• 3.den: Leiwen-Graach

July 12, 2022 in Germany ⋅ ⛅ 24 °C

35 km (Š 18km) a strašlivé vedro
    10.00-18.00

Dnes jsme měli snídani s full servisem, abychom nesdíleli breberky. Byli jsme usazeni ke stolu, kde byl připraven základní výběr: pečivo a sýr a vejce a šunka. Ale vše ostatní bylo mimo dosah a paní nás obskakovala a museli jsme žádat o každou skleničku a hrnek. I Petr se svou spotřebou čaje :D a džus? Pokud jsme neřekli, tak do nové sklenice. A když slečna náhodou něco nedoplňovala, tak si sedla a čuměla na nás. A chtěla konverzovat. V roušce. A německy. A v tomto stavu zkuste požádat třeba o jablko pro Štěpu, které je 2 metry od Vás, ale nedosáhneme na něj...
    Nakonec jsme to ale zvládli a v deset hodin jsme nasedli a vyrazili. Cestou jsme potkali vodní hřiště s Kneippovým chodníkem a fontánkou, tak jsme se vykoupali, pocákali a frčeli jsme dál.
    Asi jsme vjeli do té správné části Mosely, protože je tu neskutečná krajina, zvýšil se počet turistů a potkáváme i otevřené stánky. Za ty stánky jsme obzvlášť rádi, protože vedro roste.
    Místy jsou tu zatraceně strmé vinice, které nedokáže obsloužit traktor, ani traktor na laně a tak tu mají obslužné lanovky. Jednu jsme dokonce potkali, tak si jí Štěpánka s Korunkou vyzkoušely (ale rozjet jí nedokázaly).
    Poučení ze včerejší přednášky jsme si dnes objednali letní víno s menším množstvím alkoholu a je výborné (etiketa Marx).
    Následovalo koupání v Mosele, aby si Pavlíček odškrtl další položku a řízek k večeři.
    Po večeři jsme vyrazili do městečka, sehnat víno na večer, ale městečko je celkem mrtvé a tak jsme byli rádi alespoň za jedno vinařství, kde nám prodali dvě láhve a vrátili se zpět do hotelu na terásku (teda vlastně únikovou trasu). Dnešní večer se ale moc neprotáhne, tentokrát se víno zas tak moc nepovedlo..