így a nosztalgiázást folytatván a fincsi hentes (kizárólag pápai hústermékekkel foglalkozik) még fincsibb falatozójában csemegéztünk egy kis hurka-kolbászt szigorúan mustárral, és szigorúan papírról! Hmmm...

Ezután sétáltunk, beszélgettünk, vásárolgattunk, kávéztunk, fagyiztunk, egyszóval lazultunk... Eszemet nem tudom, mikor csináltunk ilyet anyuval. Azt hiszem hiánypótló volt ez számunkra! Az idillt csak az állandó wc keresgélés árnyékolta be kicsit, de ezt is túléltük.

Végül a Malom-tónál telepedtünk le, ami különösen kedves számomra, hiszen ennél a malomnál dolgozott nagypapám, és néhányszor apu is lábatlankodott itt gyermekkorában. ❤

Hazafelé még fagyiztunk egy retteneteset, láttunk egy furcsa parókás lányt, majd hazavonatoztunk.

Csudi jó nap volt!