Smer Bangkok

February 4, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 28 °C

Rozlúčka s ostrovom Ko Mak sa začala o 6:45 ráno!!!
    A nebol to žiaden vysávač. Pripravili si na nás rovno thajskú verziu ohňostroja. To je niečo ako daj do krabičky 100 petárd a zopár delobuchov, pri ktorých sa otriasa celý rezort a za tichučkého rána, keď všetci sladko spia to so všetkou pompéznosťou odpáľ. Skúste si to predstaviť. Zvuková kulisa jak začiatok tretej svetovej...
    Samozrejme do 7:15 tých "ohňostrojov" odpálili ešte zopár, aby nás nedajbože nenapadlo ešte si trošku podriemkať.

Ako sme už šípili bola to nejaká súčasť osláv čínskeho nového roku. Ale prečo pred siedmou ráno???

O ôsmej sa nám podarí ukoristiť najlepšie miesta na speedboate a o hodinku sme už na pobreží. Stadiaľ sa potrebujeme presnúť o asi 50km ďalej, kde nás čaká autobus do Bangkoku.
    Hneď nás odchytí jeden taxikár, nasúka nás na korbu pickupu a keď sa konečne usalašíme a jemu dopne, kde ideme, vyhodí nás o 50m ďalej na prestup do druhého taxíka.
    Ten vyrazí závratnou rýchlosťou a ledva sa stihnem zas uložiť, už nás niekde v strede cesty prehadzuje do tretieho taxíka. Akékoľvek finančné transakcie medzi taxíkmi už prebiehajú mimo nás. Sme ako poštový balíček na začiatku zaplatený a už len prehadzovaný v rámci regiónov jednotlivých taxikárov.
    O cca 20 minút (aj s tými prestupmi) máme za sebou 50km dlhú cestu a priemernú rýchlosť tých polorozpadnutých pickupov sa ani neodvažujem odhadovať.

Na "autobusovej" stanici na mňa zameriava pozornosť škaredý ladyboy, ktorý ako neskôr zisťujem robí miestneho upratovača. Koľko tých hormónov musel pojesť, že ho baví upratovanie...

Po jedenástej nastupujeme do poloprázdneho autobusu, kde obsadzujem (teda obľahujem) celé zadné štvorsedátko, Bohužiaľ bus má čierneho pasažiera, ktorý sa rozhodol cestovať priamo v mojej sekcii. Na štvrtý pokus sa mi ho podarí doraziť.
    Už mám tých komárov fakt dosť...

P.S. prvá foto je jeden z tých ohňostrojov po výbuchu