Zhrnutie zazitkov

January 18, 2017 in Slovakia ⋅ ⛅ -1 °C

Kto teda cital cely blog s nami a chce si narychlo pripomenut, nase naj zazitky, tak tu je strucne zhrnutie.

Zacali sme fiktivnou stratou mojho mobilu uz na letisku vo Viedni, aby sme pokracovali realnou stratou mojej batoziny po prilete do Thajska.

Thajsko nas privitalo pochmurnym pocasim. Nas to neodradilo od prvej ochutnavky miestnej kuchyne. Ked sople tecu a na cele vyskocia kropaje potu, potom to stipe tak, ako thajske jedlo stipat ma ;)

To, ze sa tu jazdi na opacnej strane prispelo k tomu, ze sme si uzivali pozicie cestnych motorkarskych piratov. Vyslapali sme takmer 1300 schodov k velikanskej soche Budhu a pokochali sa duchovnou architekturou v podobe premakanych chramov a dalsich stavieb.

Gurmanske zazitky sme gradovali v restauracii, kde z polotovarov pred nami zobkal vtacik a neskor na miestnych trhoch prvy krat spoznavame tzv. spilkoprodukt, kde ma najviac fascinuje salamove lizatko.

Vykupeme sa v horucich prirodnych pramenoch a prejdeme sa vodnou dzunglou pri emerald pool. Obcas zahliadneme zlteho pokemona.

Tomco a Danka prvy krat skusaju Thajsku masaz a maju stastie na profesionalov, ktorych je tu minimum. Z bolesti su nadseni.

Kazdym dnom si viac a viac uzivame nas najoblubenejsi produkt ananasolizatko.

Prvy krat nasadame na longtail boat a mokri dorazame na okolite ostrovy, kde zistujeme co je to naozaj krasna biela pieskova plaz.
    Prve nase kupanie koncime vsetci traja dorananymi nohami.

Preskumanie suostrovia Hong znamena, ze sa pokochame farebnymi rybickami, koralmi a uzijeme si naozaj vynimocne plaze s ultrajemnym piesockom. Ideme po stopach velkeho miestneho jastera, ale nachadzame len zbytky rozbitych lodi z tsunami v roku 2004.

Tomco z utrob kufra vytahuje vianocny stromcek a my vyrazame na najkomickejsiu stedru veceru svojho zivota.

Nikto este netusi, ze nasa dalsia zastavka, ostrov Jum sa stane asi tym najlepsim vianocnym darcekom. Atmosfera tohto ostrova spolu s nasim rozpravkovym domcekom a uzasnym miestnym barom nas necha pocitit, ako si asi v hlbke duse predstavujeme naozajstnu oddychovu dovolenku.

Uzivame si zapady slnka priamo z postele, Tomco sa kazdy den tesi na horucu panvicu, lenosime, lebedime a zabudame na nebezpecenstvo kokosoveho orecha, ktory nam pomaly zabije Tomca ;) Vecer Tomco chodi na mochitko a cez den bojuje s gekonom.

Cesta do Singapuru sa zacina pomaly utopenymi okuliarmi. Nasledne ledva prejdeme imigracnym uradom na letisku.

Singapur je iny svet. Zaciname si zvykat na zakazy vsetkeho mozneho, pada nam sanka z architektonickych vytvorov a mega stavieb. Uzivame si vianocnu atmosferu velkomesta a Singapur, v ktorom aj pri 30 stupnoch nad nulou snezi.
    Ubytovani v najmensej izbicke pocas celej nasej dovolenky a navyse bez okna zistujeme, ze prezit sa da vsade. O preziti pre zmenu zaciname pochybovat po navsteve cinskej restauracie.
    V kasine prehravame, ale zaroven kasino porazame nasimi vlastnymi sposobmi.
    Na zabavnom ostrove zazijeme nekonecne cakanie v rade na 10 minutovu atrakciu Transformers ride, kde zapasime o zivot a padame volnym padom z mrakodrapu. Ochhh.
    Vizualne predstavenie z filmu Vodny svet konci popadanim a rozstrielanim kulis, vybuchmi a vodnymi nahanackami na lodiach a skutroch.
    Navstivime akvarium, uzijeme si dalsie zabavky a zaplatime si vstupenku do asi najmensieho namorneho muzea na svete.
    Na dalsi den koncime na najjuznejsom bode kontinentalnej Azie. Nedaleko Tomco ukradne motorku Terminatorovi, chyti Marylin za prsia a ja ustedrim (teda snazim sa) ranu medzi oci Jackiemu Chanovi. Danke staci, ze si zatancuje s Michaelom Jacksonom.
    Zajdeme do botanickej zahrady a uzijeme si megaohnostroj a chaos v singapurskom metre.

