Argentina
Río Gallegos

Here you’ll find travel reports about Río Gallegos. Discover travel destinations in Argentina of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

17 travelers at this place:

 • Day11

  Strait of Magellan, Chile

  December 25, 2014 in Argentina ⋅ ⛅ 21 °C

  Really! who ever thought we could be there? Picture yourself as a kid in one of those endless geography lessons, thinking of those places that you'll never get to know.
  Well that was our first thought when we saw this sign!

 • Day9

  Lago Desierto - Čīles robeža

  January 3, 2018 in Argentina ⋅ ⛅ 14 °C

  Viss izdevās ļoti labi. Esam pe Lago O'Higgins ezera Čīlē, mums ir naktsmītne un būs arī vakariņas.
  Iepriekšējā naktī rādījās visādi murgi, jo laikam jau biju uztraucies, vai šodienas maršruts izdosies. No rīta esam gatavi pusastoņos, un mums pakaļ atbrauc busiņš, kurā vēl salasās 6 cilvēki. Spīd saule, un mēs dodamies uz Lago Desierto, kuru plānojam šķērsot ar kuģīti. Lago Desierto ir kalnu iekļauts 12 km garš ezers, virs kura "karājas" 2 ledāji, kas lēni pil iekšā ezerā. Ceļš ar busiņu ilgst 2 stundas, lai arī jāveic tikai kilometri četrdesmit. Pa ceļam sāk līt, un mūsu optimisms par laika apstākļiem pāriet. Uz kuģīša esam 9 cilvēki, no kuriem uz Čīli taisas doties 3 - mēs uz vēl viens kungs ar velosipēdu. Kad piestājam krastā, redzams, ka visu nakti ir lijis, un mums jādodas augšup pa dubļu taku, kura tāda arī būšot kādus 7 km, pēc tam sākšoties grants ceļš.
  Dubļu tiešām gana, pie kam mums jāšķērso neskaitāmi strautiņi, kas nes ūdeni no kalnu virsotnēm uz ezeru. Ap piekto kilometru sāk parādīties velotūristi, kas dodas mums pretim no Čīles uz Argentīnu. Uzzinam, ka mūsu sākotnēji iecerētajā maršrutā kuģītis nav kursējis 6 dienas, un tikai tagad cilvēki tikuši šurp no Čīles ciemata Villa O'Higgins, kas ir pēdējā ar auto sasniedzamā vieta Čīles Patagonijā. Uzzinām, ka cilvēki izvēlas šo pāreju pa ezeru un dubļu taku, jo citādi jāmēro simtiem kilometru uz ziemeļiem, kur ir pirmā "civilizētā" robežpāreja.
  Skatoties, kā mokas sastaptie velotūristi, vairākkāirt pieminam savu kuģīša kompanjonu un vēlam viņam "virglus dubļus". Kad nonākam līdz grantētajam ceļam, sāk pūst ledains vējš, jo ir kļuvis klajāks. Velkam atkal vējjakas un sēžamies apēst sviestmaizes, lai mums tās neatņemtu Čīles robežsargi, jo Čīlē nekādus svaigus/nefasētus pārtikas produktus ievest nav atļauts.
  O'Higgins ezeru ieraugam jau 7 km pirms tā sasniegšanas. Tik gaiši zilu ūdeni dabā nav gadījies redzēt, izskatās pēc ilūzijas, bet nereāli sksistas. Otrā krastā redzami dažāda augstuma kalni, kas saules un ēnu rotaļā iekrāsojas vismaz 20 nokrāsās. Prieks ir liels, bet kājas arī jau dikti sāp.
  Ik pa laikam lūdzamies, lai mums paveiktos ar naktsmītni.
  Čīles robežsargs ir jautrs, par ēdienu nemaz nejautā, toties sakās Youtube redzējis latviešu meitenes, kas patikušas. Kad tiekam galā ar formalitātēm, pieripo arī mūsu velobraucējs, gluži bez valodas. Esot grūti bijis.
  Dodamies pēdējā kilometrā uz zemnieka māju, pretim nāk 4 francūži un saka, lai mēs steidzoties, jo viena istabiņa tik palikusi. Johaidī, ja nu riteņbraucējs mūs apsteidz? Žēl viņa vairs nav nemaz, pēdējo etapu veicam skriešus, lai arī jāpārvar stāvs kāpums. Spriežam vēl, ka, par laimi, arī riteņbraucējs nebūs spējīgs tajā uzmīties.
  Istabiņa atrodas, sarunājam arī vakariņas un brokastis. Eksotika - 2 gultas 6 kvadrātmetros, finiera sienā naglas kā pakaramie, vannasistaba kopējā. Riteņbraucējs ierodas tikai pēc pusstundas, bet brīvu numuru vairs nav. Viss, kā gribējām, izdevusies diena!
  Read more

