Vászoly

May 23, 2018 in Hungary ⋅ ⛅ 19 °C

Már nem emlékszem teljesen pontosan honnan jött az isteni szikra, hogy menjünk el Vászolyba... a lényeg, hogy jött. 😉
    GpsAndrissal jól megterveztettük Szőllősön kersztül az utat, és nekivágtunk a domboknak. Lehet, hogy romantikus túlzás, de szerintem ez a "magyar Toszkána" ❤ Igazi élményautózás volt! Legalábbis nekem. Márti vezetett! 😁😂🤣😃😄😅

Vászoly igazi kis gyöngyszem. Még mondhatni érintetlen. Jó, és ugye elfogult vagyok, hiszen néhány nagyon halvány, de annál kedvesebb emlék köt ide, hisz nagyapáméknak volt itt háza, és rengeteget játszottunk a jéghideg patakban (amit mi csak folyócskának hívtunk). Még áll a ház; a falumúzeum kapott benne helyet.
    Unokatesómék is beleszerettek a kis faluba, ők vettek is egy nyaralót itt; először azt kerestük fel anyu hathatós telefonos segítségével ("Igen, a kőfal, az az övék! ... nem azon túl... Diófa van. Fenyő nincs" ... de volt. 😂🤣)
    Ezután egy kényelmes séta során a folyócska forrását kutattuk fel, ami tulajdonképpen a Szent Jakab kútja, előtte egy kis felduzzasztott tavacskával. Ami szerintem nőtt, mert vagy 12 éve jártam itt Viktorral, és akkor kisebb volt! (Emlékszem bőszen belemásztam a jéghideg vízbe, és élveztem, hogy szinte zsibbad tőle a lábam, amíg észre nem vettük, hogy piócák vannak a tóban! 😮😲 )

Szóval a tó. A szegélyező domboldal kapott jópár padot, és egy kis színpadot is kialakítottak.
    Mesés. Ha még egyszer férjhez megyek(Viktorhoz persze), akkor az itt lesz! 😊