Let zo Singapuru bol taky, ze sme sa bali vsetci traja.
    No malajzijsky duty free ostrov Langkawi si navzdy zapamatame podla bagru, ktory bol schopny celu noc pred nasim hotelom burat cestu. Ale tiez podla strmej lanovky a unikatneho mostu spajajuceho dve hory.
    V orientalnej dedinke, ktora je zaroven zabavnym centrom malujeme rybicky, uzivame si hightech atrakcie a koncime pod vysokymi vodopadmi Seven falls.

Danka nam takmer umrie potom ako si da v restauracii salatik.
    Neskor na krokodilej farme nema problem strcit hlavu do ust krokodila. Buchty na pare, ktore tam zjem zostanu navzdy zapisane medzi mojimi malajzijskymi gurmanskymi zazitkami.
    Pri objavovani najvyssej hory ostrova Tomco takmer rozbije motorku aj seba. Osudu vsak neujde - Tarutao caka...
    Na dalsi den po objavovani peknych plazi nas capnu policajti a ked sa treba presunut zas do Thajska, objednany taxikar sa na nas vybodne.

Ostrov Lipe preskumame a uzijeme si z kazdej strany.
    Nas si zase uziju komare a svaby, ktore nekompromisne vrazdime. Walking street je prijemnym nakupno-obzierackym spestrenim, ale ten pravy raj nas este len caka.

Na Tarutao dorazame s obavami. Tie sa vsak rychlo rozplynu po zisteni, ze kilometre plazi mame len a len pre seba. Zistujeme, co je to naozajstne stupanie a pri naozajstnom klesani nam Tomco takmer konci v bielom tuneli so svetlom na konci ;)
    Po kvalitnom defekte si robime poriadnu 8 kilometrovu prechadzku podopieranim sa o raneny bicykel.

Kajakovy vylet sa meni na namorne bitky dvoch superiacich a do seba narazajucich kajakov a Krokodilia jaskyna je miesto, kde si uzijeme kusok naozajstneho strachu (a ja aj bolesti).
    Panenske Tarutao so svojimi krasnymi plazami a extremne tichym a lenivym zivotom sa stane tym naj darcekom k mojim okruhlym narodeninam.

Narodny park Chao Mai je co sa kludu tyka podobny. Az kym nezazijeme vikend a najazd mnozstva pickupov s Thajcami. Atmosfera, spilkorizka, kopa zmrzliny a plaze pod vysokymi skalami. Miesto, kde som si dokazal uzivat aj lezanie v bungalowiku, lebo bol tak prijemny a v tak krasnom prostredi.
    Navsteva tajnej plaze za odlivu je malym adrenalinovym vyletom, ktory koncime v restauracii u vychechtanej thajky na big fishi pre troch.

Cely dalsi den skusame vsetky mozne druhy thajskej dopravy a i ked to nie je vzdy prijemne, bola by skoda to nezazit, lebo je to riadne vzruso. Vecer zazijeme vymodene thajske zeny, alebo muzov?

V noci Milana napada krvilacny vampir.

Za usetreny penizky si Danka kupi dalsiu kabelku, navstivime penisovu jaskynu a pri tom ako vonku pecie 48 stupnov rozmyslam, ze za dva dni nemusime prekonat len zopar hodinovy posun, ale aj znizenie teploty o 60 stupnov.

Posledna noc je adrenalinova. Danka ma horucku 38,5. Potom ako jej davam studene zabaly teplota stupa na 39,3 a Danka konci zopar hodin pred odletom v nemocnici na lozku.

I tak ju vsak dokazame prepasovat na Slovensko, kde uspesne ukoncujeme svoju 31 dnovu dovolenku.

Vecer konci ukrutnou bolestou hlavy. Nepamatam, zeby som nieco take zazil. Za kratku chvilu mi totiz zjavne prechladla. Do toho vsetkeho unava a casovy posun.

A vsetci po mesiaci na pockanie soplime - avsak uz nie z Thajskeho jedla.