Australia

2 travelers at this place

South Cape Rivulet Camp

January 16, 2017 in Australia ⋅ ☀️ 15 °C

Der Campingplatz am South Cape Rivulet ist ein echter Traum. Von Bäumen geschützt, direkt an einer Süßwasserlagune gelegen und riesigem Sandstrand am Meer. Man ist aber hier nicht wirklich alleine😀

January 15, 2017 in Australia ⋅ 🌬 16 °C

Die Wanderung entlang der Küste ist traumhaft und abwechslungsreich. Es gibt von Sand, Felsen und Bushwalk mit Schlammpassagen alles. Das stürmische Wetter brachte auch gigantische Wellen die sich sehen lassen konnten.Read more

South Coast Track: South Cape Rivulet

October 13, 2015 in Australia ⋅ 🌙 10 °C

South Coast National Park je nejjiznejsim NP Tasmanie a nejjiznejsim mistem Australie. Cely South Coast Track je dlouhy 84 km a lidi ho chodi 6-9 dni, na konci (nebo na zacatku) musi vzit letadlo, co je dopravi z dzungle do civilizace. Na to ja nemam cas ani penize, takze jsem se rozhodla udelat 2denni vzorek tohoto treku, o kterem se rika, ze je zatracene tezky a blativy.
    Uz poslednich 20 (ze 120 na jih od Hobartu) km je docela zazitek. Pani z pujcovny aut by ze me a der v nezpevnene silnici radost nemela. V Cockle Creek jsem nechala vozitko, nahodila batoh a prvni 2 hodiny (ktere velmi pohodlne a v podstate po rovine krosuji "poloostrov", aby dovedly trek na pobrezi) si piskala. Nadherne vyhledy na sire more, azuto, trochu vetrno a prvni "kros" plaze.
    A pak uz to zacalo byt trochu zajimavejsi a o dalsi 1,5 hod. (a po celkovych 11,4 km) a stridave chuzi po bilem pisku a rozbahnenou zarostlou dzungli pozdeji jsem prekrocila Rivulet a vrhla se do toho praveho pralesa. Rikaji, ze na Granite Bay to ma byt "jen" 9 km, ale 6-7 hod. Neverila jsrm, ale ted uz verim. Pochod vnitrozemim, dzungli, nahoru a dalu, pres koreny a kameny, zarostly trek a hlavne hluboke bahno (ano, ano trek je blativy) trva vecnost. Chtela jsem jit tak dlouho, jak to pujde, ale po ceste nebyl zadny pramen a bez vody neni zivota. O pul 4 jsem zkontrolovala svoji pozici, zjistila, ze jsem zatracene daleko od Granite Bay, a otocila to. A po 5. jsem uspesne zakotvila na Rivulet, postavila stan, rozdelala ohen a ted tu pozoruju parecek klokanku wallaby (nebo oni pozoruji me :-(?), co se me vubec neboji ;-).

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android