Ecuador
Bellavista

Here you’ll find travel reports about Bellavista. Discover travel destinations in Ecuador of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Bellavista Lava-Tunnel

February 4, 2016 in Ecuador ⋅ ☀️ 27 °C

Zweitgrößter Lava-Tunnel Südamerikas, 2,2km lang, davon 1km begehbar. Sind 40min durch den spärlich beleuchteten Tunnel gelaufen, ca. 10m hoch, geformt durch heisse Lava vor ca. 2Million. Jahren. Stirnlampe war prima.

Santa Cruz - highlands

March 13, 2017 in Ecuador ⋅ ⛅ 27 °C

Zpátky na ostrově v největším městě. Na oběd ceviche u starého pána, které slouží jako rychlý oběd pro místní. Velká dobrota. Pak cesta do vnirozemí s mladým taxikářem, co sice anglicky neuměl, ale stejně jsme se domluvili.
    Vyjeli jsme do lávových tunelů, první hned za městem nestojí za nic, ale placený tunel u farmy v Bellavista je něco jiného. Dlouhý skoro kilometr, sporadicky osvětlený, občas 15m v průměru.
    Následovala krásná pláž Garrapatero s bílým pískem, vlnami a teplou vodou. Leguáni a pěnkavy jsou součást každé pláže, ale tentokrát jsme viděli i plameňáky.
    Na závěr jsme se zastavili na kávové farmě Lava Java, kde nás provedl skvěle anglicky mluvící Carlos, viděli jsme celý proces výroby (dokonce si sami i praží) ochutnali jsme kávu a vrátili se zpátky.

Bellavista