Croatia
Liganj

• 8. den: Lungomare (Opatija)

October 16, 2021 in Croatia ⋅ ☁️ 18 °C

Dnes je na plane prejst pobreznu promenadu (Lungomare) az na vzdialenejsi koniec do Lovranu (po vcerajsej kratsej casti na druhy koniec do Voloska). Kedze nas caka 6,7km tam a potom ta ista vzdialenost spat, tak sme sa museli poriadne posilnit. Ranajky v Milenij hoteli tuto ulohu splnili do bodky. Na zaciatok cokoladovy croissant a potom vitazne duo, club sendvic pureca prsa a club sendvic tuna milenij. K tomu cajiky cierny english breakfast a zelena Emerald sencha a ako bonus nadherny vyhlad na Jadran … no veru, pochutili sme si. Ja som to este prelozil zmrzlinou spred hotela Mozart (cokoladovou s wild fruit) a mohli sme vyrazit. Cestou sme mali aj pokus o odlovenie kesky, bohuzial neuspesny. No a silny vietok zabranil aj plavaniu na skalnom pobrezi. Vsetko ale vynahradili famozne vyhlady na Jadran. V polovici cesty kratka prestavka na jedno toceno v restike Bussola a nakoniec sme po paradnej promenade dorazili az do Lovranu. Tu sme hned obaja urychlene trielili do prveho podniku (Caffe bar Ana) a rovno na WC ;) … ale ako slusni zakaznici sme si dali aspon cuba libre (ja) a cinsky green pure caj (pani M). Nasim lokalnym cielom vsak bola restika Food & Wine Bar Ganeum, ktora je podla miestnych info najlepsim podnikom v celej Opatijskej oblasti. Este predtym sme sa vsak poprechadzali po historickom centre Lovranu (cast Stari Grad), ktore ma specificku atmosferu. No a potom uz sup na veceru. Zacali sme predjedlami, a to rybim carpacciom (shrimp, white fish, blue fish, tuna, oyster, shellfish) a este scampi tempurou … od podniku este cerstvy syr na omacke z susenych paradajok. No miestne famy sa potvrdili, predjedla boli naozaj uzasne, mnam, mnam. Zapijali sme istrijskym vinkom Malvazija. Hlavne jedla Morski tris (rybka, octopus a scampi) a druhe rybi filet na brokolicovom kreme, ancovickach a kaparach s bazalkou. No jedna basen, mimoriadne sme si pochutili. Ja som este zapil miestnou ipou Bura a jednym Badel antique pelinkovacom (plus som dostal jeden na house). Paradne najedeni sme sa vybrali na cestu spat. Pomaly sa zotmelo, vsetky scenerie nabrali opat iny nadych, promenada ukazala aj svoje nocne krasy. Chorvatsko sa s nami lucilo vo velkom style. Po 23.505 krokoch (chlapskych … pani M mala babskych 28.587)sme pri nasom apartmane v bare Hemingway dali zopar miesanych drinkov a plni dojmov sme zalahli pred cestou domov … ale este nas zajtra caka navsteva u nasich susedov ;)Read more

Liganj, Q3238434