 • Day10

  Candelario Mancilla

  January 4, 2018 in Argentina ⋅ 🌬 15 °C

  Fermu šai neticamajā vietā ierīkojis tagadējā saimnieka Ricardo Levican vectēvs, tagad šeit ie ap 200 govju un 30 zirgu, kurus tā arī neredzam, jo tie brīvā vaļā paši rūpējas par ēdamo. Tomēr izrādas, ka īstā īpašniece un saimniece ir 90 gadus vecā Ricardo māte - to uzzinām no vedeklas. Tā viņi te trijatā dzīvo. Vakaros vecā saimniece paliek gulēt savā īstajā mājā kopā ar viesiem, bet jaunie dodas uz nepabeigto jaunbūvi turpar blakus.
  Aizvakar, kad mēģinājām El Chalten norezervēt istabu šajā namā, vienīgais, ko aģentūra ieteica, bija uzrakstīt epastu Ricardo. Vēlāk satikām vairākus cilvēkus, kas arī bija uzrakstījuši epastus Ricardo un gaidīja atbildi. Atrodoties šeit, neviena pazīme neliecina, ka te būtu dators vai kāda cita ierīce, kas ļautu lasīt un rakstīt epastus. Uz palodzes stāv 2 rācijas, viena esot sakariem ar Čīles pusi, otra - ar Argentīnas. Bet sakari neesot stabili.
  Šodien jau kopš agra rīta līst, un vecā saimniece saka, ka nepāriešot. Tāpēc sēžam koridorā pie metāla krāsniņas, vērojam ģimenes rutīnu un pa laikam šo to jautājam. Pēc brokastīm jaunā saimniece izžauj veļu, sakārto māju, ber Ricardo ar rācijas palīdzību mēģina sazināties ar kuģīti. Līdz Villa O'Higgins ostai rācija īsti nevelkot, tāpēc droši sakari esot tikai tad, ja kuģītis jau ceļā. Kad noskaidrojas, ka kuģīša šodien nebūs, abi ar kundzi dodas āra gitās, neskatoties uz stipro lietu. Vecā saimniece paliek ar mums mājās. Mums par prieku virtuvē parādās arī vakardienas riteņbraucējs, kurš, izrādās, dabūjis istabu blakus mājiņā kopā ar jaunajiem saimniekiem.
  Nolemjam, ka ap vieniem iesim staigāt neatkarīgi no laika apstākļiem, jo jaunais Marmot lietusmētelis kaut kā jāatpelna. Lietus pulksten vienos pārstāj līt, vismaz tobrīd tā liekas. Ar prieku dodamies ārā. Plāns ir atrast tiltiņu pāri kalnu upri, kuru redzējām šurp nākot, šķērsot to un doties kādu gabalu gar ezera krastu. Reljefs gan neizskatās viegls, bet kartē staigātāju taka ir apzīmēta ar visiem skatu punktiem.
  Uzreiz gan pareizo ceļu neatrodam, nonākam pašā ezera krastā, tad rāpjamies augšā pa krauju, tad es, meklēdams ceļu, iekrītu krūmos un kļūstu pilnīgi slapjš, bet beigās tiltiņu atrodam. Tālāk jau viss labi, gājiens vainagojas ar pikniku slapjā un skaistā vietā.
  Kad nākam atpakaļ, pie mūsu mājas atkal līst, iespējams, lijis visu laiku. Vecā kundze mūs neatpazīst, mēģina ierādīt citu istabu, domādama, ka esam jauni viesi. Beigās tomēr izskaidrojam, ka mums jau istaba ir kopš vakardienas. Saprotam, ka pēcpusdienas kuģītis arī nav ieradies, bet no El Chalten puses ieradušies 4 jaunieši no Londonas. Pirmo reizi strādāju par angļu-spāņu valodas tulku starp šiem divdesmitgadīgajiem jauniešiem un veco saimnieci. Izdodas par procentiem 40, es tā lēšu. Esmu jau iejuties un palīdzu iekurināt krāsniņu, kopā gaidam mājās jaunos saimniekus, lai uzzinātu, cikos varētu būt vakariņas. Viss mierīgi ieiet vakara ritmā, ko apzīmogo pilns varavīksnes loks uz ezera, liecinot par lietus mākoņa aiziešanu.
  Read more

