Austria
Ochsenwieshöhe

Wiesberghaus - Adamekhutte

July 4, 2022 in Austria ⋅ ⛅ 14 °C

Wiesberghaus - Mittlerer Ochsenkogl 2365m - rozcestí- sedlo Hosbwandscharte 2180 m - Adamekhutte 2196 m

8.30 - 15 10 AV, PJ 15.30
      9,2 km
      Stoupání 828 m
      Klesání 523 m

Ráno jsme se probudili do bouřky a deště. Než jsme se nasnídali, přestalo pršet a dokonce prosvítalo slunce.
      Snídaně byla vynikající, kromě standardní šunky, sýra, chleba byly lívanečky, porridge, domácí bílý jogurt a hodně ingrediencí do něho. Chatu jsme opustili docela pozdě v 8.30. Po obědě má začít pršet i bouřka.
      Dešti nic nenasvědčovalo, občas mráček. Mělo nás čekat 5h chůze.
      Krajina byla opět nádherná, krásné výhledy, impozantní skály. Dřív tu byl asi ledovec, šli jsme po celistvých skalních plotnách. Parádní výhledy na ledovec a horu Dachstein (2990 m).
      Po třech hodinách jsme došli do nejmenovaného sedla a s hrůzou jsme zjistili, že do cíle nám zbývá 5h. Navíc se začalo schylovat k dešti. Oběd (manu) si dal jen Víťa, JaP se ani nezastavili a šli dál. Kolem 14.30 začalo pršet a bouřit, i blesk se objevil. Kluci to natáhli a upalovali do chaty. PaJ šli rozvážným krokem :-)
      Do chaty jsme dorazili lehce promočení. Dali jsme si čaj s rumem, kafe, víno, radlera. Pavlíček si šel lehnout.
      Ještě před večeří si dal VaP gulášovku, JaA víno, čaj s rumem.
      K večeři byla brokolicová polévka, bramborový guláš a jako dezert tvarohový krém.
      Sprcha zase jen studená.
      Poseděli jsme tak tak do 22.00 a šli spát. Ono by stejně nešlo sedět déle, večerka byla také ve 22.00.

Ochsenwieshöhe, Ochsenwieshoehe