France
Arrondissement de Pontarlier

Here you’ll find travel reports about Arrondissement de Pontarlier. Discover travel destinations in France of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

14 travelers at this place:

 • Day6

  Esimene ööbimine Prantsusmaal

  July 2 in France ⋅ ⛅ 20 °C

  Teised hakkasid peale Aare Gorge külastust sõitma Prantsusmaale kämpingusse, aga meie soovisime veel külastada Queeni stuudiot, kuju ja käia Rodelnbachi liumäel. Karavani rahvas võttis endale Prantsusmaal kämpingu ära ja me jõudsime neile alles kell 21 järgi. Läksime kämpingu ja panime telgi nende karavani kõrvale. Kämpingute on alati mingi jama, et kunaseni nad lahti on ja tõkkepuu alt läbi saab.Read more

 • Day7

  Juuuuuuuust

  July 3 in France ⋅ ⛅ 18 °C

  Plaanisime hommiku nii, et oleksime kohe juustutehase avamiseks (9.00) ukse taga. Seal saime ise ringi jalutada ja vaadata kuidas inimesed klaasi taga tööd teevad. Väike tutvustav film oli ka, mis näitas kuidas vanasti juustu tehti siin tehases ja kuidas nüüd tehakse. Väga hüpnotiseeriv oli vaadata kuidas masin suures tünnis piima segas korraga eri suundades mitme labaga ja samal ajal 86 kraadi peale kuumutas koos mingi spets juustu ensüümiga. Veetsime päris tükk aega seda vaadates 😄.

  Seejärel sai muidugi poest osta igasugu nende toodangut. Meie ostsime üpris vähe, sest ega need hinnad seal just sõbralikud polnud. Otsustasime võtta väikse tükki snäki juustu, mille keskele on söega triip tehtud (õppisime seda tehase külastuse ajal).
  Read more

 • Day7

  Joux Kindlus

  July 3 in France ⋅ ⛅ 22 °C

  3,18m paksud seinad ja temp võib talvel langeda kuni -13 kraadi. Sõdurite ja valvurite jaoks oli tehtud spets soojuskamber tornis, kus nad said selja vastu seina panna ja ennast üles soojendada. Tollal oli selline lahendus päris unikaalne.

  1844. aastal ehitati kõrvale kõrgemale mäele linnus, sest tuli püssirohu ajastu ja ümberringi olid mäed ning oli oht, et vaenlane ründab püssirohuga kaigemalt, seega pidi kõrgemale ehitama, et enda võimekust kasvatada.

  Vana katapuldi laadne viskeseade (trebuchet) laskis 140m kõrgusele, kaugust ei saa prantsuse keelest aru. Kindluses elas sõja ajal 600 sõdurit, kes kolmes vahetuses valvet pidasid. Voodid ei jõudnud külmaks minna.

  Kindlus oli unikaalne ka sellepoolest, et keset kindlust oli väga sügav keerdtrepp alla, mida mööda sai salaja laskemoona transportida või põgeneda. Läksime sealt trepist täitsa alla ja seal tervitas meid veel 127m sügav ja 3.8m diameetriga kaev. Et kujuta ette kui sügavale nad kokku uuristanud olid kindluse all. Keertrepist läksid pidevalt kõrvale erinevad ruumid.

  See kindlus on suhteliselt heas seisus, sest pole kunagi tühjana seisnud, vaid on alati kellegi valduses olnud kuni tänase päevani.

  Napoleon lasi selle Kindluse mingi aeg ümber ehitada vanglaks. Seega paljud aknad olid veel tänapäevalgi trellidega.

  Näiteks istus siin kindluses vangis mees, kes vabastas täielikult Prantsusmaa pärisorjusest, kuid kui Napoleon võimule sai, siis talle ei meeldinud see ja ta pani selle mehe vangi ning taastas pärisorjuse Prantsusmaal täielikult.

  Kuna giid tegeles Prantsuse külastajatega ning sai inglise keelest üsna vähe aru, siis anti meile audio giid, mis oli inglise keeles ja giidi oli meil vaja ainult selleks, et mitte ära eksida ja uksi avada. Kahjuks tundus meile kõigile, et see audio giid oli kuidagi segane ja aukliku infoga 😔
  Read more

 • Day47

  Dans le Doub

  July 8, 2016 in France ⋅ ⛅ 26 °C

  Après avoir si bien profité de l'accueil du Jura et de son parc, quel changement en arrivant dans le Doub. Nous ne recherchons pas les infrastucture toutes faites pour stationner les uns sur les autres et cela vous le savez, mais je serais curieux de savoir s'il y a plus d'hommes ou de vaches dans ce département ?😁
  Non je blague mais on trouve ennormément d'agriculture, mais surtout du blé et des millier d'hectares de prairie et champs de foins. Du coup tout est cloturé et il est quasi impossible de stationner en sauvage, frenchement je ne pense pas que nous y reviendrons...
  Read more

 • Day3

  Mittag

  May 29, 2018 in France ⋅ 🌧 17 °C

  Nach vielen km Fahrt durch eine reizvolle Umgebung fanden wir endlich einen größeren Ort mit Boulangerie - wir kauften ein Baguette und zwei Tassen Kaffee und machten eine kleine Mittagspause- nach 30 min ging es weiter

You might also know this place by the following names:

Arrondissement de Pontarlier

Join us:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android

Sign up now