Cambodia
Phum Svay Khang Lĕch

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.

12 travelers at this place

 • Day50

  Siem Reap 2

  March 18, 2019 in Cambodia ⋅ ⛅ 29 °C

  Heute bin ich ohne bestimmtes Ziel einfach mal losgelaufen.
  Nach der ersten Stunde hatte ich das Gefühl, dass Siem Reap nur aus Hotels, Restaurants und Coffeeshops besteht. Ich schätze mal, dass 90 % der Einheimischen hier in irgendeiner Weise in der Tourismusbranche arbeiten.
  Als ich den Fluss entlang gegangen bin, habe ich eine kleine Seidenweberei entdeckt, die von einem Japaner gegründet wurde, der die traditionelle Handwerkskunst wiederbeleben wollte, denn nach dem Regime der Roten Khmer war das traditionelle Handwerk in Kambodscha fast ausgestorben.
  Anschließend habe ich einige Arbeiter am Fluss beobachtet, die sehr unterhaltsam und gesprächig waren. Ich habe zwar kein Wort verstanden aber es war lustig und sie wollten unbedingt fotografiert werden.
  Am Royal Garden haben mehrere Händler Vögel zum Verkauf angeboten. Die Vögel werden gefangen, an (hauptsächlich) asiatische Touristen verkauft und die lassen sie dann fliegen. Das soll Glück bringen.
  Ich finde das nicht sonderlich sinnvoll aber in Asien ist es wohl Tradition.
  In den Bäumen am Royal Garden gibt es auch ganz viele und ziemlich große Fledermäuse.
  Am Nachmittag war ich noch beim Artisans Angkor. Das ist ein soziales Unternehmen, das für junge Kambodschaner aus den ländlichen Regionen Arbeitsplätze schafft und gleichzeitig die traditionelle Handwerkskunst der Khmer pflegt und bewahrt.
  Man kann sich dort die einzelnen Gewerke anschauen und mit den Angestellten über ihre Arbeit und ihr Leben reden.
  Es ist sehr beeindruckend, was alles in Handarbeit dort hergestellt wird.
  Generell spielt die Handwerkskunst hier in Siem Reap eine große Rolle.
  Zum Abschluss war ich dann noch "Fische füttern". Für gerade einmal 3 Dollar konnte ich meine Füsse, so lange ich wollte von den Fischen "massieren" lassen. Am Anfang hat es total gekitzelt aber nach ein paar Minuten hatte ich mich daran gewöhnt und dann war es ganz angenehm 😊.
  Man kann in Siem Reap natürlich auch verschiedene Museen besuchen aber darauf hatte ich heute keine Lust.
  Read more

 • Day21

  Prvé zážitky z Kambodže

  February 15, 2019 in Cambodia ⋅ ⛅ 27 °C

  Nasadáme na korbu pickupu (žiadne sedačky sedíme na korbe na nejakej deke) a presúvame sa k 6km vzdialenej hranici. Tá je príznačná tým, že sa jedná o asi najpodvodníckejší prechod v Thajsku. Skončiť na falošnom vízovom oddelení a trošku si priplatiť tu nie je problém.
  Navyše celá hranica je jeden veľký trho-chaos, kde je problém vôbec nájsť, kde je nejaká kontrola pasov a pod.

  My však dobre pripravení prechádzame celú túto hranicu možno za polhodinku úplne bez problémov.

  Hneď za hranicou prenajímame minivan, s ktorým smerujeme do Siem Reap, najznámejšieho Kambodžského mesta. Kto nevie prečo, zajtra sa dozvie.

  V minivane sú s nami 2ja angličania, ktorí zaplatili každý za cestu z Bankoku 37 eur. No kdo umí ten umí. Vytešujem sa z nášho 1,3Eura, aj keď viem, že už o dva dni ušetrené peniaze obetujeme na iné veci.

  Z okienka vidím prvé zmeny.

  Sledujem celodrevený vozík o dľžke asi 6m naložený tovarom, ktorý vytŕča ďalšie 3m a naložený do výšky 3m. Celkom zaujímavý pohľad sám o sebe, ale toto celé čudeso je ťahané motorkou, ktorá má na zadnom sedadle namontované nejaké zaujímavé ťažné zariadenie.

  O chvíľu sledujem ručný záhradný traktorík (ten, čo má len 2 kolesá vpredu), na ktorý je navarený 5m dlhý prívesný vozík plne naložený kamením (aká to asi musí byť váha).

  Neskôr obdivujem "koče" pre 4 ľudí, ktoré sú zakvačkané o motorku, ktorá ich ťahá.

  Časté sú tiež nákladiaky naložené na prasknutie, kde sa ešte hore na náklade a na streche prednej kabíny vezú ďalší ľudia.

  Škoda, že sa to nedalo z auta nafotiť, takýto kreatívny bordel sa mi začína páčiť.