 • Day11

  Atpakaļ uz El Chalten

  January 5, 2018 in Argentina ⋅ 🌬 15 °C

  Šeit Candelario Mancilla no rīta deviņos vēl nav zināms, vai kuģītis šodien pienāks. Mūsu jaunie draugi no Londonas izrādas stipri nesagatavoti pasaulei, kurā nav interneta, mobilo sakaru un lielpilsētas precizitātes. Jau vakar vakarā ilgi nevarēja nolemt, vai ēst 14 ASV dolāru vērtās vakariņas, vai arī taupīt naudu. Beigās trīs draugi nolēma ēst, bet viens - taupīt. Bet tā kā guļamajā istabiņā bija auksts un drēgns, arī taupītājs izvēlējās sēdēt virtuvē un skatīties, kā citi draugi ēd. Galda sarunu laikā uzzinājām, ka puiši brauc ar saviem no Londonas līdzvestajiem riteņiem, par kuru tehnisko stāvokli pašiem nav ne jausmas.
  Šorīt brokastis ēd tikai viens no draugiem. Es jau mīkstu sirdi biju gatavs uzsaukt trijiem brokastis, bet puiši nabadzības dēļ lepnumu zaudēt negrasās, toties cepumu paku, pastētes bundžiņu un Pupuču paku pieņem ar prieku. Tad pēkšņi ierūcas rācija, liecinot par to, ka tuvojas kuģītis. Desmit minūšu laikā māja paliek tukša kā izslaucīta, tikai vecā saimniece sēž virtuves stūrī. Arī jaunie saimnieki ar auto notešas lejā uz piestātni, jo viņiem atvesta provīzijas krava.
  Mēs arī sākam savu gājienu, jo mums "jāizrakstas" no Čīles, pie kam jāpaspēj pie robežsargiem pirms atbraucēji izveidojuši rindu.
  Pirmie 5 kilometri ir pret kalnu, un ejot spriežam, vai tiešām šeit var ar velosipēdu uzmīties, līdz ceturtajā kilometrā mūs apdzen britu pāris, vizuāli gana viegli pārvarēdami stāvumu. Nākošie mūs apdzen tikai desmitajā, tad divpadsmitajā un sešpadsmitajā kilometros. Toties, kad tiekam uz meža takas, mēs atkal apdzenam visus, atskaitot pirmo pāri. Vēlāk izrādās, ka viņi ir kungs ar kundzi - kalnu riteņbraucēji. Priekšpēdējā kilometrā noķeram britu meiteni, pēc skata 20 gadīgu, kas praktiski iestrēgusi šaurajā takā, jo velosomas spiežas pret takas malām, un viena soma jau nokritusi. Labākas pasaules vārdā atņemam viņai divas no čertām somām un nesam lejā līdz ezeram. Pa ceļam vēl spriežam, vai mēs paši ar riteņiem šo posmu pievarētu. Secinam, ka gan jau jā.
  Pa ceļam salasam ogas, kaut ko līdzīgu brūklenēm, tikai lielākas un saldākas. No ogām uztaisam limonādi, pieberot līdzpaņemtajam ūdenim. To uzdrošināmies dzert, jo ogu paraugu kā ēdamu vakar apstiprināja vecā saimniece.
  Pārgājiena galapunktu pie Lago Desierto sasniedzam ap puspieciem - stundu pirms kuģīša. Diena ir tik jauka, ka ejot esam varējuši saskatīt Fitz Roy virsotni reizes 10, sākot jau no sava gājiena 6. kilometra, bet virs ezera tā burtiski izslējusies pāri visam. Laiks ir tik jauks, ka apsveru iespēju izpeldēties, neskatoties uz to, ka ūdens temperatūra ir plus 4 grādi. Tomēr domu atmetu, jo krasts ir tik akmeņains, ka gūti ieiet ūdenī. Kamēr šo apsveru, saulei priekšā aiziet mākonis, un sāk pūst tāds vējš, ka jāuzvelk mugurā viss, kas somā atgādina apģērba gabalus. Tā te ir - laiks mainās četras reizes dienā.
  Lago Desierto ezera kuģītis ir uzticams, pienāk laikā un ved mūs uz dienvidu krastu, lai mēs tiktu uz El Chalten. Šis pēdējo triju dienu piedzīvojums patiesi ir tas, ko gribējās pieredzēt. Nonākšana tuvu nepieradinātai dabai un apņēmīgiem cilvēkiem iepriecina visvairāk, un pasaulei bez mobilajiem sakariem un interneta patiesībā nav ne vainas.
  Read more

