France
Pic Petar

Středa 3

July 11, 2018 in France ⋅ 🌧 17 °C

Počasí: polojasno, večer déšť

Dnes byla slabší snídaně, samé průmyslové výrobky (pitíčko, muffin balený po jednom, mini buchtičky také samostatně balené).
      Hned ze začátku jsme stoupali podél potoka. Chvílemi jsme potokem šli. Najednou Vítek uklouzl a vyválel se v bahně. V místě, kde se sbíhaly 3 potoky jsme opustili značenou cestu a cestu vůbec, v tu chvíli jsme byli závislí jen na GPS a popisu z prûvodce. Vystoupali jsme do sedla (2683m) po hromadě kamení, kde bylo roztomilé jezírko a pěkný výhled na okolní vrcholy. Snědli jsme oběd z vlastních zásob (zapomněli jsme si objednat piknik). Pavlíček při tom vysypal sušené ovoce a oříšky do trávy (při přemisťování vzduchem).
      Spaní máme v chatě přímo u přečerpávací elektrárny. Dorazili jsme velmi brzy a to bylo dobře, protože asi dvě hodiny za námi přišla úplně promočená skupina lidí. Kvůli nim byla posunutá večeře asi o 1,5 h, což bylo poněkud nepříjemné, poněvadž jsme měli velký hlad. Večeře a 1/2 l vína nám ovšem spravil náladu.

7:45 - 15:30
      Trasa: Refugio de Viados - Refuge de la Soula (1690m)
      Stoupání: 1000m
      Klesání: 1070m