Dan 9 - Penang - Georgetown city tour

February 22, 2017 in Malaysia ⋅ ⛅ 28 °C

Danes je dan za raziskovanje mesta in okolice. Budnica je čestitka babi Darji, ki ima danes rojstni dan. Sedem ur bomo sicer še počakali, da je ne budimo sredi noči.

Zajtrk imamo 20 m od hotela, potem pa peš do muzeja čokolade in kave. Poskusimo čokolado z mangom, z durianom, s čilijem, kavo s kokosom itd...nadaljujemo do Cheong Fatt Tze Blue Mansion in točno ob 11 nas spustijo noter za ogled. Ob ogledu hiše, ki je danes luksuzni hotel in restavracija, slišimo celo zgodbo o gospodu Cheong Fatt Tzeju, ki je začel kot prodajalec vode na ulicah Jakarte in po tem, ko je poročil hčero svojega šefa v tovarni papirja naredil imperij, da so ga klicali "Rockfeller iz vzhoda". From rags to riches zgodba, bil je svetovalec kasneje kitajskega cesarja, minister za trgovino, klicali so ga prvi kapitalist vzhoda. Hiša je restavrirana, nočitev je preko 200 eur na noč. Zanimivo in za videt in slišat.

Dan nadaljujemo z avtobusom mimo protestanskega pokopališča proti Gurney drive, delu mesta, kjer je doma luksuz in tudi stojnice s hrano, ki pa okoli 13 ure še vse "spijo". Naprej proti Penang hill, kjer naj bi bila najbolj strma vzpenjača na svetu. Cena za vse nas tri za povratno vozovnico je 65 RM. Dvignemo se na 712 m visok Penang hill, privoščimo kosilo, se sprehodimo po razgledni točki iz katere se vidi praktično cel George Town in se spustimo nazaj dol. Mimo največjega budističnega templja Kek Luk si, ki je ogromen in nazaj v mesto.

Najdražja si privošči še uro masaže, medtem ko z malo poptnico resno igrava Uno...izgubil sem "fair and square". Za zaključek večera se odpravimo na večerjo, na drugo stran danes in najdemo Micke's place. Vrhunski lokal, super hrana, odlična glasba, odlična hrana, skratka naša "baza" tukaj. Gostje se lahko podpisujejo na stene, mize, stole in seveda je to več kot všeč mali popotnici, ki z veseljem riše in piše vsepovsod. Zasedimo se in skoraj dočakamo še živo glasbo, Bob je glasbenik, ki ga bomo morda slišali jutri. Krajši sprehod po ulici, kjer se je prav tako razživelo dogajanje in so zunaj stojnice s hrano. Cene smešne, med 3 - 5 RM hrana, vsepovsod pa polno. Jutri zvečer vemo kje bomo. Naenkrat je ura skoraj 22 in čas je za spanje. Jutri nas čaka Penang National park in Batu Ferrighi...pesek in morje.