Arezzo

March 19, 2018 in Italy ⋅ ☁️ 5 °C

A szálloda (Hotel Minerva - ahol van logózott tusfürdő + sampon 😉 ) szusszantunk egyet, letöröltük az út porát, és nekivágtunk a városnak.

Már sötét volt, és enyhén szemerkélt az eső, így inkább busszal mentünk, és az óvárosban sétáltunk egy egészen keveset. Éhesek voltunk, de nekem mindenképpen látnom kellett azt a bizonyos főteret és utcácskát, ahol a hajdani kedvenc filmem, Az élet szép egyes jeleneteit forgatták. 😊 Nem mellesleg ez volt II. Jánós Pál pápa kedvenc filme is!
    Megállapítottam, hogy nagyon helyes város Arezzo, és megérdemel majd egy rendes napot is egyszer, mert igen hangulatos. Most sajna ennyi jutott 😕

A rövid séta után kerestünk egy jóképű ristorantét 😉 , ahol a bőség zavarában szenvedve órákig válogattunk, hogy mit együnk, majd megkérdeztük a pincérlányt, hogy mit ajánl, majd tök mást rendeltünk. 😃 Utána pedig Viktor egy jól sikerült mozdulatával felborította a vörösbort úgy, hogy annak egy része rajtam között ki, a többi az abroszon és a hófehér falon csorgott lefelé. Mint valami modern mű, akit senki sem ért. ☺
    Na igen, itt már tényleg beloptuk magunkat a csaj szívébe... És a jó vörösért is kár volt, de talán bevonzunk egy keresztelőt... És a Laciéké nem ér, amire vasárnap megyünk! 😄

Aztán hazakolbászoltunk.
    Ja igen, és még szelfiztünk az ijesztő etruszk kori bronzszoborral, Chimaera-val is, aki egy oroszlán, amiből kijön egy kecske /mint a 8. utas a halálban, csak itt épp a hátából/, a farka meg egy kígyó 😮 )