• 11. Les 2 Alpes (Aiguille Lodge)

July 11, 2019 in France ⋅ ☁️ 16 °C

na kole:
    9.30 - 14.00
    42 km
    Stoupání 1600 m
    Klesání 1600 m

Bourg d'Oisans - La Paute - La Palud - Ornon - Les - Ornon - La Rivier - Col d'Ornon - a zpět

Včera jsme již ukončili slavnou Tour de Oisans, ale naše dovolená zdaleka nekončí.
    Na dnešní den jsme si připravili výlet na elektrokolech. Od rána bylo pod mrakem, což je pro cyklistiku ideální.
    Autem jsme dojeli z Venosc do Bourg d'Oisans, kde jsme měli zarezervovaná kola - my s Pavlíkem normální a Vítek celopéro.
    Hned před půjčovnou mi kolo upadlo a vypadla baterie. Naštěstí si toho obsluha nevšimla. Bravurně jsem baterku vrátila na místo, jen se zvedáním samotného kola jsem měla problém. Je totiž děsně těžké.
    Měli jsme najitou červenou trasu z průvodce, na jejíž start jsme se museli teprve dostat. Cesta vedla po silnici do prudkého kopce, ale na elektrokolech to byla brnkačka. Tedy docela, zpocení jsme byli i tak. Po chvíli jsme silnici opustili a jeli po šotolině, trávě a kamení - to ještě šlo. Pak jsme odbočili po turistické cestě po kořenech a menších skalkách - to už fakt nešlo. Museli jsme se vrátit. Ještě jsme zkusili jinou cestu, ale taky to nešlo. Otočili jsme se a vyjeli do neplánovaného sedla Col d'Ornon po silnici. Tam jsme se naobědvali (burger, omeleta, zmrzlinka, kafe) a vrátili se stejnou cestou do Oisans.
    Odevzdali jsme kola, nakoupili v supermarketu a odjeli se ubytovat do Les 2 Alpes, kde je i Adam.