Andorra
Escaldes-Engordany

Here you’ll find travel reports about Escaldes-Engordany. Discover travel destinations in Andorra of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

9.diena:Montmalús-Andorra la Vella

September 27, 2017 in Andorra

21km, neliels kāpums un 1700m uz leju.
    No rīta nokāpju pa nemarķētu taku līdz GR11. Tad seko neliels kāpums ( ap 300m), kurā man pretī nāk 2 vācu jaunieši. Pēc brīža nonāku pie mājas, kurā biju plānojis palikt iepriekš. Tā ir milzīga, pirms 3 mēn. atjaunota un "guarded", kas nozīmē, ka tur var paēst un palikšana ir par maksu. Piesēžu un papļāpăju ar diviem puišiem no Argentīnas, kuri uz 5 dienām aizvieto mājas saimniekus. Viņi būvē aplociņu 10 vistām. Iedzeru kafiju un turpinu ceļu, no šī brīža tas iet tikai lejup. Ceļā vēl viena mājiņa un tad satieku 2 meitenes, kurs cītīgi kāpj augšup. Pie nākamās mājiņas (pēdējās manā ceļā) nolemju papusdienot ( gabaliņš bagetes, šķiņķis, siers). Tad no lejas elsojot uzkāpj pavecāks andoriešu pāris. Skaidrs, ka kāpiens ir bijis garš un šodien ir ļoti karsts. Bikiņ sāku atsvaidzināt savu spāņu valodu - tā man nākamos 2 mēnešus noderēs. Esmu jau nolēmis, ka uz dienu palikšu Andoras galvaspilsētā. Tam ir 3 praktiski iemesli:
    1) manām foršajām inov8 kurpēm locījumu vietās ir iziruši diegi. Tās ir jāaiznes pie kurpnieka.
    2) Man ir vajadzīgs nedaudz siltāks guļammaiss. Savā plānajā esmu katru nakti salis, bet priekšā vēl daudzas naktis 1000-2000m augstumā.
    3) vienkārši vajag nedaudz atpūsties. Protams, jaukāk būtu bijis to darīt kaut kur augšā kalnos.
    Tad nu nonākot galvaspilsētā piestāju pirmajā viesnīcā un palūdzu wifi paroli. Booking.com atrodu sakarīgu nedārgu viesnīcu un fiksi norezervēju. Šobrīd sēžu ielas un dzeru savu pirmo alu kopš aizbraukšanas no Latvijas:)
    Tradicionāli par bildēm:
    1) Viss skaidrs - kur kas atrodas :)
    2) govis govis govis. Tās kalnos ir visur.
    3) pirmais skats uz Andoras galvaspilsētu.

10.diena: Andorra la Vella

September 28, 2017 in Andorra

Nu tā, šodien esmu izstaigājis pilsētu krustām šķērsām, un esmu gatavs rītdienas gājienam. Mērķis-Spānija. Izskatās uz kilometriem 30.
    Interesanta lieta - aizgāju uz pastu, lai nosūtītu uz mājām guļammaisu. Dāma runā tikai kataloniešu, spāņu un franču valodās. Prasa man, vai man ir Andoras adrese. Nav? Tad neko nevarot nosūtīt. Bet tepat ap stūri esot Spānijas pasta kantoris. No turienes varēšot nosūtīt. Ja Andoras pasts pilnīgi sterils un es esmu vienīgais cilvēks, tad spāņu kantorī čum un mudž no cilvēkiem - gandrīz kā konservu kārbā. Čalis runā arī angliski un tā man pa pusei angliski, pa pusei spāniski izdodas veikt sūtījumu. Čalis vēl speciāli izdošanai atrod pavisam svaigu Andoras eiro monētu. Un nu dažas bildes ( sorry par kvalitāti- bildēts dienas vidū- bija baigā saule):
    1) vienkārši Dalī...izrādās tas ir oriğināls
    2) skolas sporta laukums. Loğiski, jo šai valstī nav nevienas līdzenas vietas. Bet es nebrīnīšos, ja LV futbola izlase nākammēnes zaudēs Andorai...
    3) Caldea - lielākais SPA centrs dienvideoropā
    4) tā kā pilsēta atrodas ielejā, tai cauri tek strauja kalnu upe (lielākā Andoras upe Grand Valira)..viens no skatiem uz to.

Andorra 4 stop

September 17, 2016 in Andorra

Von der Sonne und dem Strand ins regnerische, bewaldete und schwüle Andorra. Genau das richtig. Billiger Alkohol, billig tanken und auf einem entspannten Campingplatz zwischen de pyrenäen entspannen. Man kann die Stadt besichtigen und danach schön wandern und die frische luft genießen.

Escaldes-Engordany, إسكالديس أنجوردني, Ескалдес-Енгордан, Parròquia d'Escaldes-Engordany, اسکالدز-انگوردانی, एस्कल्देस-एङोर्दन्य पल्ली, Escaldes-Engordany közösség, Էսքալդես-Էնդորգան, エスカルデス=エンゴルダニ教区, ესკალდეს-ენგორდანი, 에스칼데스엥고르다뉴, Eskaldesas-Engordanias, Ескалдес-Енгордањ, AD700, Эскальдес-Энгордань, เอสคัลเดส-เอนกอร์แดนี, Ескальдес-Енгордань, اسکالدیس-انگوردانی, Parochia de Escaldes-Engordany, 萊塞斯卡爾德-恩戈爾達