Taškent

September 11, 2019 in Uzbekistan ⋅ ☀️ 22 °C

Atmosféru hlavného mesta Uzbekistanu si užívame od včerajšieho večera.
    Túlave topánky nás zaviedli do blízkeho okolia centra i do centra samotného.
    Zaujimavé pozorovanie a zážitky vo mne vzbudil veľky bazár Chorsu. Už pár metrov pred vstupom vás ovalí intenzita vôní korenia a bylín, ktoré miestni kupci ponúkajú niektorí formou skoro násilnou. Niečo neuveriteľné, zobral by som asi všetko 😃
    Históriu po socializme môžme pozorovať pri pohľade na hotel Uzbekistan, s jeho typickou fasádou zo sociku 🙂
    Prešli sme ešte rôzne pamiatky, na jednej z fotografii nájdeme aj vysvietenú pravoslávnu cerkev.
    Z oblasti foodcorner by som vyzdvihol brunch, ktorý sme si dali a to palacinky s 3 rôznymi omáčkami. Tieto konkrétne nie sú moje 😂 ja som si dal naslano.
    Turizmus v tychto krajinách ešte nie je celkom rozvinutý, čiže dorozumenie sa s anglickým jazykom je to trošku obmedzené. Aj pri tomto jedle nastali diskrepancie. Namiesto troch omáčok, nám priniesli trikrát tieto nádherne palacinky 😃.
    Cestou som sa ešte zastavil v obchode s craftovaným pivom. Cena bola neuveriteľná - 1,25 litra v prepočte za 1,5 EUR 😍 No nekúp to 😃