 • Day52

  Río Gallegos - Endstation

  November 20, 2018 in Argentina ⋅ ⛅ 11 °C

  Gestern habe ich einen fahr Tag eingelegt und bin von San Julián über Río Gallegos direkt weiter gefahren in Richtung der chilenischen Grenze gefahren. Ich hätte es sogar schaffen können, bis nach Ushuaia zu kommen. An der Grenze gab es gar kein Problem wegen meinem Pass, sie haben mir sogar schon den chilenischen Stempel gegeben, allerdings braucht man für Leihautos ein Formular, um aus Argentinien raus zu fahren und das hatte ich nicht. Alles herumtelefonieren hat nichts gebracht, da Feiertag war. Also musste ich gezwungenermaßen wieder umdrehen und habe diese Nacht in Río Gallegos verbracht.
  Mein Plan für heute ist es in Richtung der Anden aufzubrechen und dann im Andenvorland wieder in den Norden zu fahren.
  Read more

 • Day40

  Rio Gallegos (ARG)

  December 14, 2016 in Argentina ⋅ ⛅ 21 °C

  Reisdag. Twee keer de grens over en een stuk met de ferry om opnieuw in Argentinië aan te komen. Bar en desolaat landschap, al hebben we vooral geslapen onderweg. Blijkbaar de straat van Magellaan overgestoken. Weinig tot niets te beleven in Rio Gallegos, maar dat mag ook wel eens. We kunnen de tijd en de rust gebruiken om te recupereren. Geheel toepasselijk verblijven we in een yogastudio.Read more

 • Day25

  Rio Gallegos

  December 3, 2017 in Argentina ⋅ ☀️ 18 °C

  After 17 hours journey from Puerto Madryn, we have arrived to Rio Gallegos. This is place where north American bandits Butch Cassidy and Sundance Kid robbed Banca Londres. The town is now dedicated to petrol industry and therefore not too turistic. We have seen only the coach station before we head to the most South point of our journey, Punta Arenas. The big shop right next to the station is great source of food while you are waiting.Read more

 • Day90

  Wie 31 Stunden im Bus wie im Nu vergehen

  November 25, 2014 in Argentina ⋅ 🌬 15 °C

  Nach Feuerland sollte es wieder schnellstmöglich ins Warme gehen, sprich gen Norden: Puerto Madryn und die Pinguine waren das nächste Ziel. Dafür kann man schon mal 30 Stunden Busfahrt auf sich nehmen :)

  Um vier klingelte also der Wecker und nach kurzen Verwirrungen, von welchem Parkplatz denn nun der Bus fahren sollte (einen Busbahnhof gab es nicht), waren wir Punkt fünf abfahrbereit. An dieser Stelle möchte ich mal darauf hinweisen, dass die Busse in Südamerika - dass ja bekannt ist für seine Gelassenheit - pünktlicher sind als die Deutsche Bahn...

  Wie auch immer. Erst holten wir noch Schlaf nach, obwohl es draußen sogar schon taghell war. Nach etwa zwei Stunden erreichten wir die nächst größere Stadt und wechselten - warum auch immer - den Bus. Außerdem gab es erst mal Frühstück und unsere verbliebenen Speisen mussten auch noch gegessen werden. Obwohl sich Ulli schon gefreut hatte, stand nämlich doch noch ein Grenzübertritt an, da der einzige Weg von Feuerland aufs Festland durch Chile führt. Und nach Chile dürfen keine Früchte und tierischen Produkte eingeführt werden. Das Ganze wird mit Spürhunden und entsprechenden Gepäckscannern streng überwacht. Lieber nichts riskieren ;)

  Nachdem wir dann mittlerweile das dritte Mal nach Chile eingereist waren (so bekommt man einen Reisepass auch schnell voll), wurden die beiden Jungs vor uns in der Reihe auf einmal gesprächig. Ein Argentinier und ein Deutsch-Venezulaner haben unsere (nicht vorhandenen) Spanischkenntnisse gefordert. Ich würde ja schon behaupten, dass mein Spanisch nach dem Sprachkurs nicht soo schlecht war, aber wenn man seitdem nur Englisch und Deutsch spricht, macht es das halt nicht besser ;) Dazu kommt, dass die Argentinier besonders schnell und undeutlich sprechen. Auf jeden Fall hatten wir viel zu lachen und auf einmal waren wir schon an der Fähre, bzw. mussten noch kurz auf sie warten.

