Boracay - day 21

May 10, 2016 on the Philippines ⋅ 🌙 19 °C

Rano snidane na plazi:-D Zevl az do skoro polednich hodin. Premysleni co s poslednim dnem. Luca, chce zustat na plazi a ja si to chci jeste uzit s necim, co jsem tu nevyzkousel. Od roku 2004 mam CMAS licenci na potapeni, kterou jsem vlastne nikdy nevyuzil. Kurz jsem dodelal a timto skoncilo. Rad snorchluju, jsem schopen se potopit dostatecne hluboko i bez pristroje, tak jsem si rikal, jestli to neni zbytecne jit jeste hloubs. Ne neni! Zasel jsem do Milkys centra, jednoho z nejvetsich a chlapikovi jsem rekl, jak to v realu je. On rika, ok. Musis si dat refresh kurz, nez pujdes dolu. A tak vyplnuju test, jak jsem na tom, co si pamatuju a co ne. No priznam se, ze jednak spousta potapecskych vyrazu v anglictine byla pro me celkem slozita, ale dal jsem to! A dokonce to nebylo vubec spatny. Porad tam neco zustalo. Pak nasledoval kurz jeste na melcine, kde jsme si shrnuli zaklady az jsem si zase uvedomil, ze to zas takova prdel neni. Pak uz jsme sli rovnou na vec. Lodi na misto s koraly. Dostal jsem buddyho a sup do body, pekne po lane dolu, kde uz nas cekal vasnivy dav nenazranych ryb. Co jsem si uvedomil, ze kdyz jdes dolu se snorchlem, tak ryby zdrhaj. Jak je to s pristrojem, jako by si mysleli, ze jsi taky ryba:-D Plavou s tebou, cekaji na krmeni..... parada! Jedno z nejlepsich rozhodnuti tady. Jsem tak opojen, ze se domlouvam na rano na dalsi ponor v sedm hodin. Pozdeji uz to neni mozne, protoze dalsi den odletame a po ponoru nesmis 12 hodin do letadla. Odletame ve 22:30, takze to je v pohode. Po ponoru si kupuji hromadu jidla, protoze i dvacetiminutovy ponor vycerpa, jak kdyz lezes na Snezku. Nejvetsi ztrata energie je na vymene tepla... telo - voda. Davam si nejaky street food s ryzi a vejcem.... 2x :-D A ceka nas posledni vecer, posledni.... ach. Jdeme na pivo, zase hledame kytaristu a zase neni, odesly mu hlasivky. Kupujeme si mango shake a z uspornych duvodu do nej lejeme rum koupeny za 35 peso placatka. Mnam. Mango je tu proste nejlepsi na svete. Najdeme misto, kde to vypada na zajimavou hudbu. Kupujeme bucket piv a zacina nerizena oziracka, ktera pokracuje jeste v baru a kolem pulnoci vravorava cesta zpet, kdy Luca topi svuj smatphone ve slane vode:-) Dulezite je, ze se dostaneme do postele:-DRead more