A short but fine adventure by Zsupán Read more
  • 44kilometers

Irány Hévíz

July 11, 2017 in Hungary ⋅ ⛅ 28 °C

Márti Hévízre készült, így ügyesen kitaláltam, hogy segítek neki be- és kipakolni, cserébe ő meg átficcent Badacsonyba.

Előző este szépen össze is szedtük a cuccokat, majd korzóztunk egyet a Király utcában. Kicsit villámlott ugyan, de nem foglalkoztunk vele. Ennek köszönhetően a legnagyobb zuhéban kellett bepakolnunk a kocsiba, mert már meguntuk a kapualjban ácsorgást! 😅

Szóval kedd reggel útra kerekedtünk, és pikk-pakk lent is voltunk. Márti becsekkolt, majd elmentünk ebédelni egy jót. Már odafele kinéztem magunknak AzÉn Anyósom (!) nevű éttermet, ami a város szélén várja vendégeit önkiszolgáló és ala carte résszel. Nagyon mutatós kis hely, és az étlap sem semmi. Mi most időhiány miatt sajnos nem azt választottuk, de tuti visszatérünk még kipróbálni azt is!

Szigligeti fagyizás

July 11, 2017 in Hungary ⋅ ⛅ 27 °C

... hát ez az (íz)élmény külön posztot érdemel. 😉

Kaja után kipakoltunk, de fürdésre már nem maradt idő, így kitaláltam, hogy Badi előtt tegyünk egy kis kitérőt, és látogassuk meg a híres-hirhedt fagyizót (Várkávézó Szigliget) a szigligeti vár tövében.
    Sok remek fagylaltot ettem már, így bátran állíthatom, hogy az itt kapható is közéjük tartozik!
    Egy pisztácia-sós mogyoró-fehércsokis levendula- mangó kombóval kényeztettem magam... hmmm... Sajnos a pisztácia annyira finom volt, hogy abból még egy lecsúszott, és mégsem kaptam fagyimérgezést! 😉 A hegy is nagyon kellemes, bár a kilátást hiányoltam. De a fagyi tényleg fenomenális!!!!
    Ide is visszajövünk, na! 😃

Badi ON

July 12, 2017 in Hungary ⋅ ⛅ 25 °C

Szerda reggel már a jó öreg badacsonyi házban ébredtem, bár egy szinttel lejjebb, mint lefeküdtem, mert borzalmasan kényelmetlen volt az ágy, így leköltöztem a földre matracostul. 😄

Szegény ház tényleg kicsit ramaty állapotban van, de azért még megtalálom benne a szépet... az emlékek sokat segítenek! 😅

Délelőtt próbáltunk valami emberi állapotot teremteni, de ebéd után inkább a lazulást választottuk, így meglestük, mit hoztak ki a Lábdi strandból... hát... kicsit kicsi, kicsit iszapos, de a miénk! 😃
    Azért nosztalgiáztunk egy sort... dagonyáztunk a kis(iszapos) vízben, igazi strandos főtt kukoricát ettünk... kb. 30 éve nem fürödtünk ott. Anyuval kettesben meg talán soha! Mint ahogy Badacsonyban sem voltunk még így együtt! Szuper kis anya-lánya pár nap lett ez! ❤

Hazaballagtunk, majd vacsi után elmentünk sétálni a papék fele. A régi Kneipp üdülőből Izabella vendégház lett, és egy gyönyörű levendula mezőt alakítottak ki mögötte; így 1-2 szál hogy, hogy nem hazajött velünk, ami később a rozé fröccsünkben landolt! 😃 A kecskék pedig lejjebb kerültek, egy fás-erdős részre. (De ott már mindent lelegeltek, így jól megetettük őket az út szélén lehullott gyümölcsökkel)

Tapolcai ténfergés

July 13, 2017 in Hungary ⋅ ☀️ 23 °C

Hüvös, szeles reggelre ébredtünk, így könnyen lebeszéltük magunkat az ablakpucolásról. 😉
    Ilyen időben a strand is kilőve, tehát irány a jolly joker: Tapolca!
    A turkálós-lomis piacon kezdtünk, ahol is sikeresen szert tettem 2 raffia gombolyagra, és vagy fél óra tépelődés után egy igen magas művészi színvonalú alkotásra! 😃 A Brémai muzsikusok képecske immáron az én kis családomat hivat megtestesíteni: baromfi, kutya van, Macsekom a macska, én meg egy jó nagy szamár vagyok, hogy ezt a képet megvettem! 😃 De jelentem alkudtam! Fejlődőképes vagyok!

A nagy izgalmakra jól megéheztünk, így a nosztalgiázást folytatván a fincsi hentes (kizárólag pápai hústermékekkel foglalkozik) még fincsibb falatozójában csemegéztünk egy kis hurka-kolbászt szigorúan mustárral, és szigorúan papírról! Hmmm...

Ezután sétáltunk, beszélgettünk, vásárolgattunk, kávéztunk, fagyiztunk, egyszóval lazultunk... Eszemet nem tudom, mikor csináltunk ilyet anyuval. Azt hiszem hiánypótló volt ez számunkra! Az idillt csak az állandó wc keresgélés árnyékolta be kicsit, de ezt is túléltük.

Végül a Malom-tónál telepedtünk le, ami különösen kedves számomra, hiszen ennél a malomnál dolgozott nagypapám, és néhányszor apu is lábatlankodott itt gyermekkorában. ❤

Hazafelé még fagyiztunk egy retteneteset, láttunk egy furcsa parókás lányt, majd hazavonatoztunk.

Csudi jó nap volt!

Egérkaland

July 14, 2017 in Hungary ⋅ ⛅ 19 °C

Erre a napra semmi izgiset nem terveztünk, mert vártuk Petiéket, de végül másképp esett. Azt tudtuk, hogy valahol van egy Miska egerünk a pincében... no de azt nem, hogy vannak kicsinyei is. Épp mentem le a pinyóba, amikor két iciri piciri kis egérke szambázott a lábam alá. Majdnem hanyattestem, de nem. Ellenben sikerült begyűjtenem a gézengúzokat, majd "befőttet" csináltam belőlük. Aztán megsajnáltam őket, és kevésbé racionálisan elkezdtem etetni őket... és utána már bántam is kicsit, hogy megfogtam őket, mert nem volt szívem jobblétre szenderíteni őket 😕 Csak ugye a kisegér nem marad örökké kisegér...

Végül Andi legnagyobb örömére Peti vette át az irányítást egérügyben, és nem hagyta, hogy egy bokorban hagyjam őket. Ehelyett séta közben becsempészte a nagyfalú német garázsába őket! 😄😄😄 Végülis ott biztosan melegebb volt nekik! Reméljük a legjobbakat...

Petiék és a kecskék

July 14, 2017 in Hungary ⋅ ⛅ 20 °C

Az egérkaland közben Peti is befutott kis családjával. Hétfőtől Révfülöpön dolgozik majd egy Pálferis táborban, így előtte lejöttek kikapcsolódni egy kicsit.
    ... bár Barnus foglötyögése, az egérmizéria, és az éjszakai titokzatos lény (szerintem chupacabra 😂) kis feszültséget keltett közöttük, szerintem sikerült nekik. 😉

Pláne, hogy este kecsketerápiát tartottunk! 😄

Másnap korán keltünk, és hazavonatoztunk anyuval, mert várt minket a barack... ez egy másik (hosszú és keserves 😃) történet...

Update: este lefekvés előtt tálaltunk még egy élő és reggel egy nem olyan 😟 egeret.