  Auf dem Festland setzten wir dann die Reise fort und schwupps waren wir auch schon an der nächsten Grenze. Hier ging das Ganze mal ganz wirtschaftlich zu und beide Grenzbeamten saßen nebeneinander und nicht in unterschiedlichen Gebäuden mit meterlangen Schlangen. Ullis letzte Grenze war somit ein kurzes Vergnügen. Kurze Aufregung kam nur auf, als mir ein Zettel fehlte (was nicht meine Schuld war) und erst diskutiert werden musste, bis ich endlich meinen Pass zurück bekam. Kein schönes Gefühl.

  Lange dauerte es dann nicht mehr und wir erreichten Rio Gallegos. Dort hatten wir eine Stunde Aufenthalt und ich nutzte die Zeit im Supermarkt um noch ein paar Snacks für die nächste Fahrt zu ergattern. Als ich zurück kam, war Ulli ins Gespräch mit einem älteren Künstler verwickelt und da Ulli auch noch in den Supermarkt wollte, konnte ich mal wieder meine (wenig vorhandenen) Spanischkenntnisse unter Beweis stellen. Schwupps war es auch schon sieben und der Bus war mal wieder pünktlich da.

  Nach kurzer Fahrt erreichten wir eine Kontrolle und mussten - warum auch immer - mal wieder den Reisepass vorzeigen. So oft wie heute, mussten wir das noch nie. Blöderweise rollte der Bus danach nur noch aus und gab ungewöhnliche Geräusche vor sich. Ich scherzte noch, dass ich mehr Stoff für diesen Artikel brauche und schon gab der Fahrer bekannt, dass wir zurück fahren um den Bus zu wechseln. Yieha.

  Mit dem neuen Bus setzten wir die Fahrt also fort und mussten tatsächlich nicht noch mal den Reisepass vorzeigen, was tatsächlich erstaunlich ist. Die Zeit nutzte ich um die Fotos zu speichern und eine Auswahl für den Blog zu treffen. Gegen elf fielen mir die Äuglein zu und im extrabreiten Ledersitz schlief es sich echt gut. Selbst das Baby auf dem Nachbarsitz gab keinen Muck von sich.

  Gegen sieben war ich dann mal wach, aber so gemütlich wie es war, döste ich noch weiter. Die Kekse, die es als Frühstück gab, legte ich erst mal zur Seite. Später über kam mich dann doch der Hunger und alles was noch da war - auch die Kekse - fielen zum Opfer.

  An irgendeinem Busbahnhof stoppten wir schließlich und wunderten uns schon, warum so viele ausstiegen, aber unser Ziel Puerto Madryn konnte es noch nicht sein. Schließlich wurden wir doch noch heraus geschmissen und zwar nicht mit einem Redeschwall Spanisch sondern den zwei einfachen Worten 'cambiar bus' (Bus wechseln) - warum nicht gleich so?

  Die letzte Stunde brachte uns also der mittlerweile fünfte Bus der Reise sicher ans Ziel. Und wir hätten glatt noch weiter fahren können ;)
  Read more

 • Day82

  Rio Gallegos - Routes magiques

  February 6, 2018 in Argentina ⋅ ⛅ 21 °C

  Aujourd’hui nous nous réveillons face à la mer, à nos pied du sables, pas de doute on est sur une plage. Comme rarement le matin on petit déjeune en même temps « si c’est pas mignon ». Nous voilà de nouveau sur la route, direction le ferry, adieux la terre de feu et bonjour le chili, pour de nouveau repasser en argentine quelques kilomètres plus loin. Nous arrivons en début de soirée à Rio Gallegos, direction l’aéroport pour savoir si nous pouvons garer la voiture sur place ou non. Su été trop beau, c’est en effet payant, on ne retiendra donc pas cette option mais plutôt un hôtel au centre ville avec un parking gratuit. On prendra le taxi demain, cela coûtera moins cher et on dormira bien ce soir, d’autant que la dame qui nous accueil est mignonne comme tout. On préparera nos affaires avant de se faire des pâtes au réchaud dans la chambre de l’hôtel (le luxe mais modéré s’il vous plaît). Petit film et opopop dodo, demain réveil à 6h30.Read more

You might also know this place by the following names:

Río Gallegos, Rio Gallegos, ريو غاليغوس، سانتا كروز, Рио Галегос, ریوگالگوس, ריו גזגוס, Ռիո Գալյեգոս, RGL, リオ・ガジェゴス, რიო-გალიეგოსი, 리오가예고스, Rio Galjegosas, Рио-Гальегос, ریو گالیگوس, Ріо-Гальєгос, ریو گالیگوس، سانتا کروز, 里奥加耶戈斯

Join us:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android

Sign up now