Canada
Bulkley River

Bulkley river

August 11, 2022 in Canada ⋅ ☁️ 22 °C

Viss notika nedaudz citādi nekā vakar biju aprkstījis. Vispirms jau jāpiemin iespaidīgais nobruciens lejup pie upes. Tas ceļš noteikti nebija domāts mūsu Skūlijam, drīzak gan tradicionālajiem amerikāņu pick-up džipiem. Skūlijs stenēdams un šūpodamies kaut kā noklunkurēja lejā, un krāmēšanās varēja sākties.
      Novirze no iecerētā izrādījās tāda, ka braukt pa upi vakarā nesākām, tik ierīkojām nometni tā, it kā tikko būtu braukuši ar laivām.
      Rīts ir saulains, bet dzestrs. Steigas nekādas nav, ēdam upmalas brokatis, pēc tam dodos Raimondam līdzi uzbraukt augšā līdz civilizācijai Skūliju, jo man ir cerība uzfilmēt neatkārtojamus augšupbraucamos kadrus. Uzbraukšana izrādījās mierīgāka nekā gaidīts,, lai arī no malas tas izskatījās vareni. Acīmredzami, tik liels un dzeltens transporta līdzeklis pa šo kalnu augšup nebija vēl braucis.
      Uz upes viss bija kā Dieva svētīts - silta saule, vieglas krācītes, prasmīgi stūrmaņi. Pie strautiņu ietekām stājamies makšķerēt, jo Didzis ir atbildīgs, bet Viesturs - cerību pilns.
      Līdz pēcpusdienai mūsu rīcībā ir 8 foreles, un par vakariņām nav bēdu. Uz pēcpusdienu saule kļūst nežēlīgi karsta, un ap pieciem stājamies malā tādā līcī, par kuru skaistāks nav iedomājams. Šī gan izsktās īsta lāču vieta, un pretlāču aerosolus turam pa rokai. Jā, starp citu, no rīta pirms izbraukšanas viens melnais lācis bija atnācis nomazgāties tikai kādus 100 metrus no mums. Līdz ar to esam spratuši, ka tā lāču lieta jāņem nopietni.
      Mērena gaisa tempertūra vakarā noturas tikai kādu pustundu, uzreiz pēc tam to nomaina drēgns vēsums, kas liek mums iedzert sarkanvīnu un tisīties pie miera.

Normāls četrinieks

August 12, 2022 in Canada ⋅ ⛅ 29 °C

Lācis uz mūsu nometni naktī nebija atnācis, lai arī vakar vakarā visu gatavojām viņa vizītei. Vislielākais strīds bija par to, kur noglabāt masālīto foreli, jo negantnieks to varot saost no jūdzes attāluma. Raimonds kategoriski noraida priekšlikumu glabāt zivi laivā, jo lācis tad saskrāpēšot laivu strēmelēs. Nolēmām nolikt foreli pie ugunskura, jo lācis no uguns baidoties.
      No rīta lāča pēdas neatrodm, un forele pie Raimonda ceptajām pankūkām labi garšo pašiem.
      Abi laivošanas meistari gan šorīt tādi klusāki staigā, aiz kā saprotam, ka ir pamatotas bažas par upes sarežģitību tālākajā posmā.
      Didzis pacietīgi skaidro, kā jānovieto kājas airēšanas laikā un redzam arī, ka viņš slepus pārbauda, vai ir arī pašam kur pieturēties. Raimonds savukārt visu laiku ir nedaudz neapmierināts par to, kā airi ieguļas duļļos.
      Taisnības labad jāsaka, ka šodienas krāces ir daudzkārt ātrākas un braukšanai sarežģītākas par vakarējām. Upe tek cauri klinšu kanjoniem, kur tā saspiežas, kļūdama šaura un krācoša. Bail gan nav, jo pilnīgi uzticamies saviem meistariem. Didzis ir stiprs, bet Rimonds ir viltīgs. Katram savs stils, bet rezultāts pārliecinošs abiem. Beigās redzams liels atvieglojums abiem vaigā, un mums arī pulss normalizējas. Raimonds saka: “Droši sakiet visiem, ka izbraucāt normalu četrinieku”. Tas cilvēku valodā laikam nozīmē ceturtās kategorijas upi. Pavisam esot piecas kategorijas, sestā tik priekš trakajiem.
      Finišējam ap četriem pēcpusdienā. Raimonds paņem glabšanas vesti un airi, lai dotos uz ceļu stopēt mašīnas braukšanai pēc Skūlija, no kura esam attālinājušies kādus 40 kilometrus. Veste un airis esot regālijas, kas stopētāja paņemšanas varbūtību palielinot vairākas reizes. Tā arī ir - pēc stundas Raimonds jau sūta foto, kurā redzams pie Skūlija ar divām indiāņu izcelsmes pavadonēm.
      Mēs tikmēr esam uznesuši visu mantību, ieskaitot laivas, pa stāvo krastu augšup, bet pilnu gandarījumu nesaņemam, jo secinu, ka pārtikas kastē palikuši tikai četri mazie aliņi.
      Kalnos sāk rūkt pērkons, un mēs sākam spriest, kurš ieradīsies pirmais - negaiss vai Raimonds ar Skūliju. Abi ierodas reizē, līdz ar to grūžam mantas busā pa galvu, pa kaklu.
      Negaisa dēļ zivju šovakar nebūs, ēdīsim ceptas vistas, kad pārstās līt.

