Germany

• 3.den: Leiwen-Graach

July 12, 2022 in Germany ⋅ ⛅ 24 °C

35 km (Š 18km) a strašlivé vedro
      10.00-18.00

Dnes jsme měli snídani s full servisem, abychom nesdíleli breberky. Byli jsme usazeni ke stolu, kde byl připraven základní výběr: pečivo a sýr a vejce a šunka. Ale vše ostatní bylo mimo dosah a paní nás obskakovala a museli jsme žádat o každou skleničku a hrnek. I Petr se svou spotřebou čaje :D a džus? Pokud jsme neřekli, tak do nové sklenice. A když slečna náhodou něco nedoplňovala, tak si sedla a čuměla na nás. A chtěla konverzovat. V roušce. A německy. A v tomto stavu zkuste požádat třeba o jablko pro Štěpu, které je 2 metry od Vás, ale nedosáhneme na něj...
      Nakonec jsme to ale zvládli a v deset hodin jsme nasedli a vyrazili. Cestou jsme potkali vodní hřiště s Kneippovým chodníkem a fontánkou, tak jsme se vykoupali, pocákali a frčeli jsme dál.
      Asi jsme vjeli do té správné části Mosely, protože je tu neskutečná krajina, zvýšil se počet turistů a potkáváme i otevřené stánky. Za ty stánky jsme obzvlášť rádi, protože vedro roste.
      Místy jsou tu zatraceně strmé vinice, které nedokáže obsloužit traktor, ani traktor na laně a tak tu mají obslužné lanovky. Jednu jsme dokonce potkali, tak si jí Štěpánka s Korunkou vyzkoušely (ale rozjet jí nedokázaly).
      Poučení ze včerejší přednášky jsme si dnes objednali letní víno s menším množstvím alkoholu a je výborné (etiketa Marx).
      Následovalo koupání v Mosele, aby si Pavlíček odškrtl další položku a řízek k večeři.
      Po večeři jsme vyrazili do městečka, sehnat víno na večer, ale městečko je celkem mrtvé a tak jsme byli rádi alespoň za jedno vinařství, kde nám prodali dvě láhve a vrátili se zpět do hotelu na terásku (teda vlastně únikovou trasu). Dnešní večer se ale moc neprotáhne, tentokrát se víno zas tak moc nepovedlo..

Von der Saar an die Mosel

October 10, 2020 in Germany ⋅ ⛅ 8 °C

Und ihre wunderschönen Weinfelder.
      Auch Neumagen, als älteste Weinstadt, war ein wunderschöner Anblick.
      Die Weinfelder der Mosel erreichten wir leider erst am späten Abend daher war nicht viel zu sehen und ein Campingplatz musste auch noch gefunden werden. Aber der Ausblick dann am Morgen war es wert.Read more

Etappe Neumagen-Dhron - Bernkastel-Kues

August 10, 2021 in Germany ⋅ ⛅ 18 °C

Wir starten bei bedecktem Himmel kurz nach 10 Uhr und kommen gut voran. Es ist relativ viel Schiffsverkehr. Und irgendwie ist uns bei der Tagesplanung eine Schleuse entgangen. Macht aber nichts; klappt trotzdem. Kurz nach 13 Uhr legen wir an beim BC Bernkastel-Kues an.
      Später laufen wir in die Stadt und fahren mit dem Bus zur Burgruine Landshut. Die Aussicht ist genial, allerdings ist es sehr trüb.
      Bei einem Spaziergang durch Bernkastel-Kues sehe ich viel schönes, allerdings ist es sehr überlaufen.

Dhron