Dan 1 - Treviso - Gran Canaria

August 24, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 21 °C

...potovanje se začne ob 5 zjutraj. Danes je očitno prosti dan za šašave voznike, včasih res ne vem zakaj stojimo, zaviramo kot norci, čez 20 metrov pa nikjer okoli avta in res ne vem zakaj smo stali. Očitno je taki dan danes. Skratka, prispemo do Trevisa, parkiramo,vse kot mora biti, rezervacija na parkingu kot mora biti, potem pa k novemu stresu. Tehtnici Ryanaira. Seveda imamo 4 kg preveč, klasika, malo delajo živci ko spet na tleh kovček, nekaj nesemo nazaj v avto, uredimo skratka, da ne podoživljam :), lepo so Ryanair spremenili pogoje letos januarja, druga, manjša torba na krov letala je lahko samo dimenzij 35x20x20 cm, kar je praktično nič in nas je že preden šli, dodatno 94 EUR stalo to, da smo se prilagodili glede prtljage. 4 ure in 20 minut in pristanemo na Gran Canarii. Najdemo rent a car, beli Clio, novi, uredimo vse v roku 15 minut, 88 EUR za cel teden, in že se peljemo. Pokrajina zanimiva, samo kamen in kaktusi, na sredini več ali manj kamenje, ob obali hoteli, plaže in poseljeno.

Cca 45 km do mesta Puerto Rico, kjer nas za cel teden čaka apartma, Apartamentos Babalu, 378 EUR za nas tri za cel teden, čeprav ni klime, pa imamo apartma 5 metrov pred bazenom in je zakon. Po napornem dnevu pa še par dobrih stvari in v bistvu presenečenj, zelo so cene ugodne. Bencin, liter 95 oktanskega bencina je 1,087 EUR. Tu, pred bazenom imamo kafič, kjer je pivo veliko 2,5 EUR, imajo hrano, zajtrki so od 3,5 do največ cca 7,5 EUR, ostala hrana, klasika sicer, burgerji, pohano, nuggetsi, s pomfrijem itd, ampak tudi solate, piščanec ali steak, med 4 EUR do največ 8 EUR za ogromno porcijo hrane s steaki. Skratka, zaenkrat to izgleda denarnici zelo prijazno. Pa glede na to, da imamo lastno kuhinjo in hladilnik, bomo še kaki market malo obiskali pa si sami skuhali tudi kaj.

Prvi potovalni dan je bil dolg in naporen, verjetno bomo kar na terasici pred apartmajem in pred bazenom danes povečerjali in se spočili, jutri pa naprej raziskovat otok.