Auf zur Küste

September 11, 2022 in Canada ⋅ ☀️ 22 °C

Tschüß schöne Lodge - es war zwar nur ein kurzer Aufenthalt, aber dafür ein richtig schöner entspannter. Morgens gibt's noch Kaffee mit Hundegesellschaft und ein nettes Gespräch mit den Hosts und dann geht's auch schon weiter. Erstmal zum 'Ksan Heritage Museum in Hazelton mit Totempfählen, Schnitzereien und Malereien der First Nations.
      Danach folgt wieder jede Menge Zeit in der Natur, wenn auch im Auto 😄🍃✌🏻 Wechselnde Landschaftsbilder von ganz flach zu riesigen Bergketten samt Schnee hin zu breiten Canyons, Flüssen und Seen. Meine Unterkunft in Prince Rupert ist heute gar nicht mal so geil und auch der Ort an sich ist keinen großen Ausflug wert, aber dafür ist es abends am Hafen richtig schön - Sonnenuntergang am Pazifik - herrlich! Eine kleine Robbe streckt mir sogar auch mal kurz ihr Knöpfchen entgegen. Witzige Tiere. Eigentlich wollte ich mir dann noch eine Kleinigkeit für die Fährfahrt morgen kaufen, aber alles leckere an Gebäck gibt es nur in Großpackungen 🙈 Schade... dann müssen mir meine Banane und Nüsse wohl reichen.

Old Hazelton

September 11, 2022 in Canada ⋅ ☀️ 14 °C

Wir vergassen völlig, dass heute Sonntag war. So waren die Strassen in Old Town fast ganz ausgestorben. Wir schlenderten etwas umher, schauten uns die alten Gebäude an und fanden Fahnen welche für die Queen auf halbmast hingen.Read more

Ksan Historical Village

September 11, 2022 in Canada ⋅ ☀️ 10 °C

Joa...diese Nacht war mässig. Dank dem Zug erwachte Steffi offt und Tinu träumte er sei in einem Tumbler.😂
      Gestärkt vom Frühstück, machten wir uns auf zum Historical Village der Ksan (First Nation dieser Region) hier in Hazleton. In verschiedenen Gebäuden wird dort die Geschichte der Ksan sowie die Herstellung der Totempfähle erklärt.
      Praktisch mit uns, fuhr auch ein Car mit einer riesigen Gruppe auf den Parkplatz. Für uns schon wieder zu viele Menschen...🙈 Aus diesem Grund wollten wir uns nicht auch noch mit denen, in die kleinen Häuser drängen.

Car issues - I’m stuck in Hazelton and S

August 30, 2023 in Canada ⋅ ☁️ 20 °C

While getting gas at a full service gas station, the idiots there put regular gasoline into my diesel tank. Believe me, you do NOT want that to happen. The engine sounds very unhealthy. I managed to roll it to a stop in front of Hazelton public library (WiFi!!!!) at 6 pm and spent an uncomfortable night there before being able to to call towing services, garages and insurance company. And as Hazelton is a small village in the middle of nowhere, it took until the late afternoon before a tow truck arrived and pulled me into the next biggest town, Smithers, where I had found a mechanic who could take a look at my car the next day, and not 2 to 4 weeks out. Big thank you to OK Tire in Smithers! I got lucky, after draining, and cleaning the tank, the engine runs fine, and in the end I lost only two days, and the insurance is going to cover most of the cost.Read more

Bulkley River