  Večer ideme na Night market a Pub street a vidno, že sme v najturistickejšom meste Kambodže. Riadne to tu žije.
  Kvôli Ňaňovi odoláme pizzi s krokodílim mäsom (vyhýbame sa totiž múke a Ňaňo sľúbil, že sa doma bude tiež, čomu však úprimne neveríme).
  Kocháme sa na predajcoch opekaných veľkých chlpatých pavúkov, či na 20cm hadíkoch napichnutých na špilke.
  Predavačky sú riadne biznismenky, zjednávačky a oblbovačky. Keď ide o peniaze snaha je zjavne o zopár kategórií vyššia ako u thajčanok. Tuk tukári sú však otravní. Mne už neponúkajú len tuk tuk, ale aj ženu na noc, ale som tu s Tomčom, kde by ten chudák spal :)
  Novinkou je pekná kambodžanka, ktorá keď som nezabral na štandardnú masáž, skúša na mňa "love" masáž. Čo si pod tým asi predstaviť...?
  Kambodžanky sú jednoznačne krajšie ako thajčanky, ale my slušne všetko odmietame, snáď to raz nebudeme ľutovať :)
  Read more

  Nano to zatial dodrzal a nepodlahol ziadnemu pecivu,odola aj makovej strudli a domacim siskam

  2/15/19Reply

  a teraz daj comu neodolal :) R.

  2/15/19Reply
   
 • Day22

  Kambodžské jedlo

  February 16, 2019 in Cambodia ⋅ 🌙 26 °C

  Ako správny držgroš nachádzam reštauráciu, kde každé jedlo stojí 2 doláre. Ryža a čaj je zadarmo - to je niečo pre mňa :)
  Veľkosť porcie je devastujúca. Tomčo ani nevládze všetko dojesť. V každom prípade obaja sme si dali nejaké khmérske jedlo a bolo veľmi chutné aj keď to možno na fotke až tak extra nevyzerá.
  V reštaurácii nás profesionálne s profesionálnou angličtinou a usmiatym prístupom obsluhovala 9 ročná Kambodžanka (vek sme overili).

  Po dojedení zisťujeme, že jedno z jedál, ktoré sme si mohli v tejto cene objednať sú opekané žabky (3ks).

  Vonku zas predávajú nejaké veľké varené jazyky. Keby to nakrájali, aj by to bolo požívateľné, ale keď to tam človek vidí ešte pomaly aj s vytrhnutými mandľami, tak ho chuť prechádza.
  Read more

 • Day15

  Pakse to Siem Reap

  July 13, 2019 in Cambodia ⋅ ⛅ 34 °C

  Super long day of travel today! Our hotel pickup arrived at 7:30am for the first section of our many-legged journey to Siem Reap in north-west Cambodia. Spent about 3 hours on a cramped but okay minivan heading south through Laos. Eventually the minivan pulled over and Shandos and I were ordered out, along with a Dutch guy who'd also been staying at our hotel.

  We were ushered into a songthaew (essentially a covered ute) for the 30 minute drive to the actual Cambodian border - everyone else in the minivan was heading for a different part of southern Laos. Managed to change our last few Laos kip into Cambodian money from the Laos border guy as he stamped us out, but the Dutch guy for some reason had 800,000 kip (about USD 140) which of course they weren't going to change. Oh well, bad luck for you dude!

  While we were waiting a dude on a motorbike rode up and started handing out Cambodia visa-on-arrival forms, asking for our passports, photos and the $40 USD for the visa. Smelling a rat and realising that the visa fee is $35 plus $2 for a stamp, we took our passports back. The guy got a bit angry but we just walked away and walked directly into Cambodia. Sure enough, it was $35 for the visa and $2 for the stamp, so although the guy was legit, he was going to pocket the change without saying anything. A couple of girls followed our lead in ignoring him, but a half-dozen others let him organise things for them. I guess we've crossed enough land borders to know that anyone not in uniform asking for money is pulling a scam of some sort.

  Waited in a crappy cafe on the Cambodian side for about 10 minutes before getting into a new minivan and heading south for a couple of hours to a town on the Mekong. This driver had clearly seen Fast & Furious too many times and was way too reckless - at least we had seatbelts.

  At the town, they split everyone up again by destination as some went to Phnom Penh while others headed for Siem Reap. Unlucky us, we got the same driver again! After a long five hour stint, we finally got to Siem Reap at around 6pm. Despite misgivings and crazy driving, everything actually worked out and I guess the constant changing of vehicles really broke up the trip. It didn't feel like 11 hours of travel.

  We had a free tuk-tuk ride to our hotel; the local drivers accept the free service because you're basically a captive audience while they pitch their services for taking you around Angkor Wat the next day or two. Bad luck for this guy - we weren't going to Angkor, and already had a driver for our day trip the next morning! But I did what I'd learned in India: take the guy's number (rather than the opposite), and promise to call if we needed anything.

  Our guesthouse was nice, with a good pool I couldn't use because I didn't bring swimmers. We headed out for dinner about 10 minutes away at Pub Street, the main tourist area of Siem Reap (though really, it's a large sprawling town entirely devoted to tourists). Ended up having Mexican food for something different, as neither of us had particularly fond memories of Cambodian food.
  Read more

  Trish Forrester

  Oh wow, what a long day! I'll bet you were thirsty for that pool! You can't pick up swimmers locally? Well done on saving yourselves a few bucks. A small victory, but a victory, nonetheless!

  7/19/19Reply
  Joel Baldwin

  Not really - lots of places had bikinis for sale but I never actually saw any board shorts!

  7/21/19Reply
   
 • Day17

  Siem Reap, Cambodia

  December 28, 2019 in Cambodia ⋅ ⛅ 30 °C

  Today seems to develop to a spa day 🧘🏻‍♀️ so I think we start with hairdresser time... ✂️. I‘m curious what the outcome will be since the haircuts they offer look rather asian 🤪

  Gabi Weinert

  oh, kein "after"photo, schade :-)

  1/29/20Reply
   

You might also know this place by the following names:

Phum Svay Khang Lĕch, Phum Svay Khang Lech, ភូមិ ស្វាយខាងលិច