Středa, dopoledne

July 27, 2016 in Georgia ⋅ ⛅ 23 °C

Ve středu ráno jsem se chtěla proběhnout dolů do obchodu a koupit si snídani, ale Eliška a Maki se rozhodly se ke mně přidat, tak jsme šly (chůzí) ve třech. A půl. Od vchodu do hotelu nás doprovázel taky EGG dog, takový prťavý, tulivý chlupáč, kterému jeden z kluků ve městě včera koupil párek a psík nás od té doby následoval. Byl strašně rozkošný, pořád pobíhal sem a tam, před náma, za náma a vypadal, že nás hlídá 💓. Čekal na nás pak i před obchody, ale nakonec se někde ztratil 😢.

Ve městě jsme konečně mj. zašly na venkovní market, kolem kterého jsme denně procházeli už od neděle. Je to takový malý dvorek nacpaný stánky a ty jsou zaskládané hromadami ovoce a zeleniny. Mají tam třeba broskve, melouny, švestky, rajčata, česnek, lilek, okurky, ale taky sýr, nějaké zavařeniny, nápoje a tak. Já jsem si tam koupila broskve (stejně jako rajčata jsou tu olbřímí) a holky si vzaly kus sýra, který se dává na khachapuri. Ten sýr mi hrozně chutná, je to něco jako náš balkán, ale lepší.

V hodině s Robertou nám jedna Gruzínka řekla, že pokud se v gruzínštině líbáte vášnivě, používá se jiný pád (ergativ), než pokud se líbáte normálně (nominativ) 😃.