Dan 1 - Bienvenido a Mexico

April 22, 2018 in Mexico ⋅ ⛅ 25 °C

...dolgopričakovani odhod v Mehiko je končno tukaj. Vmes je bilo še malo potovalne vročice, dvomov ob novicah kako je Cancun nevaren, koliko so jih ubili itd...ampak, tudi v Portorožu se menda po novem streljajo mar ne?...

Malo pred drugo uro zjutraj odrinemo proti Benetkam, kjer nas British Airways dostavi v London Heathrow. Karta je bila ugodna, catch pa v tem, da smo morali v Londonu menjati letališče, iz Heathrowa na Gatwick. Vesel sem, da nisem “šparal” in naročil National Express bus kart, saj verjetno danes ne bi bili v Mehiki. Po malo brskanja sem naročil Hummingbird prevoz, privat, ne sicer najbolj poceni, ampak voznik je bil točen in če ne bi pravočasno uporabil vseh trikov stranskih poti, bi nas promet v Londonu obdržal na cesti in bi zamudili letalo. Bilo je blizu :), ampak zaslužil je tistih 70 GBP, ker nas je 30 minut pred boardingom za Cancun dostavil na Gatwick. Pot, po kateri bi šel bus, bi trajala zaradi zastoja cca 45 min več.

Po vkrcanju na letalo za Cancun lahko po 10 urah rečem samo to, da lahko prvič pohvalim hrano na letalu, British Airways so oddelali dobro. Filmi na letalu so tudi super in praktično, če zanemarimo sedem ur časovne razlike, smo po skoraj 24 urah na poti, prispeli v Cancun. Tudi tukaj smo si uredili prevoz, Happy Shuttle Cancun...odlično, vse kot so napisali, čakali, oddelali, v avtu dobili lastno hladilno skrinjo z vodo, pivom, soki...pot iz letališča je trajal cca 20 minut in tukaj so se začeli prvi vtisi.

Cancun je pač očitno party mesto, resort do resorta, lokali, trgovine, vse raztegnjeno na t.i. Zona Hotelera. ( po zadnjih 14 mrtvih na cestah Cancuna sem nas iz centra mesta prestavil v malo bolj turistično okolje). Hotel v katerem smo, je predelan trgovski center v hotel, trgovine bivše so zdaj hotelske sobe, vse čisto, zanimivo, brez pripomb.

Po nujni osvežitvi še na krajši sprehod in prvo mehiško večerjo, saj smo bili malo lačni. La Casa Tequila je restavracija, ki nas je kar dobro olajšala za prvo izkušnjo, ampak bili so mariachiji v živo, bila je tequila, Margarita, quesadilla, tacosi, chimichanga...hrana top. Utrujenost nas je morda prehitro odnesla nazaj v hotel in potrebno je spanje. Buenas noches