Dan 10 - Tulum

April 30, 2018 in Mexico ⋅ ☀️ 28 °C

Kako nam letijo dnevi...spimo dalje, saj imamo življenje v mestu Tulum bolj na “easy”. Preko ceste gremo na odličen zajtrk, jajca “rancheros” probam še jutri. Takoj po zajtrku pa s taksijem (100 pesotov) do plaže in majanskih ruševin. Prvo si ogledamo ruševine (vstop 70 pesotov), sicer ne tako impresivno in veliko kot Uxmal, kljub vsemu pa zaradi bližine morja krasno. Cel čas lepo pihlja iz morja, “kulisa” iz nekih davnih časov pa je impresivna. Povsod okoli nas leguani, nosati medvedki in truma turistov :). Dobri dve uri porabimo da se sprehodimo skozi vse in poiščemo najboljše kadre, nakar se peš odpravimo na cca 300 m oddaljeno plažo.

Palme, beli pesek, sinje morje...res lepo. Malo preveč je sicer morske trave in alg nanosilo na obalo, kljub vsemu je pa prizor božanski. Kar ne morem reči za cene kjerkoli vzdolž plaže. Noro. Tulum je sicer ena izmed najljubših destinacij zvezdnikov iz Hollywooda, najboljši resorti seveda, ampak očitno več ali manj vsi lokalo ob plaži mislijo, da imamo vsi neomejen budget :) Navadne testenine cca 250 pesotov, cocktail za 200 pesotov, enchillada za 360 pesotov...samo par primerov norih cen in ko nam postane najbolj vroče, se odpravimo nazaj ohladit. Potem pa na kosilo in sicer najdemo lokal “Burrito Amor”, kjer lahko mirno rečem, da smo jedli najboljši burrito do danes. Burrito z svinjino in ananasom, burrito s škampi, z govedino, kurjimi prsi, vsi zaviti v palmin list, da ostanejo topli in sočni....cena med 95 in 120 pesotov. Vrhunsko res.

Ne čudimo se, da je 80% ljudi tukaj okroglih, pri vsej tej hrani, siru itd, ne more biti drugače :)

Zvečer še mali sprehod, koruza na palčki, tudi super, namazana z limeto in soljo. Lažja večerjica in spati, jutri imamo v planu plavanje v Gran Cenote. Piramido Coba bomo spustili, cena, ki jo hočejo za izlet je praktično ista ali večja kot za Chichen Itzo, ki nas še čaka, tako da bomo raje to spustili.